Muži A: FC Tempo Praha - Dolní Měcholupy 5:0

Autor: Jiří Nechvíla <RTR.666(at)seznam.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 12. 05. 2010

V sobotu se na hřišti střetly dva týmy z opačných stran tabulky. První Tempo a poslední Dolní Měcholupy. Paradoxně Měcholupy byly týmem, který chtěl hrát fotbal, snažil se kombinovat a pohybem si říct o balon. Bohužel pro Měcholupy tato sympatická snaha neměla žádný výsledek. Trenér Koller má pro tento typ hry povedené přirovnání, které zde nejde publikovat. Tempo hrálo ze zabezpečené obrany a hlavně se mu dařilo střílet góly. První dalo už ve 4. minutě po nakrátko rozehraném rohu mezi Kočím a Žaludem. Žalud si balon navedl ke středu z vápna, jeho střelu brankař pouze vyrazil před nehlídaného Vrbu a ten neměl problém doklepnout míč do sítě. Rohu předcházela samostatná akce Kočího.

Do další šance se dostal Hlavík, ale ve slibné pozici si míč zbytečně přehodil na pravou nohu a slabou střelou trefil pouze brankáře. Ve 36. minutě se dočkalo Tempo další branky, kdy si vyměnili míč Kočí, David a Žalud, který si ho připravil ke střele a dva metry za vápnem rozvlnil pěknou umístěnou střelou pod břevno síť. Hosté těsně před koncem první půle zahrozili, kdy dlouhým odkopem brankář překopl naše obránce, míč získal útočník Měcholup a z pravé strany vápna pouze trefil boční síť.

Do druhé půle vstoupilo lépe Tempo, kdy si Josef Hurka pěkně přehodil obránce, ale střelecky se proti gólmanovi neprosadil. Poté hosté nastřelili z přímého kopu břevno. Pojišťovací a zároveň svůj první gól v dresu Tempa v mistrovském utkání dal v 53. minutě Tomáš David. Kuchařův výkop z ruky přeletěl obranu hostí, David získal balón, udělal kličku brankáři a poslal míč do prázdné branky.

Od této minuty již domácí tým převzal otěže zápasu plně do svých rukou a vytvořil si další šance. Hurka Josef nastřelil z těžké pozice břevno a s chutí hrající David po závaru ve vápně přestřelil bránu. Hosté se dostali do ojedinělé šance, kdy se hráč prokličkoval přes naše obránce, ale střelu poslal mimo branku. Další šanci Tempa vytvořil David, který unikl po kraji a zpětnou přihrávkou našel Kočího, který nedokázal míč usměrnit mezi tyče. Čtvrtý gól přidal v 81. minutě opět David, který dostal naservírovaný míč od Kuby Hájka před prázdnou bránu a neměl problém zakončit. Poslední a nejhezčí gól utkání padl v 83. minutě po Kočího centru do vápna, kde se uvolnil Hurka Josef a krásnou střelou z voleje málem protrhl síť.

Tempo zatím drží v jarní části neporazitelnost s plným počtem bodů a další zápas ho čeká v sobotu od 10:30 na umělé trávě Junioru.

FC Tempo Praha - Dolní Měcholupy 5:0 (2:0)
Branky: 4. Vrba (Žalud), 36. Žalud (David), 53. David (Kuchař), 81. David (Hájek Jakub), 83. Hurka Josef (Kočí).
Rozhodčí: Hlavnička.
Tempo: Kuchař - Budák, Vrba, Dvořák, Netušil (46. Kadlec) - Hlavík (71. Hurka Jakub), Žalud, David, Komorník (64. J.Hájek), Kočí - Hurka Josef.
Dolní Měcholupy: Hájek - Procházka M., Kremlík, Rajniš, Králík - Procházka T., Tarbaj, Melničuk, Šmejkal - Čapek, Semenčík.