Muži A: AFK Olympia Šeberov - FC Tempo Praha 2:4

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 21. 04. 2010

Čtvrtý zápas na jaře, z toho třetí venku a čtvrtá výhra, zisk dvanácti bodů a pětibodový náskok na Královice, které znovu klopýtly, tentokrát remízou 2:2 doma s Dolními Chabry. Tým na Šeberově vedl asistent Václav Nechvíla, trenér Koller měl pracovní povinnosti.

Tempo začalo dobře a od začátku si vynutilo poměrně značnou převahu. Po nevyužitých šancích Hlavíka a Dvořáka ji jako první využil Josef Hurka dorážkou do odkryté branky po akci Kadlece s Hlavíkem. Hned po brance následovaly hned čtyři nevyužité gólovky a na lavičce už padala slova "aby nás to nemrzelo". Uklidnění přinesl druhý gól, kdy rohový kop Davida proměnil v dvougólové vedení hlavičkující Netušil.. Domácí se dostali v první půli do jediné vyložené šance, když ve 34. minutě hlavičkoval Jizba do břevna.

Do druhé půle Tempo vstoupilo s Hlavičkou místo Hájka a s vědomím, že se nemůže nic špatného stát, ono by se asi nestalo, kdyby domácí nepředvedli dvě parádní trefy, ale i takový bývá fotbal. Ve 48. minutě se jeden z hráčů dostal na rohu šestnáctky k míči a napálil jej životní trefou do vzdálenější šibenice - 1:2.

Za dvě minuty bylo ještě hůř, Dvořák vyhrál hlavičkový souboj, sice u toho byl zžejmě faulován a ocitl se na zemi, ale záložníci odražený míš nesebrali a míč se po ideální trajektorii po střele z dvaceti metrů snesl za Kuchařova záda - 2:2.

Ovšem do kolen poslal domácí tým vlastní hráč Sklenář. Zcela nesmyslně nejprve Josefa Hurku trefil loktem a pak do něj v přerušené hře úmyslně strčil. Asistent Zelený vše viděl ze dvou metrů a sudí Izera poslal Sklenáře do sprchy.

V 61. minutě zalehl v souboji domácí hráč obránce Hlavičku a ten má poraněný meniskus a sezona pro něj skočila. Nahradil jej Kočí a přinesl štěstí. Po dvou minutách na hřišti sledoval, jak domácí hráč vypichuje Žaludovu přihrávku Josefu Hurkovi do vlastní branky - 2:3.

V 77. minutě zachránil Kuchař na brankové čáře a o minutu později se zápas rozhodl po bratrské spolupráci. Jakub našel před brankou Josefa a Hurkův klan slavil - 2:4. Dvě minuty před koncem zazadil velkou tutovku Žalud a Tempo dohrálo zápas v klidu za tři body. Po první půli mělo vést o více branek, domácí po pauze velmi šťastně srovnali a sami se připravili o naději na lepší výsledek.

AFK Olympia Šeberov - FC Tempo Praha 2:4 (0:2)
Branky: 48., 50. - 15. Josef Hurka (Hlavík, Kadlec), 30. Netušil (David), 63. vlastní (Žalud), 78. Josef Hurka (Jakub Hurka, Žalud).
Rozhodčí: Izera - Zelený, Rod.
ŽK: Jakub Hurka (Tempo).
ČK: 57. Sklenář (Šeberov).
Šeberov: Razhko - Hradil, Sklenář, Vašek, Jizba, Malínek (70. Zelenka), Maláček, Štencl, Trmal (23. Janda), Skála, Příkaský.
Tempo: Kuchař - Netušil, Vrba, Dvořák, Kadlec - Budák, Žalud, David, J.Hájek (46. Hlavička, 61. Kočí) - Josef Hurka, Hlavík (56. Jakub Hurka).