Ml. dorost: FC Tempo Praha - FK Újezd nad Lesy 6:1

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 12. 05. 2010

V dalším utkání na domácím hřišti jsme nastoupili proti čtvrtému celku naší skupiny, mužstvu Újezda nad Lesy. Tento tým nás na podzim připravil o dva body, tak jsme očekávali, jak se bude dnešní utkání vyvíjet. Hned od prvního hvizdu začátku utkání bylo jasné, že to nebude procházka růžovou zahradou. Soupeř se šesti hráči ročníku 93 v základní sestavě nezůstal dlužen své pověsti a hned se do nás zle zakousnul. Nedá se říci, že bychom hráli ustrašeně, ale soupeř byl aktivnější, naše mužstvo opět vše cpalo středem, anebo po pravé straně, kde byl dokonale pokryt Dvořák, takže nedostával tolik prostoru k jeho bezvadným centrům do pokutového území.

Naopak na levou stranu, kde byl velmi často osamocen R.Novák, příliš míčů nechodilo. Počet nepřesných přihrávek byl též alarmující. Přesto se důležitou vedoucí branku podařilo vstřelit nám v podání Vojtěcha po přihrávce Stejskala. Do konce prvního dějství se toho již tolik nestalo, i když soupeř neustále zle dotíral směrem k naší brance a byl v tomto i rychlejší.

Do druhého poločasu se naše mužstvo vrhlo aktivněji, nastalo celkové zrychlení hry i jednotlivých herních činností. Z tohoto jsme vytěžili tři branky v rozmezí 48. až 57. minuty v podání Stejskala, Kristka a Dvořáka. V těchto chvílích soupeř rezignoval a bylo to naše mužstvo, které drželo pevně otěže tohoto utkání ve svých rukou. Ovšem v 59.minutě se podařilo po nedorozumění v zadních řadách a propadnutí ve středu hřiště soupeři snížit na 4:1. Tento gól vlil hráčům Újezda do žil novou krev a dostalo nás nejméně pod desetiminutový tlak, který jsme ale naštěstí přečkali bez úhony. Částečně jsme si toto zavinili sami, protože jsme přestali hrát.

Našim borcům se ale ještě podařilo v 70. minutě Rudolfem zvýšit na 5:1 a závěrečnou tečku za tímto náročným utkáním udělal Hájek, kdy dokonale zužitkoval Stejskalovu přihrávku a stanovil závěrečné skore na 6:1 v náš prospěch.

Dnes jsme odehráli určitě velmi náročné utkání zejména po fyzické stránce, herně se nám dařilo střídavě oblačno. David Horn dnes dřel jako mezek, bohužel jemu se nepodařilo opět skorovat, ale hrál pro tým a to se počítá. Důležité bylo i to, že se dnes podařilo dát branku šesti hráčům, protože ti dobře známí střelci byli celkem úspěšně soupeřem eliminováni, a proto neměli tolik prostoru. Velmi jsem byl nespokojen z přístupu Lehkého a Stejskala, kteří v den tak náročného utkání hráli dopoledne fotbal v DDM, na jejich fyzické kondici to bylo zejména ve druhé části hry poznat. Myslím, že by je v tomto měli příště omezit rodiče. Pokud by se toto opakovalo a došlo k porušení jasně nastavených pravidel, vyvodím z toho důrazné tresty! Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za dnešní utkání, protože myslím, že jinak jste k tomuto utkání přistoupili zodpovědně a podali jste kolektivní výkon!

FC Tempo Praha - FK Újezd nad Lesy 6:1 (1:0)
Branky: 31. Vojtěch, 48. Stejskal, 51. Kristek, 57. Dvořák, 70. Rudolf, 75. Hájek.
Tempo: Žurav - Lehký, Klasna, Kristek, Bláha (70. Herdegen), R.Novák (65. M.Novák), Stejskal, Vojtěch (60. Rudolf), Dvořák, Horn, Hájek. Připraven: Yusyp.


Fotogalerie: (autor: Ivan Hájek, www.fctempo.cz)