11 12 13 14 15 16 17
    18 19 20 21 22 23 24
    25 26 27 28 29 30 31

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 193 nalezených)

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|150-165|165-180|180-193|

Mladší dorost

* Ml. dorost, turnaj Loko: Dolní Počernice - FC Tempo 2:3

Vydáno dne 21. 11. 2007 (1165 přečtení)

Na turnaji Vltavínu jsme nastoupili proti Dolním Počernicím, kterým jsme měli odvádět porážku ze soutěžního utkání. Utkání mělo od začátku podobný průběh. Na naši snahu o kombinační fotbal soupeř odpovídal nakopávanými míči na své útočníky. Kluky jsem na toto nebezpečí připravil a Benda s Lacinou a brankářem Macákem jim v prvním poločase nic nedovolili. Naší silnou zbraní se v poslední době staly přímé kopy. Hlavíkova levačka znamenala vedení 1:0. Vytvářeli jsme si další šance a jejich proměnění byl problém.

Druhý poločas měl nadále stejný průběh. Naše převaha, nevyužité šance a soupeřova nezměněná taktika znamenala konečný výsledek 3:2 pro nás. Všechny hráče lze pochválit za naprosto odlišný přístup k utkání než v soutěžním zápase. Vzhledem k tomu, že Zákopčaník=Morávek hrál ve stejné době turnajový zápas za Benfiku, zprávy o počasí jen ve zkratce: Nepršelo, nelilo ale zima byla.

Celý článek... | Autor: Milan Dejl | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

* Ml. dorost: SK Horní Měcholupy B - FC Tempo 9:1

Vydáno dne 14. 11. 2007 (1254 přečtení)

Dopředu se omlouvám všem mým meteorologickým fanouškům a fanynkám (pane Zákopčaníku a Radko Kocurová promiňte), ale v tomto komentáři nezazní o počasí ani slovo. Jiné mnohem dojemnější události zastínily novinky v atmosféře nad naší republikou.

Kluci mě totiž před mým posledním soutěžním zápasem na lavičce mladšího dorostu mile překvapili. Dort ve tvaru fotbalového míče a mé jméno, které na něm bylo nastříkáno šlehačkou, jsem skutečně nečekal. Básnička, kterou mi přednesli Michal Nehasil a Ondra Šulc, mě také zahřála u srdce. Slavnostní předzápasovou amtosféru umocnil i okamžik, kdy mi všichni ukázali, že si na triko pod dres nechali udělat moji fotku. O petici, kterou sepsali za to, abych neodcházel, ani nemluvě. Obešli s ní celou Prahu 4 a získali neuvěřitelných 25 316 podpisů. Nejvíce mě asi potěšilo 5 429 signatářů z libušské vietnamské kolonie. Přiznám se, že jsem byl naměkko. Navíc kluci přislíbili, že do zápasu dají všechno a vyhrají, abych odcházel ve velkém stylu.

Celý článek... | Autor: Daniel Morávek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

* Ml. dorost: FC Tempo - FK Slavoj Vyšehrad 5:3

Vydáno dne 08. 11. 2007 (1256 přečtení)

Zápas začínal v brzkých popoledních hodinách a nejeden náš hráč přišel s ještě umaštěnou pusou od kachničky se sedmi knedlíky a hlavně plným žaludkem. Počasí stálo řečí P. Čtvrtníčka, potažmo I. Horníka, za vyližp...el (za nic). Podzim již naplno propukl, a tak byla zatažená obloha, teploty těsně nad nulou a hnusný opar na nebi. Prostě počasí na fotbal v televizi, či na počítači.

Podzimní depresi navíc umocnil i náš výkon v prním poločase, kdy jsme hráli katastrofálně, srovnatelně s výkonem Slavie na Arsenalu. Narozdíl od sešívaných jsme ale měli to štěstí, že jsme vždy dokázali na gól soupeře odpovědět. Opět se nám podařilo překonat rekord v rychlosti obdržení branky, kdy jsme inkasovali asi ve dvacáté vteřině. Před námi už je jen gól Itálie v přátelském utkání proti výběru Tadžikistánu, který na místo zápasu nedorazil.

* Ml. dorost: FSC Libuš B - FC Tempo 2:4

Vydáno dne 30. 10. 2007 (1359 přečtení)

Kdo čeká, že začnu znova plky o počasí, nemýlí se. Přestože celý týden bylo zataženo s deštěm, přes naši republiku přecházela frontální oblačnost z jihozápadu, nacházeli jsme se na cípu okluzní fronty a teploty jen stěží přesahovaly 10°C, se nám v neděli na zápas jako zázrakem vyjasnilo a i přes nepřílišné teplo se hrálo se příjemných podmínek.

S nerovným terénem jsme se na počátku popasovali lépe a hned v páté minutě otevřel David Balun skóre. V tu chvíli jsme opět přestali hrát a soupeř nás dostal pod (pro)tlak. Několikrát ovšem jen nastřelil konstrukci branky, a tak se opět osvědčilo ono známé žebrácké "nedáš, dostaneš", kdy po pěkné akci a poloose Nehasil, Hnát, Šulc posledně jmenovaný suverénně uklidil míč k tyči. Náš ospalý výkon ale pokračoval dál a několik našich diváků dokonce skutečně usnulo a přišlo tak o snížení domácích, kdy se zaslouženě vrátili do hry.

* Ml. dorost: FC Tempo - Slovan Kunratice 2:3

Vydáno dne 24. 10. 2007 (1297 přečtení)

Z počasí mám tentokráte rozporuplné pocity, celkem zima i na podzimní dobu, ale občas vykouklo sluníčko, které rozzářilo zemi. Podobný byl výkon i našich hráčů. V prvním poločase jsme hrozili převážně ze standardních situací, které suverénně zahrával David Balun. Žel povětšinou k rohovému praporku a do sběrny. A tak udeřil soupeř, kdy Jirka Macák neudržel střelu a hostující hráč neměl problém doklepnout do brány. Vyrovnat se nám podařilo krátce před poločasem. Dan France po přiťuknutí Michala Nehasila vystřelil a ač si golman na střelu šáhl, přesto skončila v síti.

* Ml. dorost: Union Žižkov - FC Tempo 1:2

Vydáno dne 16. 10. 2007 (1200 přečtení)

Nemůžu začít jinak než krátkým rozborem meteorologické situace při našem zápase. Asi jsem počasí při předchozích utkáních přechválil. Ač i tentokrát se na nás sluníčko občas usmálo, teplota při rozehrávce spíše vyvracela teorie o globálním oteplování. Na obhajobu přírody ale musím poznamenat, že všemu napomohl vražedný termín utkání, výkop byl totiž v 8:30. Ale blíže k samotnému zápasu.

Začali jsme překvapivě aktivně a prvních 15 minut jsme soupeře jasně přehrávali. Ač počasí realizačnímu týmu spíše škodilo (musel jsem první poločas odmávat na lajně, abych se trochu zahřál (mimochodem jsem zde podal fantastický výkon)), hráčům zima svědčila, jelikož museli běhat, aby nezmrzli. Žel jsme ovšem inkasovali, kdy Jirkovi Macákovi vyklouzl centr a domácí útočník před prázdnou bránou sice zaváhal, ale gól přesto vstřelil.

* Ml. dorost: FC Tempo - FC King 6:2

Vydáno dne 10. 10. 2007 (1177 přečtení)

Tradičně bych na začátek pochválil přírodu, jelikož nám opět poskytla možnost odehrát utkání za příjemného podzimního počasí. Tentokráte se ale dají celkem i pochválit naši svěřenci. Zápas jsme klasicky začali ve svižném Tempu a neméně klasicky jsme ve druhé minutě inkasovali. V duchu jsem již podával reziganci a přemýšlel, co dále s ne moc dobře načatou trenérskou kariérou. Naštěstí mi kluci pomohli, kdy ve 12. minutě po přiťuknutí Davida Baluna vyrovnal Patrick Hnat. Dalších deset minut se hra odehrávala ve středu pole a jedinou zajímavostí byl hostující pomezní rozhodčí, který fungoval jako moderní záchodové zařízení na fotobuňku. Vždy, když kolem něj proletěl míč, automaticky zdvihnul ruku s praporkem. I přes tuto nemilou skutečnost se nám podařilo vstřelit opět díky Patriku Hnatovi vedoucí gól. Hezky mu do šance prodloužil hlavou nejlepší hráč utkání Michal Nehasil.

* Ml. dorost: Dolní Počernice - FC Tempo 2:1

Vydáno dne 03. 10. 2007 (1174 přečtení)

Co nám zatím při zápasech vychází na jedničku, je počasí. Opět se utkání odehrávalo za krásného nedělního odpoledne, tentokrát v skorovesnici Dolní Počernice. Několik hráčů mělo problém dostat se na tuto vzdálenou štaci včas, když místo vlaku chtěli jet busem Student Agency. To se ovšem nejevilo jako dobrý nápad, jelikož trasu Praha-Dolní Počernice známý přepravce ještě nejezdí. Řešili jsme tedy několik omluvných telefonátů z Brna, Liberce a jeden dokonce z Madridu. Nicméně jsme se nakonec sešli v očekávaném počtu.

* Ml. dorost: FC Tempo - SK Hostivař 2:5

Vydáno dne 26. 09. 2007 (1271 přečtení)

Opět krásné skoro letní odpoledne, opět prohra. Klasicky se místo soustředění na zápas řešily v kabině "důležitosti" typu první autosexuální zážitky z předešlé noci, či počet krabiček Marsek vykouřených během posledního týdne. Není tak divu, že naši hráči úspěšně navázali na předchozí zápas a po osmi minutách znova prohrávali 0:2. Taktiku hrát po zemi se podařilo dodržovat pouze při rozehrávání po obdržených golech ze středového kruhu. Poté zase lítaly míče vzduchem a nahnaly strach nejedné vlaštovce stěhující se do teplých krajin. Soupeř praktikoval stejný styl hry, takže fotbal byl tak krásný jak pohled na vlastní babičku ve sprše. Rozdíl mezi týmy ale byl v tom, že soupeř aktivně napadal a běhal. Pak se podařilo sice krásnou střelou snížit Patriku Hnatovi, ale prakticky ihned po rozehrávce jsme inkasovali na 1:3.

* Ml. dorost: FC Tempo - FC Zličín 3:7

Vydáno dne 18. 09. 2007 (1245 přečtení)

Za krásného odpoledne zase naši mladší dorostenci dostali výprask. Již při rozcvičení před zápasem bylo tolik pohybu jako v egyptských pyramidách před objevením. Vše se přeneslo do zápasu, kde jsme po osmi minutách prohrávali 0:2. Chyběl důraz, technika, šikovnost, invence a snaha (v podstatě vše, co k fotbalu patří). Rychlost našich hráčů byla pomalu menší, než Luky točí v hospodě pivo. Navíc došlo v 18. minutě ke zranění Petra Flakse, kterého na místě stopera nahradil Tomáš Mrázek. O dvě minuty později se blýsklo na lepší časy, kdy Dan France krásně z přímého volného kopu snížil na 1:2. Žel blýskalo se jen velmi krátce, kdy soupeř prakticky po výkopu ihned zvýšil náskok. Náznak další "bouřky" přinesla 34. minuta, kdy po průniku Vaška Šmída dorážel do odkryté brány Tomáš Procházka. Tempo v tu chvíli hrálo i celkem solidně. Jenže žádnou z nadějně vypadajících akcí nedotáhlo do konce, a tak v poslední minutě opět skórovali hosté a odskočili znova na rozdíl dvou branek.

* Ml. dorost: PSK Union - FC Tempo 5:0

Vydáno dne 11. 09. 2007 (1067 přečtení)

Na hřiště PSK Union jsme nastoupili ve vítězné sestavě z minulého kola. Ale hráči předváděli od začátku pěší fotbal. Domácí, kteří byli stejně technicky vybaveni jako my, nás převyšovali tím, že běhali. To na nás však bohatě stačilo. V obranné činnosti jsme se předháněli v chybách a jednu z nich domácí ve 14. minutě využili. Hra měla stále stejný nudný průběh a jediná změna do poločasu byl druhý gól v naší síti.

Ke zlepšenému výkonu nevedla ani přestávková bouřka v kabině ani změny v sestavě. Druhý poločas přinesl další tři branky v naší síti a zbytečný debakl 5:0. Velice zarážející je, že hráči přes vysokou prohru a předvedený výkon měli i v průběhu zápasu čas na legrácky a ani po zápase to nevypadalo, že jsme ostudně prohráli. Někteří jedinci by měli hodně zpytovat svědomí.

* Ml. dorost: FC Tempo - SK Vršovice 6:4

Vydáno dne 05. 09. 2007 (2013 přečtení)

Pískal Popper a byl to fofr. Běžela třetí minuta, zbytečná ztráta míče na půlce, Janura zastavil protihráče faulem až ve vápně a první penalta byla na světě. Vršovice vedou 0:1. Naše již tradičně ospalá hra bez pohybu se změnila v desáté minutě. Dravý průnik do vápna a penalta pro nás. Hlavík nekompromisně vyrovnal na 1:1. Bohůžel bylo to jen chvilkové probuzení. Dál jsme hráli bez důrazu v osobních soubojích a bez pohybu. Po několika varováních v podobě šancí soupeře přišel trest. Nekrytý hráč Vršovic hlavičkoval do branky, Macák výborně zasáhl, obránci jen koukali a hosté šli po druhé do vedení 1:2.

* Letní příprava mladšího dorostu

Vydáno dne 28. 08. 2007 (1264 přečtení)

Mladší dorost se na novou sezónu připravoval na soustředění ve Všerubech, kde prohrál se starším dorostem Kdyně a remizoval s Koutem.

V domácích podmínkách svěřenci trenéra Dejla nejprve zaslouženě vyhráli na Motorletu, aby vzápětí utržili ostudný debakl s ČAFC.

Do mistrovských zápasů tým vstoupí v neděli 2.9. od 14:30 hodin na domácím hřišti proti Vršovicím.

* Ml. dorost: ČZU - FC Tempo 5:4

Vydáno dne 21. 06. 2007 (1122 přečtení)

Škoda tyče, kterou jsme nastřelili v 1. minutě, takto šli do vedení domácí v 18. minutě po prudkém centru a dorážce. Ve 25. minutě stejná situace a stejný střelec - 2:0. O dvě minuty později vysunul Balun Hurka, který nás vrátil do zápasu. Boužel za dvě minuty opět skórovali domácí, do poločasu jsme přesto kontrovali Pecharem - 3:2 a domácí pak nedali penaltu - Varecha ji lapil.

V 59. minutě Pechar srovnal V 62. minutě jsme poprvé vedli, když Balun proměnil penaltu za sražení Pechara. Bohužel v závěru chtěl Sopuch hrát před vlastní brankou fotbal. Série přihrávek skončila špatně - 4:4. Dílo zkázy bylo dokonáno čtyři minuty před koncem, kdy domácí vstřelili vítěznou branku.

Celý článek... | Autor: Jiří Klouda | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

* Ml. dorost: FC Tempo - Slavoj Vyšehrad 2:4

Vydáno dne 14. 06. 2007 (1139 přečtení)

Poslední zápas na domácí půdě se nám příliš nevyvedl. Po tradičním úvodu - omluvy šesti hráčů - se kádr zúžil na dvanáct a telefonem se mi podařilo sehnat další dvě posily od žáků. Delegovaný rozhodčí se nedostavil, a tak utkání zahájil se zpožděním v roli rozhodčího Dan Morávek. Svého úkolu se zhostil se ctí. Proti sobě stanula družstva, která se potkala na zimním turnaji na Zličíně s výsledkem 1:1. Tentokrát byl průběh utkání úplně jiný. Hosté hýřili pohybem, všude byli o krok dříve a naše slátaná sestava se ospale ploužila po hřišti. Hráli jsme pomalu, bez pohybu a většina hráčů bez zájmu. Míč nám odskakoval od kopaček, přihrávky byly nepřesné. Nebylo proto překvapením, že do kabin jsme odcházeli za stavu 0:2.