Ml. žáci B: FC Tempo Praha B - TJ JM Chodov 4:3

Autor: Petr Petřek <petrek.petr(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 04. 05. 2010

V dalším mistrovském utkání jsme v neděli přivítali na našem hřišti fotbalisty JM Chodov. Hrálo se za příjemného fotbalového počasí, padlo 7 branek a hrál se docela svižný fotbal. Fotbalisté Chodova přijeli na naše hřiště s taktikou, kterou jsme očekávali, hráli se zabezpečenou obranou a nakopávali míče na své dva útočníky a především chlapec s číslem 8 nám dělal dost starostí. Již na podzim nám dal z brejků 3 góly. Tentokrát jsme ho však uhlídali, naopak naši útočníci dělali v soupeřově obraně dost velký průvan.

Již v 5. min. utekl po pravé straně Štěpán Kuriš a s přehledem překonal brankáře hostí. Dlouho jsme se však neradovali, v 10. min. jsme si dali nešťastně vlastní gól, když Vojta Hlaváč odkopem trefil golmana a míč skončil v naší síti. Hra se vyrovnala a soupeř stále hrozil z brejků. V 18 min. poslal Štěpán Kuriš do šance Martina Lisku, který bravurně zavěsil a zvýšil naše vedení na 2:1. Než se soupeř vzpamatoval, poslal Liska do brejku Vejšického, krerý se také nemýlil a ve 20. min to bylo 3:1. Ke konci poločasu jsme si dali již druhý vlastňák, když trestný kop soupeře si srazil Adam Löfler nešťastně do sítě. Poločas skončil 3:2.

Do druhého poločasu jsme nastoupili odhodlaní tento zápas vyhrát a nepustit soupeře do žádných šancí. To se nám dařilo a byli jsme lepším mužstvem. Na zvýšení skore jsme měli několik vyložených šancí, největší asi Vejša, který po střele Martina Lisky do tyče nedokázal z metru poslat míč do brány. Ve 43.min. jsme se konečně radovali z gólu, když Vejša krásně nahrál Kirimu a ten se opět nemýlil - 4:2. Hosté z Chodova se dočkali a ve 47. min. snížili a jak jinak, než po úniku po levé straně a šikovným přehozením našeho brankaře. Do konce zápasu se již nic nestalo a zápas skončil naši zaslouženou výhrou 4:3.

Musíme dnes všechny hráče pochválit, hráli proti klukům, kteří byli až na tři výjimky o rok starší, a přesvědčili se, že se dá hrát s každým, když se přidá bojovnost a fotbalové štěstíčko.

FC Tempo Praha B - TJ JM Chodov 4:3 (3:2)
Branky Tempa: 5. Kuriš, 18. Liska (Kuriš), 20. Vejšický (Liska), 43. Kuriš (Vejšický).
Tempo: Píro - Brych (36. Klíma), Hlaváč, Jelínek, Slavíček, Löfler, Vejšický, Nguyen, Chleborád, Liska, Kuriš.