Ml. dorost: FC Tempo Praha - AFK Slivenec 8:0

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 28. 04. 2010

V dalším soutěžním utkání na domácím hřišti nás čekal soupeř ze Slivence. Mužstvo, které nám na podzim zle zatápělo a nakonec jsme byli rádi za hubenou výhru 2:0. Proto jsme nechtěli ponechat nic náhodě a soupeři jsme hned od začátku chtěli co nejvíce zkomplikovat hru. Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale trvalo asi deset minut, než jsme se dostali do řádného tempa, předtím to chvílemi vypadalo spíš jako ragby.

Hráli jsme po celé velké ploše hřiště a zdárně jsme kombinovali. Soupeř se před našeho golmana dostával spíše sporadicky, naopak naši kluci se stále drali před soupeřovo branku a intenzivně ji ostřelovali. První branka padla ve 22. minutě, kdy Horn nezištně přihrál Stejskalovi a ten dává na 1:0. Ve 33. minutě soupeř fauluje v pokutovém území a Stejskal nařízený pokutový kop s přehledem dává na 2:0. Ve 39.minutě zahrává Stejskal rohový kop, k míči se dostal Vojtěch a krásnou hlavičkou zvyšuje golem do šatny na 3:0.

Do druhé části hry vstupujeme s tím, že se ještě pokusíme naše skore navýšit a poté dáme příležitost dalším hráčům. Výsledkem našeho snažení bylo dalších pět branek v soupeřově síti po pěkných fotbalových akcích. Na druhé straně soupeř dnes svým výkonem zklamal, směrem k naší brance byl neškodný i díky dobře fungující defenzivě. Takže konečný výsledek 8:0 byl vyjádřením dění na hřišti.

Předvedli jsme vcelku kvalitní výkon, kvalita hry trochu utrpěla střídáním a vysoké skore v náš prospěch nám dovolilo hrát v pohodě. Důležité jsou opět tři body a držení druhého místa zatím s dostatečným náskokem. Za týden nastoupíme na horké půdě Unionu Žižkov, vzhledem tomu, že soupeř hraje domácí zápasy dorostu v nelidskou hodinu a to v sobotu 8.30 a večer před zápasem jsou čarodějnice, apeluji na rodiče směrem k vám, abyste k tomu přistoupili zodpovědně a nejpozději ve 22 hodin ulehli ke spánku. Bylo by škoda kvůli jednomu večeru klopýtnout!

FC Tempo Praha - AFK Slivenec 8:0 (3:0)
Branky: 22. a 33. Stejskal, 42. a 52. Novák, 39. Vojtěch, 46. Hájek, 68. Rudolf, 69. Škopek.
Tempo: Yusyp - Lehký (61. Herdegen), Čech, Kristek, Klasna (51. Bláha), Stejskal, Škopek, Vojtěch (65. Rudolf), R.Novák, Hájek (51. Dvořák), Horn. Připraveni: Žurav a Fuchs.