11 12 13 14 15 16 17
    18 19 20 21 22 23 24
    25 26 27 28 29 30 31

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 241 nalezených)

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|150-165|165-180|180-195|195-210|210-225|225-240|240-241|

* St. dorost: FC Tempo Praha - FK Admira Praha B 4:1

Vydáno dne 13. 10. 2009 (1161 přečtení)

Bez zraněných a nemocných Sehnoutky, Klípy a Selichara jsme za příjemného fotbalového počasí přivítali v sobotu družstvo Admiry B na spodním hřišti. Vše nahrávalo pro pohledný fotbal, ale opak byl pravdou. Na hřišti se odehrával boj s nakopávanými balóny. S důrazem hostů jsme se těžko vyrovnávali a více než hře jsme se věnovali kritice spoluhráčů, rozhodčího a dohady s protihráči. To byly hlavní příčiny, proč jsme se nedostali ke kombinační hře s úniky po stranách zakončenými střelbou, jak zněly taktické pokyny před zápasem. Přesto jsme se dostali do brankových šancí, k první po trestném kopu, který brankáři vypadl míč a dorážky byly neúspěšné a další, kdy nejdříve v koncovce selhal Čemus a pak i Nehasil. Po rozehraném dlouhém pasu si obránci dávali přednost a toho využil Dominik Čemus a tentokrát byl úspěšný. Vedeme 1:0. Z vedení jsme se však neradovali dlouho a po nedorozumění v naší obraně měl hostující hráč jednoduchou úlohu - 1:1. Do kabin odcházíme za nerozhodného stavu.

Celý článek... | Autor: Milan Dejl | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

* St. dorost: SC Radotín - FC Tempo Praha 0:7

Vydáno dne 07. 10. 2009 (1004 přečtení)

Na tento zápas jsme jeli na hřiště Radotína, který byl v tabulce o jedno místo za námi. Počítat jsme mohli pouze s třinácti hráči a z toho byli dva brankaři. Klípa neustále marodí, Linhart a Šimek nemohli nastoupit díky červeným kartám, Kvapil, Bečvář, Olejnikov nedorazili a Flaks se připravoval na zápas s B týmem.

Zápas pro nás nezačal moc dobře, nebyli jsme schopni přejít polovinu hřiště a soupeř nás převyšoval pohybem. Je pravdou, že vítr nám moc nepřál, poněvadž jakýkoliv míč vzduchem se nám hned vrátil. Ve 39 min. Hnat vletěl do vápna mezi dva hráče a jeden z nich Páťu chytil za dres. Jednoznačná penalta, i když trenér soupeře to viděl trošku jinak a sudímu slovně vyčinil. K míči se postavil France a brankář Radotína neměl šanci.

Celý článek... | Autor: Richard Klípa | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

* St. dorost, Pohár PFS: FC Tempo Praha - Zličín 1:1, 5:3 pk

Vydáno dne 01. 10. 2009 (1125 přečtení)

Na pohárový zápas se Zličínem jsme se doslova scházeli jak šváby na pivo. Deset minut před začátkem jsme byli schopni nastoupit. Pro kluky je tak brzká hodina, vzhledem k rozvrhům, naprosto nevhodná. Soupeř na tom byl podobně. Na našem horním pažitu jsme zahájili utkání s překvapivě větší aktivitou než náš přeborový soupeř. To nám přineslo převahu a i brankové příležitosti. Nedůraz v koncovce znamenal, že se skóre neměnilo. Zličínští byli naopak důrazní až moc, ale vždy bez míče, a tak fauly na brankáře Variho a Baluna zůstaly překvapivě nepotrestány. Bohužel další obdobné situace rozhodili soustředění kluků na zápas, a tak jsme umožnili hostům zápas vyrovnat a ke konci poločasu převzít iniciativu. Po faulu na Flakse na hranici našeho vápna, kdy náš hráč zůstal ležet, pak vstřelili hosté vedoucí branku. Bylo to dvě minuty před koncem.

* St. dorost: FC Tempo Praha - FK Klánovice 3:2

Vydáno dne 01. 10. 2009 (1247 přečtení)

V sobotním zápase jsme doma přivítali hráče Klánovic za podpory sluníčka. Bohužel zápas jsme odehráli na horním malém a drnitém hřišti, kde se nám nedaří hrát pohledný fotbal. To napomáhá týmům jako jsou Klánovice, které těží z nakopávaných míčů.

Celý zápas se oba týmy potýkaly s nepřesností přihrávek a zakončením. Naše mužstvo mělo štěstí, že dalo jako první branku Balunem a trošku jsme se uklidnili. Pak přišla dvacátá minuta, kdy Hnat našel přihrávkou Sehnoutku a ten zvýšil na 2:0. Hra byla stále neurovnaná a soupeř po rohovém kopu snížil brankou hráčem, který nebyl nikým hlídán - 2:1. Je nemožné, aby se stávalo při rozehrání rohového kopu, aby se soupeř pohyboval ve vápně úplně sám - není to poprvé, co se tak stalo.

* St. dorost: Jižní Město Chodov - FC Tempo Praha 1:6

Vydáno dne 28. 09. 2009 (1154 přečtení)

Tento středeční zápas a hodina, kdy se mělo začít hrát, nikomu nevyhovovala. Kluci museli utíkat ze školy a my trenéři z práce. Bohužel se ukázalo, že se každý z nás honil zbytečně. Rozhodčí se nedostavil v čase, který byl určen pro začátek výkopu. Čekalo se 20 minut a pak se ujal pískání jeden človíček z Chodova. Pan rozhodčí se dostavil 7 minut před koncem prvé poloviny hry.

Ve třetí minutě Linhart vyvezl míč, přihrál Čemusovi, ten našel Bečváře, který zajistil vedení Tempa 0:1. Za pár minut Bečvář vybojoval míč v rohu velkého vápna, přihrál Balunovi, ten se uvolnil a krásnou střelou do šibenice zvýšil vedení na 0:2. V probíhající 18. min. Sehnoutka ze středu hřiště přihrával opět Čemusovi, který našel Bečváře a stav se změnil již o tři branky 0:3. Pak přišla nádherná kombinace, kdy Klípa přihrával Sehnoutkovi, ten mu to z první vrátil a Klípa se vrhl mezi obránce a o tyčku skóroval - 0:4. Ve 35 min. Klípa z pravé strany odcentroval, Šimek prodlužoval a Balun celkem v jednoduché pozici vstřelil další branku.Tento poločas skončil 0:5 pro Tempo.

* St. dorost: FC King - FC Tempo Praha 2:4

Vydáno dne 27. 09. 2009 (925 přečtení)

Běžela první minuta a my začali netradičně, rychlý protiútok po pravé straně, přihrávka Baluna napříč pokutovým územím a před Michalem Nehasilem prázdná branka. Michal však zakopl o drn a svoji šanci nezužitkoval. Pak se začal zápas odvíjet dle tradičního schématu zápasů na Kingu. Naše snaha o kombinační hru a domácí se svojí taktikou nakopni a běž. Fotbalová nuda a hra k nekoukání. Nám se podařilo vstřelit první branku a místo abychom se uklidnili, umožnili jsme svoji hrubkou domácím vyrovnat.

Pak následovalo několik našich nevyužitých šancí, až přišel náš druhý gól. Opět jsme se neradovali dlouho. Další okénko naší obrany, Vari, který většinu zápasu stál na brankové čáře jako přikovaný, tentokrát špatně vyběhl a soupeř ho hravě přehodil. Poločas tak skončil 2:2. Do kabin se na Kingu nechodí, protože se tato cesta rovná mírnému turistickému výšlapu.

* St. dorost, Pohár PFS: FC Tempo Praha - Kunratice 5:0

Vydáno dne 23. 09. 2009 (1049 přečtení)

V prvním kole Poháru PFS jsme na domácím hřišti přivítali sousedy z Prahy 4 Kunratic. S tímto soupeřem jsme na zimním turnaji prohráli, a tak jim bylo co vracet. Do zápasu mohli nastoupit všichni hráči, kteří nastupují pravidelně v mistrovských zápasech.

Od začátku utkání jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu hřiště a hráli pohledný fotbal. Již v 8 min. France přihrával na Čemuse, který prodloužil na Baluna a od něj se odražený míč dostal k Sehnoutkovi, který rozvlnil kunratickou síť - 1:0. Další branku vstřelil Čemus, který dostal přihrávku do ulice a kličkou golmanovi zvýšil na 2:0 - to probíhala 18 min. Za čtyři minuty opět France našel nabíhajícího Klípu za obranou a ten navýšil vedení na 3:0. V době, kdy probíhala 37. min. prvého polčasu, Balun křižnou přihrávkou našel Nehasila a ten z první přehodil brankáře soupeře, který byl na malém vápně. Poločas byl ukončen za stavu 4:0 a šlo se do šaten.

* St. dorost: FC Tempo Praha - Sokol Stodůlky 1:1

Vydáno dne 17. 09. 2009 (1224 přečtení)

Tento týden jsme na dolním hřišti přivítali mužstvo Stodůlek, které spadlo z pražského přeboru. Po dvou utkáních Stodůlky byly na první příčce se skórem 14:0, a tak se předpokládalo, že vstřelit jim branku bude obtížné. Kluci byli upozorněni na jejich nejlepšího střelce a Linhart s Šimkem měli za úkol tohoto hráče hlídat. Byla provedena i změna v sestavě, kdy na střed zálohy šel France a na pravého obránce se přeorientoval brankář Flaks. Myslím, že tyto obě varianty se po zápase ukázaly jako dobrý tah. Byl to pohledný, rychlý, tvrdý a technický fotbal, kdy soupeř nešetřil fauly loktem. Nejvíce to odnášel Šimek, který dostal nespočetně zákeřných ran.

* St. dorost: FC Tempo Praha - FC Přední Kopanina 3:0

Vydáno dne 13. 09. 2009 (1133 přečtení)

Na naše horní mlato jsme nastoupili ke druhému soutěžnímu zápasu. Tím jsme našemu soupeři přidali dalšího hráče. Od první minuty začalo naše trápení. Fotbalová kvalita byla jasně na naší straně. Ale vývoj hry, který s tímto soupeřem mohl být na spodním hřišti jednoduchý, byl na horním hřišti problém. Kombinace se nám nedařily a soupeř se o nic moc nesnažil. Většinu situací řešil odkopem. Když už jsme si nějakou příležitost připravili, nedůrazem ve vápně jsme ji promarnili. Na dlouho světlým okamžikem zůstala střela pravačkou Baluna, která znamenala naše vedení 1:0. Utkání se nadále odehrávalo za naší mírné převahy, ale skórovat se nám již do poločasu nepodařilo. Přestávka pro nás znamenala nemilé překvapení. Otevřená šatna a vyházené osobní doklady po šatně nikomu nepřidaly. Přesto se po chvíli podařilo připravit hráče na druhý poločas.

* St. dorost: FC Tempo Praha - SK Zbraslav 6:1

Vydáno dne 10. 09. 2009 (1004 přečtení)

SeNa domácím hřišti jsme v prvním kole přivítali mužstvo ze Zbraslavi, kterému se v minulém ročníku moc nedařilo. Bylo to první utkání, a tak kluci měli chuť do tohoto zápasu vlítnout a získat tři body. V prvních 45 minutách jsme hráli celkem pohledný fotbal a dařilo se kombinačně i střelecky. Soupeř se na trávníku moc nepohyboval, a tak nám umožňoval si zahrát tréninkový zápas. Po prvé půli jsme vedli 5:0, kde se střelecky prosadili Balun, Hnat dvakrát, France a Klípa, kterému nebyl gol uznán pro ofsajd.

O poločase jsme si řekli, že využijeme slabšího soupeře k nastřílení většího počtu gólů. Bohužel všechno bylo jinak a my se přestali pohybovat úplně stejně jako hráči Zbraslavi. Mysleli jsme si, že to tam bude padat samo a někteří hráči začali pořád diskutovat s rozhodčím, jak má a co nemá pískat. Soupeř snížil na 5:1 po naší obranné hrubce a my za chvilenku opět přidali branku Francem.

* St. dorost, příprava: FC Tempo Praha - Kačerov 1:3

Vydáno dne 05. 09. 2009 (958 přečtení)

Nevydařená generálka. Jinak nelze nazvat poslední vystoupení staršího dorostu před zahájením soutěže. Na horní hřiště zavítal tým Kačerova. Od první minuty nám dal jasně najevo, že má chuť hrát a že chce vyhrát. Byl to pravý opak toho, co jsme předváděli my. Hosté byli důraznější v osobních soubojích, měli lepší pohyb bez míče a celý první poločas nás přehrávali. Přesto se odcházelo do kabin se nerozhodného stavu 0:0. Uragán v naší kabině řádil o přestávce.

* St. dorost, příprava: FC Tempo Praha - Admira Praha 3:1

Vydáno dne 22. 08. 2009 (1196 přečtení)

Ve druhém přípravném zápase jsme na domácí půdě přivítali mužstvo Admiry Praha, které hraje pražský přebor. Oproti zápasu s Braníkem jsme museli počítat s menším počtem hráčů z důvodů zranění a dovolených.

Začátek utkání nás nezastihl v úplné formě a soupeř měl více ze hry. Postupně se hra vyrovnávala, ale Admira měla více šancí. Jednu využila při naší chybě v obraně a soupeř vedl. Po chvilce jsme ještě stačili vyrovnat Klípou a za pár minut darovali mužstvu z Kobylis možnost penaltou zvýšit vedení. Naštěstí soupeř přestřelil a odcházelo se do šaten za stavu 1:1.

* St. dorost, příprava: ABC Braník - FC Tempo Praha 7:3

Vydáno dne 18. 08. 2009 (1316 přečtení)

Po čtyřech trénincích sehrál starší dorost první přípravný zápas na hřišti přeborového Braníka. Domácí předvedli rychlý úvod a brzy vedli po chybách tempácké defenzívy 3:0. Tempo se pak do utkání pomalu vracelo a pozitivem jsou alespoň tři vstřelené branky, o které se postaral David Balun.

Ve středu 19.8. zavítá na Tempo další přeborový tým - Admira. Zápas začne v 17 hodin.

ABC Braník - FC Tempo Praha 7:3 (4:2)
    Branky Tempa: Balun 3.

Celý článek... | Autor: Libor Koubek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

* Hodnocení sezóny 2008/09: Starší dorost

Vydáno dne 27. 07. 2009 (984 přečtení)

Sezónu dvou rozdílných polovin má za sebou starší dorost. Podzim začal špatně a v jednu chvíli to dokonce vypadalo na boj o záchranu. Ale kouč Klípa postupně vnášel do týmu morálku a když v zimě tým velmi kvalitně posílil, přišlo báječné jaro. Pouhé dvě porážky a stíhací jízda, ze které vyšlo konečné čtvrté místo, to je po hrubě nevydařeném začátku velký úspěch.

Jaké byly cíle do skončené sezóny?
    V tomto ročníku jsme tvořili nový tým a naše ambice nebyly nijak vysoké. Byli bychom spokojeni s umístěním do sedmého místa na konci sezony.

Jak jste spokojeni s konečným umístěním?
    Myslím, že čtvrté místo je pěkné. Jak se říká - s jídlem roste chuť - tak to tady také platí. Bohužel jsme nezvládli utkání s PSK Union a na lepší umístění jsme mohli zapomenout. Ale jak říkám, čtvrtá příčka .... spokojenost.

Jak těžká byla soutěž a v čem byli soupeři lepší a v čem je naopak převyšoval náš tým?
    Dukla Praha byla jednoznačně nejlepším týmem v naší skupině, a proto zaslouženě postupuje. Touto cestou bych ji chtěl pogratulovat. Druhý až pátý tým byly vyrovnané a zbytek mužstev ve skupině patřil k průměru. K našim slabinám patřila od začátku sezony psychika hráčů, kdy jsme po obdržení branky hledali chyby na druhém a přestávali jsme hrát. Druhou takovou slabinou byl vstup do druhých poločasů, kdy jsme se nesoustředili a dostávali spousty zbytečných branek, ty nás pak zbytečně mrzely.

* St. dorost: FC Tempo Praha - SK Třeboradice 4:2

Vydáno dne 18. 06. 2009 (1129 přečtení)

Do tohoto utkání jsme nemohli počítat s Kočím, který se zranil při tréninku A týmu ve čtvrtek. Hurka a Hájek střídali v 60. min., poněvadž šli hrát za muže A. Se soupeřem jsme v této sezoně začínali u nich v Třeboradicích, kde jsme prohráli a tuto sezonu ukončujeme opět s nimi. Oproti podzimu se nám kádr zkvalitnil, a tak jsme předpokládali, že to bude vyrovnané utkání.

Soupeř nijak výjimečně neohrožoval naši branku a byli jsme to my, kdo určoval tempo hry. Do poločasu jsme dali dvě branky Hurkou a Hnatem a žádnou neobdrželi a do šaten se šlo s dvoubrankovým náskokem. Kluky jsme o poločase upozorňovali na prvních 15 minut druhé půle, kdy dostáváme nejvíce gólů. Opět jsme se v těchto minutách nesoustředili na hru a soupeř nás potrestal po naší chybě gólem.