Muži B: FC Tempo Praha B - FK Admira Praha B 2:1

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 23. 06. 2010

Rok 2010 se zapíše do historie jak rok plný šťastných zázraků. Nejdříve si Jirka Nechvíla obnovil zranění a nemohl odehrát velkou část zápasů, následně vyhráli čeští hokejisté titul mistrů světa, poté ve volbách vyhrála pravice a nakonec se poštěstilo i Benfice Tempa zachránit B třídu i pro následující rok, když už i vedení mužstva počítalo s jasným sestupem. K hráči století, hokeji a volbám se toho již napsalo hodně a proto se zaměřme na záchranu Béčka.

Kandidáti na sestup byli před posledním kolem celkem čtyři, kromě Benfiky také týmy Dubče B, Junioru B a Klánovic. Ještě dva týdny zpátky do vypadalo, že Dubeč se bude kvůli kontumovanému zápasu na Újezdě bude nacházet v nejhorší pozici. Jenže pana Kloudu převezl nezkušený delegát, který způsobil to, že utkání se opakovalo a skončilo výhrou Dubče. Vzhledem k bodům a vzájemným zápasům se tak dostalo do nejhorší pozice Tempo, které muselo čekat na zaváhání soupeřů.

Dubeč i Junior své předehrávané zápasy pošetřily a už ve čtvrtek mohly slavit záchranu. Klánovice pak dopoledne jely na hřiště Malešic, které v této sezoně dokázaly potrápit pouze Tempo a statistiky, kteří počítají průměrný počet obdržených gólů na zápas. Zdálo se tak, že záchrana je ztracená. Jenže Malešice se dokázaly v posledním zápase vyhecovat a rozklížený tým Klánovic neuvěřitelně porazit 5:2.

Tempu tak v sobotním odpoledním zápase s Admirou stačila k záchraně remíza. Že nepůjde o lehký úkol, ukázaly již první minuty. Hosté byli v prvním poločase lepším týmem a přestože si větší šanci nevytvořili, rozhodně působili více rozruchu před bránou (především striptérské číslo jedno z hráčů Admiry způsobilo mezi diváky velké ohlasy). Nejzajímavějším okamžikem prvního poločasu se tak stal krásný zákrok domácího Kuchaře proti dalekonosné střele útočníka Admiry.

Také do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté a zanedlouho byli odměněni gólem, ten sice vstřelil tempácký Žalud, žel však do vlastní sítě. Potvrdily se tak informace o Jirkově večerním programu v klánovickém kulturním domě, kde mu nejmenovaný místní podnikatel přislíbil bohatý raut a společnost krásných žen. Naštěstí se Tempu podařilo brzy vyrovnat, kdy se k dorážce dostal Dan Prokop a způsobem, o kterém nevěděl ani on, vyrovnal. Na hřiště poté nastoupil Venca Nechvíla, který hru Tempa značně oživil. A byl to právě Venca, kterému se podařilo vsítit druhou branku domácích a tím prakticky rozhodnout o záchraně Tempa. Utkání tak skončilo výhrou domácích 2:1 a tolik vytouženou záchranou. Příští rok však má Benfika i tak co napravovat.

FC Tempo Praha B - FK Admira Praha B 2:1 (0:0)
Branky Tempa: Prokop (Žalud, Dedek), Nechvíla (Dedek).
ČK: Šulc (Tempo).
Tempo: Kuchař - Klípa, Valášek, Šulc, Klouda - Prokop (88. Čemus), Žalud, J.Hájek, Hlavík (83. Stejskal) - Dedek, Horn (68. V.Nechvíla).