St. dorost: FK Klánovice - FC Tempo Praha 1:3

Autor: Richard Klípa <klipa.richard(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 22. 04. 2010

Klánovice-SD 1:3 (1:2) V sobotu odpoledne jsme se dostavili na hřiště Klánovic v počtu 15 hráčů. Trávník byl drnitý, tvrdý a hřiště veliké. V kabině jsme si řekli chyby z minulých zápasů a hlavně co bylo špatné v obranné činnosti. Ze začátku zápasu jsme se na hřišti hledali a neměli na kopačkách klid. Postupem času se nám dařilo pronikat do soupeřovy obrany, ale před velkým vápnem to končilo. Přišla 24. minuta a naši tři hráči se nedohodli, kdo odehraje míč. Soupeř přešel tyto tři hráče a my tahali míč ze sítě. Hra pokračovala ve stejném duchu, kdy jsme útočili, ale nic nevymysleli k vyrovnání. Dominik nedojížděl balony, a tak ho ve 30. min. střídal Patrick.

Ve 31. min. bohužel přišla další rána, kdy Michal fauloval ve vápně a sudí nařídil pokutový kop. Tentokrát při nás stálo štěstí a soupeř přestřelil. To nás nakoplo a začalo se nám dařit i ve vstřelení nějaké té branky. Carlos dostal přihrávku na polovinu hřiště. Prošel až do vápna, kde krásným golem srovnal na 1:1. Dan si ve 44. min. došel pro faul, standardku zahrával David a krásnou tvrdou střelou vymetl šibenici - 1:2. Pan sudí pak ukončil prvních 45 minut a my šli s veselou do šatny.

V kabině jsme si opět vyříkali chyby, kde nás tlačí bota. Tou je návrat bránit a celková obranná činnost. Ta nás provází od začátku jara. Druhá polovina zápasu se nesla v duchu té první s tím rozdílem, že se nám podařilo hned soupeře dostávat pod tlak. V 81. min. Páťa přihrával do vápna, kam si naběhl Kuba a zvýšil na 1:3. Do konce utkáni se nic nezměnilo, a tak si odvážíme zvenku tři body.

Pokud ale opravdu nezabereme v bránění, tak proti silnějším soupeřům nás to může později mrzet. V dalším zápase přivítáme doma Radotín a to už je soupeř silnějšího charakteru. Hoši, zaberte!

FK Klánovice - FC Tempo Praha 1:3 (1:2)
Branky Tempa: Sehnoutka, Balun, Klípa.
Tempo: Flaks - Šulc (70. Lacina), Nehasil (71. Selichar), Varecha, Kučera - Klípa, Sehnoutka (76. Matoušek), France, Balun - Klusák, Čemus (31. Hnat).