Ml. žáci A: Hodnocení sezóny 2009/10

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 20. 07. 2010

Díky reorganizaci soutěží se dvě kola před koncem soutěže naskytla možnost postupu do přeboru v případě dvou výher. Trenér Jiří Šak úkol úspěšně zvládnul a poslal Tempo i v kategorii mladších žáků do přeboru. Dařilo se vyhrávat v domácím prostředí, na cizích hřištích to byl trochu problém, ale klíčové "postupové" utkání ve Vršovicích mladší žáci A vyhráli jasně o šest branek.

Jaké byly cíle do skončené sezóny?
V této sezoně jsme se chtěli umístit do třetího místa a pokusit se probojovat do přeboru. Také stabilizovat tým, který bude schopen příští rok hrát vyrovnané zápasy s hráči o rok staršími.

Jak jste spokojeni s konečným umístěním a jak s předváděnou hrou?
Se čtvrtým místem spokojený nejsem, protože hráči mají na víc. Ale když se za celou sezonu vyhrají pouze tři zápasy venku, tak to na lepší umístění není. Ztráta po podzimu na třetí místo byla dva body a náskok na páté místo tři body. Na konci ztráta na třetí místo šest bodů a náskok na pátého osm bodů. S předvedenou hrou jsem byl celkem spokojen, většinou jsme byli lepším týmem.

Jak těžká byla soutěž, v čem byli soupeři lepší a v čem je naopak převyšoval náš tým?
Soutěž byla nesmírně vyrovnaná, kde mohl porazit každý každého. Nepočítám do toho zápasy Krče. Soupeři byli lepší v proměňování svých šancí, my naopak měli lepší kombinační hru a byli jsme na tom lépe po fyzické stránce.

Jak fungovala spolupráce s ročníkově okolními týmy a co by se na ní dalo z vašeho pohledu zlepšit?
Spolupráce s ročníkem 98 byla velice dobrá, vždy jsme se domluvili. S ročníkem 96 to bylo na jaře taky velice dobré. Naši hráči dostali spousty příležitostí si vyzkoušet, co je příští rok čeká za soutěž. Tato zkušenost se jim bude v budoucnu hodit.

Jak vidíte možnosti týmu v příští sezóně i v budoucnu?
Příští sezona bude pro nás tak trochu zvláštní, protože se spojíme s ročníkem 96 a s jejich hráči se pokusíme utvořit dva fungující týmy, které se budou snažit udržet jak přebor, tak I. třídu. Do budoucna si myslím, že tento tým má velkou perspektivu, jsou tam hráči, kteří se rádi učí novým věcem a stále se zlepšují.

Jaká herní činnost váš tým v sezóně nejvíce zdobila?
Myslím, že nás nejvíce zdobila bojovnost, ve většině utkání jsme předváděli pohledné akce a také jsme soupeře přehrávali po fyzické stránce. Hráli jsme týmově a snažili se soupeři vnutit naší hru.

Jaká herní činnost váš tým v sezóně nejvíce trápila?
Trápila nás hlavně koncovka. Nebýt Štěpánka, kterého jsme přesunuli ze zálohy do útoku, bylo by to ještě horší.

Nejlepší a nejhorší chvíle v sezóně (nejen výsledkově)?
Nejhorší chvíle v této sezoně pro nás bylo zranění Opletala, který od ledna nechodil na tréninky. Chytal pouze zimní ligu. Po dvou jarních odchytaných mistrovských utkáních jsme zjistili, že se i přes tak velkou úlevu zranění nezlepšuje. Tak jsem se rozhodl pro úplný klid, protože jeho zdraví je přednější, než nějaká výhra, která by mu uškodila. Tím pádem doufám, že bude co nejdříve k dispozici. Místo Honzy se objevili v brance J. Moudrý, Kalina a hlavně nastupovali Kofroň a Vejšický. Za obdržené branky rozhodně nemohli, ale pak nám chyběli v poli. Nejlepší chvíle byl návrat Honzy Halusky, který se skoro po roce mohl zapojit do tréninkového procesu. Má před sebou těžký úkol - dohnat, co zameškal. Pevně věřím, že to dokáže. Další nejlepší chvíle v sezoně doufám nastane, až se potvrdí, že jsme postoupili do přeboru. Herně nejhorší ostuda v Hostivaři a úspěch výhra nad Braníkem a jednoznačná výhra ve Vršovicích.

Kteří hráči byli hlavními oporami a kdo nejvíce překvapil či udělal největší výkonnostní nárůst?
Hlavními oporami týmu byli Šváb, který byl velice dobrý v hlavičkových soubojích a velice dobře s rozvahou rozdával míče volným spoluhráčům. Baroch jako správná kapitán šel příkladem, nevypustil jediný souboj a svým přístupem k tréninkům byl vždy výborný. Hyršl, Veselý a Hrstka svojí bojovností a přesnou přihrávkou byli velice platní hráči. Nguyen má obrovský potenciál, vynikající zpracování a střelbu. Jen by to chtělo, aby se tolik nemazal s balonem. Mach, hráč který k nám přišel na jaře a byl pro tým velký přínos, na svojí pravé záloze si pohrával se soupeři jak chtěl, byl i důrazný v koncovce a také dobře rozehrával balony. Štěpánek měl velice úspěšné jaro, kdy vstřelil dvanáct branek. Zdobilo ho kvalitní zrychlení a nebezpečné střely. Měl také lví podíl na tom, že jsme skončili na čtvrtém místě. Na podzim byli také velice platní hráči J. Moudrý, Kofroň a Opletal. Nejvyšší výkonnostní nárůst udělal Heinc, který dokázal hlavně sám sobě, že skutečně umí to, co po něm v zápase chceme.

Jaká byla spokojenost s přístupem a účastí na trénincích?
S přístupem a účastí jsem byl letos spokojen, jen od ledna do konce února byla účast slabší.

Na kterou činnost se v tréninku nejvíce zaměřujete?
Hlavně práci s balonem, fyzičku a střelbu. Jednou za čas máme trénink na standardní situace a centry do vápna na zakončení.

Jak vnímáte obraz Tempa z pohledu soupeřů či pražské fotbalové veřejnosti?
Soupeři z nás mají respekt, a proto proti nám nastupují v co možná nejsilnější sestavě. Také motivace porazit kvalitní celek je pro ně velká. Hovoří se o nás jako o klubu, který posledních pět let kvalitně pracuje s mládeží a má výborné výsledky. Z mého pohledu se mi líbí akce, které se dělají pro ty nejmenší - čarodějnice, Mikuláš. Dále také to, že se tu tolik neupřednostňuje A tým na úkor třeba dorostenců nebo žáků jako v jiných klubech.Nejvíce branek: Matěj Štěpánek - 11
Nejvíce asistencí: Moris Hyršl - 5
Nejvíce kanadských bodů: Matěj Štěpánek - 15
Nejvíce odehraných minut: Ondřej Šváb - 1188