Ml. žáci B: SK Viktoria Žižkov - FC Tempo Praha B 1:6

Autor: Petr Petřek <petrek.petr(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 25. 05. 2010

K dalšímu mistrovskému zápasu jsme cestovali na horkou půdu na Žižkov. Věděli jsme že nás nečeká nic lehkého, protože domácí tým chtěl určitě odčinit podzimní porážku a podle soupisky k utkání nasadil převážně chlapce ročníku 1997. Od prvního hvizdu rozhodčího jsme však soupeře překvapili nátlakovou hrou a již v první minutě šel Vojta Vejšický na branku úplně sám, ale přestřelil. O minutu později si to však vynahradil a po přihrávce od Lisky svůj brejk proměnil 0:1. To však nebylo vše, hned v 6. min. dostal opět krásnou přihrávku od Pavla Slavíčka a rozvlnil síť soupeře opět - 0:2. V takovýto nástup do utkání jsme vůbec nedoufali a nečekal to ani soupeř, který se sice od této chvíle snažil, získával územní převahu, ale naši kluci hráli velmi dobře jak v obraně tak v záloze i v útoku. Nesmím zapomenout také na brankáře, který zlikvidoval pár velkých šancí soupeře skvělými zákroky.

V 17. min převzal míč Nguyen a udělal z obránců domácích solné sloupy. Po samostatném nájezdu zvýšil na 0:3. To už bylo asi dost i na domácího trenera, který svým "úžasným slovníkem" napadal nejenom nás, ale hlavně rozhodčího, který ho vykázal na tribunu. V této soutěži to je dosti nevídaný jev. Dále to již komentovat nehodlám a každý, kdo tento zápas viděl, si udělá svůj obrázek sám.

Zpět k zápasu. Na 0:4 zvyšoval v poslední minutě poločasu Štěpán Kuriš, který vybojoval míč uprostřed hřiště a opět po solu poslal míč podél brankáře do sítě.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s tím, že si již zápas pohlídáme a budeme vyrážet do rychlých protiútoků. Domácí hráči chtěli určitě výsledek upravit, měli sice mírnou převahu, ale do vyložených šancí se nedostávali a když už ano, tak ztroskotali na našem brankáři. Ve 49. min. se domácí dočkali a vstřelili čestný gól pěknou střelou z velkého vápna pod břevno. Naši kluci však ihned odpověděli a Michal Nguyen opět po solu překonal domácího brankáře. Do konce utkání scházela minuta a dočkal se i Martin Liska, který upravil konečný výsledek na 1:6.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem našim klukům, kteří odehráli výborné utkání a všichni si sáhli na dno svých sil. Jednoho však musím vyzdvihnout, ač postavou muší váha, odehrál snad nejlepší zápas v této sezoně. Pavel Slavíček. Pro příznivce domácího týmu připomínám, že tento zápas hrál náš B tým, tj. hráči ročníku 98 s jednou vyjimkou 99, a 97.

SK Viktoria Žižkov - FC Tempo Praha B 1:6 (0:4)
Branky Tempa: 2. a 6. Vejšický, 17. a 51. Nguyen, 30. Kuriš, 60. Liska.
Tempo: Marinov - Petřek (48. Malinkovič), Klajbl, Hlaváč, Čáslavský, Chleborád (41. Löfler), Nguyen, Slavíček, Kuriš, Liska, Vejšický.