Ml. přípravka C: FC Tempo Praha - SK Benešov 5:2

Autor: Sylva Lingová <sylvar(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 31. 05. 2010

Na domácím hřišti jsme v sobotu 30.5. přivítali soupeře z Benešova. Další Minicupový duel se rozjížděl pozvolna a první zápasové minuty byly o otrkávání protihráče. Naše dvě nadějné šance byly poznamenány spacím režimem jindy bojovného Dana Michla a neskončily úspěchem. Ve dvanácté minutě zasáhl Matyáš Havlíček tyč benešovských, Míša Michlík perfektně sprintoval po lajně, Patrik Bešťák s Pavlíkem Krýdou ukázali učebnicovou spolupráci, ale míč v síti nebyl. Gólový bonbónek přišel až pár vteřin před ukončením první "dvacky", kdy z trestného kopu proměnil perfektně zacílenou ranou Péťa Hodouš. Přestávkový stav byl 1:0 pro Tempo.

Celková převaha a větší tlak na bránu začaly přinášet ovoce až ve druhé polovině zápasu, po nahrávce Sebastiana Linga skóroval Dany Michl. Bylo vidět, že se Dan probral a jeho typickými "nálety na branku" zařídil ještě dva góly a stav 3:0 těšil všechny naše fanoušky. Ve dvacátéšesté minutě potrestal naši chybu jeden z benešovských hráčů a nastolil skóre 3:1.

Pohodovou náladu zápasu narušil až nechtěný zákrok Patrika Bešťáka, jenž neubrzdil a nalítl do gólmana soupeře. V ten moment padala silná slova o tom, co na Tempu hráče učíme ... a přilétnuvší "šestihlavá saň" nešetřila Patrika slovy viny a záměru. Páťa, který evidentně neučinil akci úmyslně, raději odešel ze hřiště a do hry už se nevrátil. Naším čtvrtým gólem byl již výše zmíněný Danečkův gól, poté soupeř snížil na 4:2. Tři minuty před koncem zápasu nahrál Matyáš Havlíček Petrovi Hodoušovi a padl poslední gól zápasu. Závěrem si zaslouží ocenění Ondra Filip, který svědomitě pevnil zdi naší obrany.

FC Tempo Praha - SK Benešov 5:2 (1:0)
Branky Tempa: Michl 3, Hodouš 2.
Tempo: Matyáš Vágner, Matyáš Havlíček, Daniel Michl, Milan Mudra, Lukáš Radimský, Sebastian Ling, Patrik Bešťák, Ondra Filip, Petr Hodouš, Filip Vrla, Filip Snížek, Míša Michlík, Tomáš Hradil, Pavel Krýda.