St. žáci A: Střížkov - FC Tempo Praha 1:1

Autor: Dušan Jantol <dusan.jantol(at)cz.enersys.com>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 29. 04. 2010

V sobotu v pravé poledne začala bitva, kterou nezvládl svým vystoupením rozhodčí, a poškodil tak celý průběh utkání, s tím souhlasil i domácí tým. Hned od počátku se začalo zostra a pan rozhodčí do soubojů vůbec nezasahoval, což se podepsalo na úrovni zápasu. Střížkov se snažil jít více do kombinace, ale na naší polovině ztrácel balony a nedostával se do koncovky. Přišla však 10. minuta, kdy po chybě v obranné fázi se domácí ujali vedení 1:0. Po obdržené brance se obraz hry nezměnil, hrálo se nahoru dolů a od kopaček se stále jiskřilo. Doplatili jsme na to zraněním Davida Jantola, který musel být střídán ve 20. minutě a nahradil ho celkem dobře František Fencl.

Paradoxně nám toto vystřídání pomohlo ke vstřelení vyrovnávací branky ve 22. min. na 1:1, kdy po pěkném pasu Jiřího Hendricha se prosadil na hranici velkého vápna Tomáš Kocábek a přehodil domácího brankáře. Chtěli jsme v té fázi až příliš útočit a strhnout vedení na naši stranu, ale málem se nám to nevyplatilo, protože střížkovští si vytvořili dvě gólové šance, které nedokázali proměnit. Na konci prvního poločasu jsme opět z důvodu zranění museli sáhnout ke změně. Jaroslava Malého nahradil Jindřich Gronych, který se opravdu snažil a celkem se mu dařilo.

Druhý poločas byl zrcadlem toho prvního s tím rozdílem, že rozhodčí už začal rozdávat žluté karty, aby kluky na obou stranách umravnil. Bylo to z mého pohledu pozdě. Přestal se hrát fotbal a hráči si jen vraceli fauly. Hra byla rozkouskovaná a bylo to jen ke škodě celého utkání. Zápas se dohrával v emotivním duchu opět za přispění rozhodčího a z obou stran velmi tvrdě, na což doplatil obnoveným zraněním Jan Linhart. Věřím jen, že se chlapci dají dohromady, abychom byli připraveni v příštím utkání na domácím hřišti proti Admiře. Děkuji všem za bojovný výkon.

Střížkov - FC Tempo Praha 1:1 (1:1)
Branka Tempa: 22. Kocábek (Hendrich).
Tempo: Stepanov - Jantol (23. Fencl), Kalina, Malý (36. Gronych), Polívka - Geissler, Vencl (26. Linhart, 65. Schwarzbach), Hendrich, Babiar - Holko, Kocábek.