Ml. žáci B: Kyje - FC Tempo Praha B 2:3

Autor: Radek Kuriš <KurisR(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 07. 06. 2010

Slunečné a horké počasí předesílalo velmi fyzicky náročné utkání a to ještě se třetím týmem v tabulce. Zápas nám již od prvních minut ukázal silnou stránku soupeře, byl to především jejich rychlý kapitán (kluci ho o přestávce nazývali dlouhá čtyřka) a také levá strana nám dělala velké starosti. V deváté minutě nám právě "rychlá čtyřka" vstřelila první gól, kdy rychlým uvolněním ukázala naší obraně záda. Kluci však nesvěsili hlavy a s povzbuzováním rodičů začali pořádně makat. Vysunuli obranu až na půlku hřiště a tlačili soupeře. Vyrovnávací branka přišla ve čtrnácté minutě, kdy po vynikají práci po pravém křídle Vejšiho, který tahal, kličkoval a zase tahal balon téměř přes celou půli a v pravou chvíli odcentroval do vápna, do kterého si naběhl Kiri, který napnul soupeřovu síť - 1:1.

Hra se přesouvala z jedné strany na druhou a byla velmi vyrovnaná. Kluci si však o tři minuty pozděli vypili hořký šálek v podobě penalty, kterou soupeř proměnil. Faul to byl a bohužel těsně na hranici pokutového území. Obrana přesto hrála výborně a zodpovědně - řada neskutečných sprintů a pokrytí útočné řady soupeře Jelenem, průbojného a znamenitě hrajícího Čísla a mazáka a hlavouna našeho kápoše Kýbla.

Byla to naše záloha, která vytvořila dvě minuty před koncem půlky krásnou vyrovnávací branku, kterou zakončil Marťas Liska. Předcházela mu rozehrávka od Páji Slavíka na Michala, který nádherně přihrál na gól. O přestávce v chládku kluci v sobě načerpali nebo spíše vycucali další potřebnou sílu. Nasadili jsme osobku Jelena na "rychlou čtyřku" a vysouvali jsme důsledně obranu, to soupeře kapánek vyvedlo z míry. Jelen nezklamal a Kýbl si hlídal ofsajdovou půlku. Záloha byla excelentní. Michal kouzlil s balonem, běhal, byl všude, Slavík měl svůj den, neboť hrál svůj zápas-nádhera, výborné zpracování balónů, hlavičkoval, střely z první, Číslo předvedl jeden z jeho nejlepších výkonů - byl dravý a bojoval. Vejši toho s Jelenem asi nejvíc naběhal a byl velkou podporou týmu a Lžíce mě přesvědčil, že se každým zápasem zlepšuje, šel do soubojů a výborně kopal, Kiri, přes své zranění kolena, běhal a pomohl týmu gólem a asistencí, to platí i o Marťasovi, který hrál dobře technicky.

Rozhodující třetí branku po rohovém kopu Kiriho nádherně hlavičkou umístil Slavík, který tak uzavřel zápas v náš prospěch 3:2. Alex chytal výborně a ukázal, že je zkušený brankař, který dokáže podržet tým v důležitých momentech. Kluci udělali jste nám velikou radost, jsem rád, že svou týmovou a srdečnou hrou jste dokázali porazit tak dobrý tým jako jsou Kyje. Z takové hry máte i větší radost, ne?

Kyje - FC Tempo Praha B 2:3 (2:2)
Branky Tempa: Kuriš, Liska, Slavíček.
Tempo: Marinov - Čáslavský, Jelínek, Klajbl, Brych (36. Klíma), Slavíček, Nguyen, Vejšický, Löfler, Kuriš, Liska.