Ml. žáci B: FC Tempo Praha B - SK Slovan Kunratice 9:1

Autor: Petr Petřek <petrek.petr(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 14. 06. 2010

V neděli 13.6., za krásného počasí, jsme přivítali na našem hřišti chlapce z Kunratic. Bylo to poslední mistrovské utkání v této soutěži. Kluci se chtěli rozloučit se sezonou dobrým fotbalem a pochopitelně i výhrou. Začátek zápasu nám však vůbec nevyšel. Územní převahu jsme sice měli, ale nebyli jsme schopni něco kloudného vymyslet a tím překonat dobrou soupeřovu obranu. Stále jsme dělali stejné chyby, hráli na malém prostoru nebo zbytečnou kličkovanou, až nám obránci balon sebrali. Je pravda, že jsme měli také pár loženek, ale hostující brankář vše pochytal. První gól přišel až ve 14. min., kdy Jelen dostal krásnou přihrávku do volného prostoru, zatáhl míč a po jeho centru se trefil z voleje David Chleborád - 1:0. Chlapci z Kunratic s námi hráli stále poměrně vyrovnané utkání a i oni měli několik dobrých akcí ke vstřelení branky. Další branku vstřelil Pavlík Slavíček krásnou hlavičkou po rohovém kopu. Poločas skončil 2:0.

Ve druhém poločase jsme udělali pár změn v sestavě a zatlačili jsme soupeře na jeho polovinu. Byla jen otázka času, kdy vstřelíme další branky. Ve 40. min. se trefil Štěpán Kuriš po přihrávce Pavla Slavíčka. Za další tři minuty se hlavou trefil Martin Liska po centru Adama Löflera. Skore bylo již 4:0 a to ještě nebylo zdaleka vše.

Do konce zápasu jsme vstřelili ještě 5 branek. Nejdříve David Chleborád hlavou z rohového kopu, pak sólo Michala Nguyena. Ten se vyznamenal ještě za pár minut dalším golem z těžkého úhlu do šibenice. Na nejhezčí gól utkání jsme si počkali do 55. min., kdy Adam Löfler bombou z voleje po centru Štěpána Kuriše nedal brankáři žádnou šanci. Před koncem utkání jsme udělali v obraně hrubku a soupeř vstřelil pěkný gól přes celou bránu. Náš brankář neměl šanci míč chytit. Na konečných 9:1 upravil výsledek Štěpán Kuriš po přihrávce Martina Lisky.

Za pěkný výsledek a hru ve druhé půli musíme klukům poděkovat, bylo se na co dívat a padaly pěkné branky. Chtěl bych poděkovat též soupeři za slušnou a fér hru.

FC Tempo Praha B - SK Slovan Kunratice 9:1 (2:0)
Branky Tempa: Chleborád, Nguyen a Kuriš 2, Slavíček, Liska, Löfler.
Tempo: Píro, Bureš (31. Löfler), Klajbl, Hlaváč (41. Kuriš), Čáslavský, Jelínek, Slavíček, Nguyen, Petřek, Chleborád, Liska.