St. přípravka A: AC Sparta Praha - FC Tempo Praha 3:0

Autor: Michal Hozák <michal.hozak(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 27. 04. 2010

Za krásného fotbalového počasí jsme v sobotu v 11 hodin dorazili na Strahov, kde byl stanoven výkop se sparťanskou elitou na pravé poledne. Na klucích bylo znát, že přijeli k prvnímu celku pražského přeboru a v šatně se i tak chovali. Po rozehrání prvního balonu a po prvním střetu se soupeřem z nich obavy spadly a bojovali jako v předešlém zápase. Sparťanům se nedařilo vstřelit branku a na jejich hře to bylo znát. Bohužel ve 20. minutě 1. poločasu po větší hrubé chybě našich hráčů před vlastní bránou se ocitl sparťanský hráč tváří v tvář našemu gólmanovi a to bohužel mladí sparťané umí proměnit. Za stavu 1:0 jsme odcházeli do šaten.

V šatně byla opět bojovná nálada a kluci sami věděli, že když soupeři nedají moc prostoru a půjdou tvrdě do osobních soubojů, tak mají šanci uspět. Ve druhé polovině zápasu jsme se dostali několikrát do gólových šancí, ale nepodařilo se je proměnit a s ubývajícím časem ubývaly i síly na hřišti. Ve 40. minutě z pokutového kopu Sparta navýšila skóre na 2:0. Po této brance jsme měli ještě možnost snížit, ale bohužel soupeřova branka byla pro nás zakletá. Pět minut před koncem zápasu zvyšuje soupeř na 3:0 a bylo hotovo. Kluci na tomto zápase zjistili, že je možné s bojovností a odhodláním hrát i proti silnějším soupeřům. V dnešním utkání bylo vidět fotbalové srdíčko. Kluci, děkuji!

AC Sparta Praha - FC Tempo Praha 3:0 (1:0)
Tempo: Hozák, Staněk – Buzek, Obuškevič, Rod, Šebek, Pekárek, Blažka, Jánský, Obermajer, Pavlásek, Višvader.