Ml. žáci A: FC Tempo Praha - SK Hostivař 3:1

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 11. 06. 2010

V našem posledním mistrovském utkání nás čekal velice důležitý zápas. Pokud vyhrajeme, tak můžeme ještě postoupit ze čtvrtého místa do přeboru. Soupeřem byl tým Hostivaře, který nám na podzim dal lekci, proto jsme chtěli tento nezdar odčinit. Opět jsme řešili, koho dát do branky. Kofroň odjel do Chorvatska a Vejšický měl bohužel tenis. Dále chyběli Heinc a J. Moudrý.

Od prvních minut zápasu na našich hráčích ležela tíha takto důležitého utkání a soupeř byl lepším týmem. Našim hráčům, přes míru snahy, se nedařilo podržet balón a dobře rozehrát. Ve 20. minutě nastoupil Šmíd na střed zálohy. Kalina se posunul na levého obránce a Hrstka na levou zálohu. Po této změně v sestavě jsme začali hrát více jednoduše a přihrávky Šmída za obranu měly oči. Jeden takový centr doběhl Hyršl a souboj s brankářem vyhrál a připravil svým důrazem ve 24. minutě míč Štěpánkovi, který se trefil do prázdné branky. Vedeme 1:0!

Z hráčů spadla deka a začali lépe kombinovat. Ve 26. minutě pas Macha, který tečoval hostující obránce na rozběhnutého Štěpánka, který nedal hostujícímu brankáři šanci a proměnil – vedeme 2:0! Zdálo se, že jsme už z nejhoršího venku, ale ztráta míče ve středu pole a prudká střela ve 27. minutě skončila v naší síti. Brankář bohužel míč jen tečoval a nevyrazil. Do poločasu se již nic nestalo.

V šatně se hráčům hlavně říkalo, aby hráli to, co umí, líp obsazovali hráče a svým pohybem si říkali o míč a nedělali si z hlavu z vážnosti tohoto utkání. Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem zvýšit naše vedení a uklidnit se a tím předvádět hru, která nás zdobila v předchozím utkání ve Vršovicích. Začátek ale zaspala naše obrana a vynikající zákrok Alexe dal potřebný klid. Ve 34. až 36. minutě jsme kopali tři rohy, na poslední byl po předchozích dobře kopnutých od Šmída vyslán Hrstka, který trefil brankáře, jenž si vrazil míč do branky – vedeme 3:1. Tato branka rozhodla a naše hra začala mít svojí kvalitu. Dostávali jsme se do velice slibných šancích. Štěpánek netrefil po kličce gólmanovi prázdnou branku. Dvě střely Šmída také volaly po brance v 52. a 56. minutě.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří v takto důležitém zápasu nastoupili, protože to bylo velmi psychicky náročné utkání. Hráče svazovala nervozita a z toho pramenily chyby, které by se za normálních okolností nestaly.

FC Tempo Praha - SK Hostivař 3:1 (2:1)
Branky Tempa: 24. Štěpánek (Hyršl), 26. Štěpánek (Mach), 36. Hrstka.
Tempo: Marinov - Šváb, Veselý, O. Moudrý (20. Šmíd), Baroch - Mach, Nguyen, Hrstka, Kalina (50. Musílek) - Štěpánek, Hyršl (55. Haluska).


Fotogalerie: (autor: Zdeněk Haluska, www.fctempo.cz)