St. žáci A: FC Tempo Praha - FSC Libuš 2:1

Autor: Dušan Jantol <dusan.jantol(at)cz.enersys.com>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 17. 05. 2010

V neděli odpoledne proběhlo derby, na domácím hřišti jsme přivítali FSC Libuš a dala se tušit bitva o veledůležité body. Větrné počasí, naštěstí bez deště, provázelo oba dva poločasy a mělo vliv na průběh zápasu. Začali jsme díky losu proti větru, což nám dost komplikovalo rozehrávku a libušští toho patřičně využívali. Naše kombinace proti větru byla kostrbatá, většina akcí končila před velkým vápnem FSC a neměli jsme mnoho příležitostí nějak ohrozit branku hostí. Naopak soupeř stále hrozil z protiútoků podporovaných silným větrem. V právě probíhající 13. minutě se šťastně opřel do balonu záložník Libuše a myšlený centr před branku skončil na zadní tyči v naší síti. Libuš se ujala vedení 1:0.Snaha našich hráčů i po obdržené brance nekončila, naopak jsme se s přibývajícími minutami dostávali více do hry a z brejků jsme se snažili zaměstnávat obranu hostí. Posledních osm minut prvního poločasu bylo v naší režii a také se nám v té době podařilo vyrovnat. Začala 33.min., Jakub Babiar vybojoval uprostřed hřiště balon a perfektní přihrávkou našel Tomáše Kocábka, který se skvěle uvolnil a vyrovnal na 1:1. Tato branka do šatny nás posadila do sedla, i když poločas právě končil.

Ve druhé části jsme očekávali, že s podporou silného větru budeme mít navrch, což se vyplnilo. Přišpendlili jsme FSC na vlastní polovinu a bylo skutečně jen otázkou času, kdy vstřelíme vedoucí branku. Libuš se snažila vyrážet do rychlých brejků, které byly opravdu nebezpečné. Naši hráči bojovností a vůlí jít za vítězstvím převyšovali hosty v osobních soubojích a odměnou byl vstřelený gól v 62. min. po ukázkové uličce Tomáše Kocábka na Václava Kalinu, který na poslední chvíli obstřelil gólmana FSC - 2:1.

Bylo viditelné, že hosté nemohou hrát nic jiného, než se pokusit o rychlé brejky, a to se jim málem podařilo tři minuty před konečným hvizdem. Druhá část byla naše a tři body bereme spravedlivě. Utkání jsme zvládli a chtěl bych tímto poděkovat všem, i těm hráčům, kteří do hry nezasáhli, za jejich podporu.

FC Tempo Praha - FSC Libuš 2:1 (1:1)
Branky Tempa: 33. Kocábek (Babiar), 62. Kalina (Kocábek).
Tempo: Stěpanov - Jantol, Polívka, Malý, Babiar - Kalina, Hendrich, Linhart, Schwarzbach - Kocábek, Geissler.


Fotogalerie: (autor: Ivan Hájek, www.fctempo.cz)