St. přípravka B: Zlaté loučení se sezónou 2009/10

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Tempo cup - přípravky, Vydáno dne: 28. 06. 2010

Sobota 26. června se zapíše do tempácké kroniky zlatým písmem. Příjemné a teplé počasí provázelo celý turnajový den. Sluníčko, dobrá nálada a hlavně 15 fotbalových týmů z celé republiky se "pralo" na čtyřech hřištích v areálu u Lhoteckého lesa.

Týmy byly rozlosovány do čtyř skupin, kde sehrály zápasy každý s každým. Tempo jako pořádající tým startoval ve skupině A spolu s Blšany, Sezimovým Ústím a Ervěnicemi.

Tempo – Blšany 3:4 (2:3)
První utkání na turnaji jsme začali proti soupeři ze známé vesnice na Lounsku. V první minutě se uvolnil Višvader a poslal naše barvy do vedení – 1:0. Ve 4. minutě prostrčil Polívka na Višvadera a ten se ani podruhé nemýlil a zvýšil vedení na 2:0. Zdálo se, že utkání máme jasně ve své režii. Jenže v 6. minutě se podařilo Blšanům snížit a o minutu později po naší chybě vyrovnat na 2:2. Rázem bylo naše vedení smazáno. Do poločasu se ještě povedlo Blšanům zcela otočit vývoj zápasu a minutu a půl před koncem první půle byl stav 2:3. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se pokusíme otočit utkání ve svůj prospěch. Hosté se však dostali k dalšímu ojedinělému útoku a zvýšili své vedení již na 4:2. Jiskřičku naděje vykřesal, krátce po vstřelení čtvrté branky Blšan, Tomáš Nejedlík, když vstřelil naši třetí branku v zápase. Do konce utkání jsme se již netrefili, a úvodní utkání tak nešťastně prohráli.

Tempo – Sezimovo Ústí 4:0 (2:0)
Po nevydařeném úvodním utkání jsme nastoupili proti soupeři z jihu Čech. Nečekalo nás nic lehkého, soupeře jsme již viděli hrát na jeho kvalitním turnaji. Kluci se po důrazné domluvě v šatně semkli a začali makat jako jeden muž. Z toho pramenila i první branka. Po faulu, kousek za vápnem, se postavil k exekuci přímého kopu Vojta Soukup a jeho krásná střela vymetla pravou šibenici branky Ústí – 1:0. To kluky ještě více povzbudilo. V 5. minutě se ukázal novic v našich barvách, Martin Richter. S jeho střelou měl brankář hodně práce a Danny Višvader si poradil s dorážkou do odkryté branky – 2:0. Do poločasu jsme vydrželi neinkasovat, a mohli se tak soustředit na druhou polovinu. Soupeř se snažil snížit, ale naše zodpovědná hra mu to nedovolila. Naopak Dominik Ctibor využil chyby v rozehrávce soupeře a zvýšil naše vedení na 3:0! To se už soupeř položil a na zvrat neměl. Poslední čtvrtou branku zaznamenal střelou z vápna Vojta Soukup – 4:0. Výhra znamenala uklidnění a před posledním zápasem skoro jistotu postupu do další části turnaje.

Tempo – Ervěnice 3:0 (3:0)
Utkání se dá jednoduše shrnout – tři rychlé góly a pak již jen dobývání branky Ervěnic a dobré zákroky severočeského brankáře. Ve druhé minutě zahrával rohový kop Petr Neckař a jeho centr skončil v brance – 1:0. V 5. minutě zahrával další rohový kop Neckař, jeho centr trefil do hlavy Višvadera a od něho se míč odrazil do branky – 2:0. V 7. minutě zvýšil již na 3:0 Polívka, po samostatné akci a bylo rozhodnuto. Do utkání zasáhli všichni hráči a ačkoli jsme měli tlak, nepodařilo se nám již pokořit brankáře Ervěnic. Vítězství a výsledky ostatních zápasů nám zaručily vítězství ve skupině a postup do další části, kde se již hrálo o to, kdo jak skončí.

Po úvodních zápasech se kluci naobědvali a dále následovaly dovednostní disciplíny. Za náš tým jsme vyslali do driblingu Vojtu Soukupa. Vojta skončil těsně před branou finále. Do další disciplíny, střelby na přesnost, byl nominován Tomáš Nejedlík. Ani jemu tato disciplína nevyšla tak jak měla a do finále se neprobojoval. Poslední disciplínou byl slalom. Tuto disciplínu si vyzkoušel Martin Richter. Martin si počínal dobře, ale mírná nervozita mu asi překazila postup do finálových kol.

V další části turnaje se hrála semifinálová skupina. Do této skupiny postoupily spolu s námi týmy Sezimova Ústí a Blšan (výsledky obou zápasů jsme si přenesli ze základní skupiny) a dále ze skupiny B týmy SIADu Souš, Neštěmic a Hájů.

Tempo – Souš 3:1 (1:1)
Vstupy do utkání nám docela vycházely. Ve třetí minutě jsme se mohli radovat z vedoucí branky Višvadera – 1:0. Už to vypadalo, že do poločasu udržíme hubené vedení, ale dvě minuty před koncem se podařilo týmu Souše vyrovnat. Poločas skončil nerozhodně. Ve druhé půli se nám podařilo skórovat díky brankám Polívky a znovu Višvadera. Vítězství bylo odměnou i našim fanouškům, kteří nás velmi hlasitě povzbuzovali!

Tempo – Neštěmice 5:0 (2:0)
Další tým ze severu Čech. Do utkání jsme vlétli jako uragán a ve druhé minutě po prostrčení Richtera na Višvadera se druhý jmenovaný přesně trefuje a vedeme 1:0. Kluci kombinují a snaží se opět při bouřlivé atmosféře přidat další branky. Povedlo se to až Soukupovi v 7. minutě. To se před brankou strhla mela, míč skákal po čáře, hráči Neštěmic ho nechtěli nechat projít do branky, ale míč nakonec vyskočil z klubka těl až k Soukupovi a ten nekompromisní ranou zvýšil naše vedení – 2:0. Ve druhém poločase, po uplynutí čtyř minut, prostrčil Polívka na dobře číhajícího Višvadera za obranou Neštěmic a ten si sám před brankářem poradil jako starý mazák – 3:0. Kluci se fotbalem bavili. Honza Polívka ve 20. minutě nabídl další gólovou přihrávku tentokrát pro novice v našem dresu Martina Richtera a ten se tak zapsal také do střelecké listiny a zvyšoval již na 4:0. Euforické vítězství a pověstného "bůra" vystřelil Tomáš Mašek, jehož první střelu brankář vyrazil před sebe a dorážkou Tomáš málem protrhl síť branky – 5:0. Za obrovského jásotu fanoušků jsme zvítězili a čekal nás poslední soupeř – Háje.

Tempo – Háje 2:0 (1:0)
Poslední utkání semifinálové skupiny proti Hájím znamenalo hodně. Pokud bychom neprohráli, tak se probojujeme, stejně jako vloni, do finále turnaje. Na klukách byla vidět tíha zodpovědnosti, která jim možná malinko svazovala nohy. Brankově jsme se dokázali prosadit tentokrát až na konci poločasu. Honza Polívka se dostal s míčem do vápna, kde byl sražen a rozhodčí odpískal penaltu. K penaltě se postavil zatím náš nejlepší střelec, Višvader. Danny svůj penaltový pokus musel opakovat, ale jelikož se trefil jak poprvé (rozhodčí nedal pokyn k zahrání), tak i podruhé, mohli jsme se radovat z poločasového vedení. Do druhé půle nastoupila druhá sedmička a ta se odměnila (trenérům a fanouškům) tím nejlepším – gólem. Branku na 2:0 zaznamenal Tomáš Rožníček a jeho brankou jsme se dostali do finále Tempo Cupu 2010. Po konečném hvizdu rozhodčího se kluci začali radovat nejen z výhry, ale i z postupu do finále! Podařilo se nám zopakovat výsledek z loňska a postoupit do finále.

Před utkáními o konečné umístění se uskutečnila finálová kola všech tří dovednostních disciplín. My jsme, bohužel, neměli v těchto disciplínách svá želízka v ohni, tak jsme se soustředili na poslední zápas finále. Do finálového souboje se proti nám postavil nejlepší tým z druhé semifinálové skupiny, tým Baníku Most.

Tempo – Most 3:1 (2:0)
Utkání s Mostem bylo naším vrcholem. Kluci se velmi těšili na poslední zápas. My, trenéři, jsme měli smíšené pocity. V paměti jsme měli loňské finále, kdy nás vyprovodila jasným výsledkem pražská Admira. Do utkání lépe vstoupil tým Mostu. Od začátku se prosazoval hlavně individuálně, kde byla hlavní síla. V úvodu jsme se spíše bránili nebezpečným útokům, ale naštěstí nás podržel brankář Holub, který celé finále odchytal velmi dobře a byl důležitým hráčem našeho týmu. Most byl silný hlavně individuálně, ale náš tým zdobil perfektní kolektivní výkon. Kluci bojovali a rvali se o co nejlepší výsledek. Utkání nebylo jednoduché. Soupeř hrál tak, jak se hraje dnešní fotbal a to rychle a agresivně. Úvodní branku utkání však vstřelil náš tým. Svou druhou brankou v turnaji se blýskl Tomáš Nejedlík a my se mohli radovat z vedení 1:0. Tím jsme malinko otupili tlak soupeře. Do poločasu ještě Tempo vybuchlo radostí podruhé. Druhou branku v utkání vstřelil Danny Višvader – 2:0! Hlasité troubení a rachot z nafukovacích žluto-červených fandítek nemělo konce. Poločas rozhodčí Vojnovič ukončil za stavu 2:0 pro domácí tým. Do druhé půle jsme vstoupili tak, abychom hlavně brzy neinkasovali a nejlépe ještě přidali další branku. Mostu se však podařilo v utkání snížit a pokusil se jej zdramatizovat. Drama však nepřipustil náš nejlepší střelec Danny Višvader. Zvýšil naše vedení na 3:1 a do konce utkání jsme si již soupeře pohlídali, nedovolili mu skórovat a mohli se jako první radovat z vítězství na domácím turnaji Tempo Cup! Po závěrečném hvizdu se kluci uprostřed hřiště shlukli v radující se klubko.

Na konci utkání se ještě muselo rozhodnout o koruně krále střelců turnaje. Danny Višvader v utkání vstřelil dvě branky a jeho konkurent v barvách Mostu vstřelil jednu. Rozhodlo se v penaltovém rozstřelu, který vyšel lépe pro mosteckého hráče.

To ovšem nic nezměnilo na našem vítězství, které si kluci za své výkony po celý sobotní den (krom prvního zápasu s Blšany) plně zasloužili. Jejich kolektivní výkon a hlavně výborná divácká podpora hnala náš tým kupředu! Chtěl bych tímto poděkovat všem klukům za super výkon, všem rodičům, prarodičům a kamarádům, co nám hlasitě fandili a hnali nás kupředu! Myslím si, že je to to nejlepší zakončení sezony, které jsme si mohli přát. Nyní si můžeme všichni užívat letních dní a kluci bezvadných dvou měsíců prázdnin, plných zajímavých zážitků!

Individuální ocenění si odnesl ještě Dominik Holub, jenž se stal nejlepším brankářem turnaje!