Muži A, Pohár PFS: FC Tempo Praha - FC Zličín 1:5

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 07. 05. 2010

Ve čtvrtfinále Poháru PFS Teskahor Cup 2010 nastoupilo Tempo na domácím hřišti proti celku FC Zličín. Vzhledem k tomu, že jasnou prioritou klubu je návrat do přeboru, nastoupilo k utkání smíšené mužstvo složené ze šesti členů A týmu, zbytek tvořili čtyři starší a čtyři mladší talentovaní dorostenci. Tým při absenci trenéra Kollera vedl Ivo Flaks, kouč mladšího dorostu. Naopak soupeř, třetí celek přeboru, přijel téměř v kompletním složení.

Hned od začátku bylo vidět, kdo bude na hřišti pánem. Hosté se do nás zle zakousli a pernamentně ostřelovali naši branku a hned v šesté minutě se jim podařilo dostat do vedení. Náš tým působil těžkopádně, bez pohybu se spoustou nepřesných přihrávek. Rovněž chyběl důraz v osobních soubojích. Z toho všeho těžil soupeř a pernamentně ostřeloval naši branku, do konce prvního poločasu přidal ještě dva góly. Od větší pohromy při chybách defenzivy nás zachránil golman Flaks, který zlikvidoval do poločasu nejméně pět jasných golových příležitostí soupeře.

Do druhého dějství jsme šli s tím, že se budeme snažit neinkasovat další branky a naopak alespoň nějakou vstřelit. Za hustého deště, který se spustil v průběhu utkání, jsme začali přeci jenom hrát aktivněji, střed zálohy velmi oživili mladší dorostenci Sehnoutka a Stejskal. Druhý jmenovaný skvěle přihrál do uličky Jakubovi Hurkovi a ten snižuje na 1:3. To ale bylo ovšem z naší strany všechno, naopak soupeř přidal čtvrtou branku a tu poslední si dali naši hráči vlastní.

Vzhledem tomu, že tato sestava hrála spolu prvně a zřejmě taky naposledy, tak byl konečný výsledek milosrdný. Utkání bylo ale pro některé dorostence zkouškou svých schopností a jsem rád, že v tomto zápase dostali příležitost. Určitě nezklamali Sehnoutka, Stejskal, M.Hájek a golman Flaks, který měl dnes lví podíl na tom, že utkání neskončilo debaklem. Naopak někteří zkušenější hráči svým výkonem zklamali.

FC Tempo Praha - FC Zličín 1:5 (0:3)
Branky: 70. Jakub Hurka - 6. Valoušek, 30. Moravec, 45. Novák, 78. Lukeš, 83. vlastní Benda.
Rozhodčí: Severýn - Berka, Slavík.
Tempo: Flaks - Benda, Budák, J.Nechvíla (51. Stejskal), Netušil - Klípa (80. Dvořák), David (46. Sehnoutka), J.Hájek, Balun - M.Hájek, Jakub Hurka
Zličín: Zamazal - Šatný, Zahálka(56. Šimonovský), Mlejnek, Moravec, Valoušek, Sochor, Žák (56. Koblic), Háša, Lukeš, Novák (68. Urban).