Muži A: FC Tempo Praha - SK Viktoria Štěrboholy 7:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 25. 05. 2010

Čtyři kola před koncem I.A třídy je to jasné - Tempo se vrací do přeboru! Tempo na jaře ještě neztratilo ani bod, po podzimu vedoucí Královice totálně propadly a jelikož mladíci Meteoru ztratili všechny body v Dubči, je hotovo. Radost přišla až v neděli odpoledne, 24 hodin poté, co Kollerovi svěřenci doma sedmi góly smetli tým Štěrbohol, který je v dosavadním průběhu soutěže jako jediný dokázal porazit.

Rozhodnuto bylo prakticky za 16 minut. Nejprve gólman Netolický neudržel Komorníkovu střelu a Žalud měl s dorážkou lehkou práci a o tři minuty později sebral míč obránci Kočí a prakticky s ním doběhl až do branky, gólman se ani nevzmohl na skok. Do poločasu mohl zvýšit znovu Žalud a nadějně vypadala i Vrbova rybička.

Definitivu daly minuty hned po přestávce - ve 48. minutě se nadvakrát prosadil Komorník a o tři minuty později zužitkoval Davidovu exceletní přihrávku střídající Jakub Hurka - 4:0.

Na 5:0 zvýšil dělovkou z příného kopu stoper Vrba a poslední dvě branky přidal znovu Jakub Hurka po přihrávkách Davida (velmi nezištná) a Kočího (centr z pravé strany). Mladý Hurka tak stihl za poločas hattrick. Hosté se prosadili jen jednou za stavu 6:0 po nedůslednosti tempácké defenzívy.

FC Tempo Praha - SK Viktoria Štěrboholy 7:1 (2:0)
Branky: 13. Žalud (Komorník), 16. Kočí, 48. Komorník (Budák), 51. Jakub Hurka (David), 63. Vrba, 69. Jakub Hurka (David), 76. Jakub Hurka (Kočí) - 72.
Rozhodčí: Špivák - Hurych, Labant.
ŽK: Josef Hurka, Vrba - Kostroun.
Tempo: Kuchař - Budák, Vrba, Dvořák, Netušil - Komorník (56. Kadlec), Žalud (46. Josef Hurka), David, Kočí, Hlavík - Hurka Josef (26. Jakub Hájek).
Štěrboholy: Netolický - Šoka, Růžička, Zaoral (29. Šútovec), Horský, Vašíček, Linhart, Kostroun, Kotšmíd, Domenech, Stanek.