Ml. žáci A: FC Pragis Satalice - FC Tempo Praha 2:1

Autor: Zdeněk Votava <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 16. 05. 2010

Hráno na krásném travnatém hřišti, po dohodě obou soupeřů řídil utkání rozhodčí laik z domácího mužstva, až teprve po deseti minutách se dostavil rozhodčí a převzal utkání do svých rukou.

Pohledné utkání obou mužstev zahájili domácí v 5. min. po zaváhání pravé strany hostů (Veselý, Heinc) a bylo to 1:0 pro domácí. Potom kombinační hrou převzalo Tempo hru do své moci, ale bohužel do konce 1. poločasu se nepodařilo vyrovnat. Po změnách v sestavě nastoupilo Tempo do 2. půle s velkým náporem a po obléhání branky domácích až v 50. min. vyrovnal krásnou střelou z dálky Nguyen na 1:1. Předtím ještě vypálil dvě krásné střely z vápna na branku Satalic Pavel Hrstka, ale gólman zázračně vyrazil na roh. Do třetice se uvolnil ve vápně Matěj Štěpánek, znova gólman jeho střelu vyrazil na roh!

Škoda, že jsme se neprosadili při standardních kopech, scházelo více důrazu i štěstí v koncovce. Potom domácí hru vyrovnali a zdálo se, že zápas skončí remízou. Ale po zaváhání celé obrany soupeř střelou z vápna po zemi vsítil v 55. minutě vítězný gól na 2:1 pro domácí. Zápasu by více slušela remíza, neboť celkově mělo více ze hry Tempo, ale bohužel rozhodují vstřelené góly.

V brance Tempa nastoupil hráč z pole Kofroň Jakub (za oba góly nemůže), v obraně dominovali Šváb a Baroch, v záloze dřel Hrstka, dobré okamžiky měl Štěpánek. Útok Hyršl – Moudrý Jan se v 1. půli vůbec neprosadil. Proto ve 2. půli nastoupil úrok v novém složení. Nastoupila dvojice Šmíd – Štěpánek, obrana domácích byla pod větším tlakem.

FC Pragis FV Plast Satalice - FC Tempo Praha 2:1 (1:0)
Branka Tempa: 44. Nguyen.
Tempo: Kofroň - Veselý, Heinc (41. Moudrý Ondřej), Šváb, Baroch - Hrstka, Nguyen, Štěpánek, Kalina (31. Šmíd, 55, Haluska) - Hyršl (41. Lazarov), Moudrý Jan.