St. dorost: FC Tempo Praha - PSK Union Praha 3:2

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 26. 05. 2010

Kdo si chtěl odpočinout od hokejových nervů a přišel na utkání staršího dorostu, ten se krutě zmýlil. Kluci svým přihlížejícím rodičům, divákům a hlavně lavičce připravili pěkné drama. Nastoupili jsme sice s menší marodkou, ale větší nervozitou. Od začátku jsme převzali otěže zápasu do svých rukou a prezentovali jsme se hrou po stranách, která hostům působila značné potíže. V prvních deseti minutách měli David, Kuba a Patrick šance takové, že jsme mohli vést 3:0 a zápas byl rozhodnut.

To se nestalo a PSK mírně vyrovnal hru. Pak při faulu na nás, zůstala píšťalka po tichu a potvrdilo se pravidlo, že penalta je tehdy, když ji rozhodčí odpíská. Utkání se dál odvíjelo až do 34. minuty beze změny. To náš dvorní nahrávač Carlos přihrál Danovi a vedeme 1:0. Z vedení se radujeme pouze dvě minuty. Chyba obrany při odehrání a přichází faul na hraně velkého vápna. Rozhodčí nekompromisně ukazuje na penaltu. Vyrovnáno 1:1.

Branka nás na dlouho vyvedla z rytmu a hostům branka vlila do žil až příliš mnoho elánu. My jsme v útlumu dohráli poločas. Burcování a mytí hlav bylo slyšet z naší kabiny hodně daleko. Bylo jasné, že cesta za vítězstvím bude hodně trnitá.

Přes elán a chuť do hry se nám hra nedařila. Útoky po stranách, které zdobily naši hru v prvním poločase, se vytratili, jako by Davidovi a Kubovi došly síly. Hra se odehrávala hlavně mezi vápny a ani jedno mužstvo nebylo schopno strhnout vítězství na svou stranu. Až do 71. minuty. Hostující útočník dostal v naší šestnáctce tolik místa, že skórovat pro něj nebyl problém. Naše hra byla křečovitá, plná chyb a zaostávala za výkonem z první půle. Neproměněné šance nás teď hodně mrzely. Pak přichází 79. minuta. Carlos ideálně uvolňuje Patricka a ten se nemýlí. Radost z vyrovnání je nesmírná.

Do konce zbývá jedenáct minut a my potřebujeme vyhrát, remíza nám pro udržení se špičkou nestačí. Dochází ke změnám v sestavě. Čas rychle ubíhá a skóre je stále nerozhodné. Obě mužstva se snaží strhnout misku vah na svou stranu. Minutu před koncem útočíme po pravé straně. Ondra nachází na hraně velkého vápna Dana, ten se uvolňuje a s mírnou tečí překonává hostujícího brankaře. Vedení 3:2, Dan radostí strhává triko, všichni se k němu sbíhají a objímají ho. Trest žlutou kartou nemůže překazit naši radost. Rozhodčí nastavuje dvě minuty, ale my si šťastné vítězství nenecháme sebrat. Drahocenné tři body zůstávají doma. Vítězný pokřik zní už na hřišti a hráči zdraví i své věrné fanoušky. U lavičky zůstávají dva balvany, které mně a Ríšovi spadly ze srdce. Máme to za sebou.

FC Tempo Praha - PSK Union Praha 3:2 (1:1)
Branky Tempa: 34. France (Sehnoutka), 79. Hnat (Sehnoutka), 89. France (Šulc).
Tempo: Flaks - Šulc (90. Tročil), Selichar, Novák, Lehký - Klípa (90. Rudolf), Sehnoutka, France, Balun - Klusák (77. Dvořák ), Hnat.