St. žáci A: FK Dukla Praha B - FC Tempo Praha 2:2

Autor: Dušan Jantol <dusan.jantol(at)cz.enersys.com>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 13. 05. 2010

V neděli odpoledne jsme nastupovali na umělé trávě Dukly Praha a šlo o hodně. Tak jak to už bývá, v boji o záchranu posílená Dukla, stejně jako ostatní mužstva, která mají tu možnost, chtěla získat tři cenné body. Pro nás téměř existenční utkání, do kterého jsme nastupovali s odhodláním získat alespoň bod, který by stále držel naději na záchranu.

Posílená Dukla vstoupila do utkání sebevědomě a bylo zřejmé, že chce brzy vstřelit branku. Dařilo se nám však v úvodu držet krok a k vážnějším ohrožením naší branky nedocházelo. Ale po čtvrthodině hry se stále častěji útočníci Dukly dostávali před naší branku a docházelo k nebezpečným závarům. Naše pozměněná obrana se s tím vypořádávala až do 20. minuty, kdy nikdo z obránců a ani Jevgenij Stěpanov nedokázali poskakující balon uklidit do zámezí a záhy jsme inkasovali velmi laciný gól - 1:0.

Dukla byla na koni a začala dobře kombinovat, ale přesto se nám dařilo z našich výpadů stále ohrožovat jejich branku. To se také podařilo Tomášovi Kocábkovi v úvodu utkání, kdy vstřelil gól po údajném ofsajdu, kdy domácí asistent na čáře zkazil naši radost. Stále více jsme se dostávali na dostřel branky domácích, což bylo téměř využito po rohovém kopu Jiřího Hendricha, kdy jsme nastřelili hlavou tyč branky domácích. Ve 32. minutě srovnal na 1:1 Geissler.

V úvodu druhého poločasu bylo vidět, že každý chce rozhodnout utkání ve svůj prospěch a fotbal to byl nahoru dolů, šance se střídaly na obou stranách a nasazení bylo viditelné. Dukla využívala drobných faulů, se kterými si rozhodčí nepřidělával práci. Až po intervenci z naší lavičky začal zákroky posuzovat objektivněji. Došlo na nejhorší, v probíhající 52. minutě záložník Dukly obešel na hranici vápna nepochopitelně tři naše hráče a umístěnou střelou strhl vedení na stranu domácích - 2:1.

Naštěstí zbývalo ještě necelých dvacet minut na naši odpověď. Dukla bránila ze všech sil, nám se podařilo vytvořit tlak a věřili jsme, že se nám povede srovnat nepříznivý stav. V 68.min. už se zdálo, že odjedeme bez bodu, ale úžasně potáhl balon David Jantol po levé straně, podařilo se mu šikovně obejít domácího beka a z následného centru před branku zblízka srovnal na konečných 2:2 Václav Kalina.

Infarktový konec, domácí nevěřili a jejich zklamání bylo viditelné. Dvě nastavené minuty se dohrály už v klidu a zasloužený bod jsme si vezli na Lhotku.

FK Dukla Praha B - FC Tempo Praha 2:2 (1:1)
Branky Tempa: 32. Geissler (Kalina), 68. Kalina (Jantol).
Tempo: Stěpanov (36. Valenta) - Jantol, Polívka, Malý, Babiar - Geissler, Maliňák(36. Linhart), Hendrich (68.Vencl), Schwarzbach (65. Holko) - Kalina, Kocábek. Připraven: Gronych.