11 12 13 14 15 16 17
    18 19 20 21 22 23 24
    25 26 27 28 29 30 31

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 285 nalezených)

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|150-165|165-180|180-195|195-210|210-225|225-240|240-255|255-270|270-285|

Starší žáci

* St. žáci A: Hodnocení podzimu 2009

Vydáno dne 23. 11. 2009 (1080 přečtení)

Seriál podzimních hodnocení načíná tým starších žáků A. Pod vedením trenéra Dušana Jantola se Tempo jako nováček drží na pátém místě pražského přeboru.

Jaké byly podzimní cíle?
    Cílem pro podzim bylo co nejdříve zapracovat hráče do nové soutěže. Vždyť když si uvědomíme, tak jsme před rokem hráli druhou třídu, a to je opravdu rozdíl. Samozřejmě, že když to půjde, tak jsme chtěli získat co nejvíce bodů.

Jak se je podařilo naplnit co se týče umístění, bodů a herního projevu?
    S umístěním by byla spokojenost, ale tíží nás situace v tabulce, kde je rozdíl mezi sestupujícími a těmi, kteří zůstanou, pouze tříbodový. Snažili jsme se vždy, aby se dalo na to, co kluci předvedou, dívat. Bohužel, hra se natolik zrychlila, že jsme museli změnit trochu náš styl a získávat hlavně body i na úkor předvedené hry. Našim cílem bylo získat 15 bodů, což se nám téměř podařilo. Takže páté místo po podzimu je dobré, ale zároveň velmi ošidné.

Celý článek... | Autor: Libor Koubek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

Starší žáci

* St. žáci A: SK Aritma Praha - FC Tempo Praha 0:0

Vydáno dne 23. 11. 2009 (973 přečtení)

Patnáctého listopadu v devět ráno, člověk nemít psa nebo se nevěnovat fotbalu, tak by z postele paty nevystrčil. Poslední podzimní soutěžní utkání bylo bojem sousedů v tabulce, kde byl rozdíl jediného bodu. Chtěli jsme si odvézt tři body, ale domácím se příliš nechtělo nám je darovat zadarmo.

Úvod prvního poločasu patřil domácím a nám trvalo asi deset minut, než jsme se dostali do hry. Pak jsme byli iniciativnější, snažili jsme kombinovat a vytvářet tlak na soupeře, což se nám celkem dařilo. Aritma pouze zlobila z rychlých brejků, které však naši obránci dokázali eliminovat. Hrálo se více ve středu hřiště a na polovině Aritmy a k šancím na obou stranách moc nedocházelo.

Celý článek... | Autor: Dušan Jantol | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

Starší žáci

* St. žáci B: FC Zličín - FC Tempo Praha B 3:0

Vydáno dne 16. 11. 2009 (1275 přečtení)

Vyrazili jsme na poslední zápas tohoto roku a jeli jsme za vedoucím týmem naší tabulky na Zličín. Musím říci, že se nám vždy dařilo proti vedoucím celkům a jinak to ani nevypadalo v tomto utkání. Hráli jsme krásný kombinační fotbal, který vyústil ve spousty vyložených gólovek. Bohužel naše střelecká impotence pokračuje, soupeř této naší slabiny využil ke konci poločasu, kdy za přispění zmatku v zadních řadách lehce skóroval. Půle skončila 1:0 pro Zličín.

Soupeř nastoupil s o rok staršími hráči a bylo znát, že v osobních soubojích budeme na druhém místě. Měli jsme opět půjčené čtyři kluky od 95, ale bylo znát, že mají právě dohraný zápas. Nechci tím říci, že odehráli utkání na půl plynu, ale únava byla znát. Za předvedené výkony a za podzim jimi odehraný děkujeme. Naši kluci bojovali, ale jak říkám, chybí nám koncovka a klid v zakončování. Myslím si, že kdyby byl stav po deseti minutách 0:3 pro Tempo, tak by se nikdo nedivil. No ale na kdyby se nehraje. Ve druhé půli ubývaly síly a soupeř rychlými protiútoky zvýšil až na 3:0.

Celý článek... | Autor: Jaroslav Malý | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

Starší žáci

* St. žáci B: FC Tempo Praha B - ABC Braník B 1:4

Vydáno dne 10. 11. 2009 (967 přečtení)

V nedělním utkání jsme se střetli s těžkým soupeřem z Braníka. Musím však říci, že jsme chvílemi byli rovnocennými soupeři. Nehráli jsme zase tak špatně, jak výsledek napovídá, ale bohužel vlastními chybami v obraně jsme soupeři nabídli hodně šancí ke skórování. V záloze nepodržíme balón, nekombinujeme a pak jsou z toho problémy v obraně. Jak už je vidět ze sestavy, měli jsme v základu půjčené kluky od 95, ani však to na Braník nestačilo. Braník přijel také posílen o pět hráčů ročníku 95 a bylo to znát. Asi v patnácté minutě rozhodčí vyloučil našeho stopera Filipa Šafránka za jasný faul zezadu na hráče, který by zřejmě šel sám na branku. Vytvořili jsme si i my spousty šancí, ale kýžený gól nikde. A tak Braník vyhrál půli 0:2.

Starší žáci

* St. žáci A: FC Tempo Praha - FK Meteor Praha VIII B 4:0

Vydáno dne 09. 11. 2009 (1123 přečtení)

Druhé po sobě jdoucí utkání na domácím hřišti jsme chtěli přetavit ve vítězství. A Meteor byl tím, na kom bychom měli vydělat. Tušili jsme, že to nebude jednoduché, ale věřili jsme si. Hráči, kteří se vrátili z marodky, i přes nedostatek tréninku byli přínosem. Rozhodně bylo vidět, že Meteor nebude chtít prodat svou kůži lacino. Začátek zápasu byl z obou stran opatrný a bylo vidět, že nikdo nechce inkasovat. Proto se také větší část hry v prvním poločase odehrávala ve středu hřiště.

Byl to víceméně boj do doby, kdy ve 23.min. přebíral v pokutovém území Marek Holko balon a byl faulován. Po rozhodnutí rozhodčího se kopal pokutový kop, jehož autorem se stal Jan Linhart, který ho proměnil. Pak se začalo objevovat více aktivity na našich kopačkách a přibývalo i příležitostí ke vstřelení branky. Přesto se soupeři dařilo do konce poločasu udržet skóre ve stejné podobě.

Starší žáci

* St. žáci A: FC Tempo Praha - FK Viktoria Žižkov B 1:4

Vydáno dne 08. 11. 2009 (1091 přečtení)

V devátém soutěžním kole jsme na Tempu přivítali mužstvo Viktorie Žižkov. Pomyšlení na zisk bodů mizelo s pohledem na soupisku soupeře, kde figurovalo deset hráčů z divizních devadesát pětek. Ovšem začátek zápasu byl z říše snů. Už v začínající druhé minutě se zčistajasna objevil před hostujícím gólmanem Tomáš Kocábek a s přehledem poslal míč za jeho záda.

Pro Viktorku to byl šok, ze kterého se poměrně dlouho oklepávala. Dokázali jsme soupeře napadat a přerušovat jeho kombinace už ve středu hřiště. Teprve až v 19.min., po faulu před naším pokutovým územím, soupeř zahrával trestný kop. Po střele, která nebyla až tak nebezpečná, zaváhal Tadeáš Valenta a bylo vyrovnáno. Žižkovští měli v té době územní převahu, ale nic z ní neplynulo. Už se zdálo, že půjdeme do kabin s nerozhodným výsledkem, což by byl po poločase úspěch. Ale v poslední akci soupeře po pravé straně zacentroval hostující hráč z hranice brankové čáry na malé vápno a pěknou hlavičkou jsme prohrávali 1:2. Gól do šatny nám na sebevědomí nepřidal, ale nechtěli jsme nic dát zadarmo.

Starší žáci

* St. žáci B: SK Hostivař - FC Tempo Praha B 3:2

Vydáno dne 05. 11. 2009 (965 přečtení)

V sobotu nás čekalo mužstvo Hostivaře, které si taky moc dobře v tabulce nevede. Sešli jsme se v sobotu v desíti, protože v pátek onemocněl Filip Šafránek a více hráčů nebylo k dispozici. Měli jsme štěstí v tom, že zrovna v době odjezdu dohrávali kluci od Michala Hozáka, který bez jediné poznámky kluky nabídl a přivezl na Hostivař. Kluci od 99 se této šance zahrát si poprvé na velké hřiště zhostili navýbornou. Makali a nedali na sobě znát už jeden odehraný zápas.

První půle byla vyrovnaná a se šancemi na obou stranách. První gól padl po krásně koplém rohu Roberta Nováka, který si tímto připisuje i asistenci nabíhajícímu Mariánu Kabátovi, který nadvakrát dostal balón za gólmanova záda. Byl to okamžik, kdy musím pochválit i Mariána za důraz ve vápně a chuť dát gól. Soupeř srovnal na konci poločasu díky bývalému hráči Tempa Jindrovi Krásnému, který z brejku přeloboval našeho gólmana a bylo srovnáno. Půle tedy 1:1, nebyl jsem z toho nějak vynervovaný, protože jsem tušil že na ně máme a že je porazíme.

Starší žáci

* St. žáci B: FC Tempo Praha B - FC Háje JM 0:2

Vydáno dne 02. 11. 2009 (932 přečtení)

Za krásného počasí jsme nastoupili k dalšímu domácímu zápasu a doufali, že udržíme neporazitelnost na domácí půdě. Bohužel se to nepovedlo a s druhým mužstvem tabulky jsme prohráli. První poločas jsme hráli vyrovnanou partii a dokonce jsem měli šance skorovat, ale Maliňák ani Geissler své úniky neproměnili. Do kabin se šlo bez branek na obou stranách.

Druhý poločas přinesl další trápení v podobě nevyužitých šancí, přišel trest - 0:1 a v závěru jsme obdrželi druhou a poslední branku tohoto utkání. Naši kluci už nedokázali odpovědět ani po dalších šancích.

Celý článek... | Autor: Tibor Oračko | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

Starší žáci

* St. žáci A: FSC Libuš - FC Tempo Praha 0:1

Vydáno dne 26. 10. 2009 (1154 přečtení)

Krásné nedělní odpoledne nás přivítalo v derby na hřišti FSC Libuš. Postavení v tabulce napovídalo, že zápas nebude jednoduchý. Sužující marodka, hráči, kteří mají v nohách dopolední zápas za B tým a hráči uzdravení bez třítýdenního tréninku. To vše hrálo proti nám. Chtěli jsme však bodovat, po zkušenostech ze zápasu s Duklou jsme byli nuceni změnit styl hry.

Věděli jsme, že Libuš bude chtít hrát fotbal a dát nám brzy gól. Na tom jsme postavili náš způsob hry. Povrch hřiště nebyl dobrý, kombinace po zemi by asi nebyla ideální. Proto jsme vycházeli hlavně ze zabezpečené obrany, která měla za úkol nerozehrávat před vlastním pokutovým územím, ale všechny balony vracet na soupeřovu polovinu. Tam záložní řada měla vyhledávat osobní souboje a pokud možno prodlužovat míče na naše dva hroty.

Starší žáci

* St. žáci A: FC Tempo Praha - FK Dukla Praha B 1:0

Vydáno dne 22. 10. 2009 (987 přečtení)

V sobotu 17. října jsme hostili tým Dukly Praha B a chtěli jsme za každou cenu vybojovat tři důležité body. Začátek utkání byl z obou stran opatrný a na první pohled viditelná snaha neinkasovat. Proto se také téměř celé utkání hrálo většinou uprostřed hřiště. Dá se jednoznačně říci, že to byla bitva o každý balon. Velmi dobře nám v tomto zápase zahrála obrana, která hostující hráče do ničeho vážnějšího nepustila. Naše mírná převaha však dlouho nevedla k úspěchu. Do šancí jsme se díky dobře organizované obraně hostí moc nedostávali, ale postupem času se objevovaly trhliny, kterých bylo třeba využít.

K tomu došlo až po půlhodině hry, kdy v probíhající 30. minutě Kalina zacentroval z poloviny hřiště na Vencla, který v hlavičkovém souboji na sebe upoutal dva hostující obránce a balon díky tomu doputoval až k Pyndzynovi. Ten si se šancí poradil a prostřelil hostujícího brankáře - 1:0. Po vstřelené brance jsme ještě více ožili, ale do konce poločasu jsme vedení nedokázali navýšit. Naopak se začalo na naší straně žlutit. Linhart ve 31. min. za řetízek na krku a Maliňák ve 38. min. za řeči. Úplně zbytečné žluté karty.

Starší žáci

* St. žáci B: SK Zbraslav - FC Tempo Praha B 1:1

Vydáno dne 20. 10. 2009 (1116 přečtení)

V deštivém počasí jsme doufali, že konečně přivezeme nějaké body zvenku. Začátek tomu nasvědčoval, ale v 7. minutě jsme dostali gól po odražené střele. Celý zápas byl velice vyhrocený hlavně od soupeře a jejich vulgární slovník našim klukům také moc neprospíval. První poločas byl hodně nervozní a plný strkanic a nadávek. Ani rozhodčí moc hru nezvládal. Před druhým poločasem jsme si promluvili s trenéry domácích, aby si své kluky uklidnili a aby udrželi své emoce.

Druhý poločas začal lépe a naši kluci pochopili a začali konečně hrát pořádný fotbal. Šancí bylo hodně, ale štěstí nám nepřálo. Nakonec Alex krásně pronikl do šestnátcky, ale brankář domácích mu podrazil nohy. Rozhodčí nařídil pokutový kop. Míč si na značku postavil Linhart a bez problémů proměnil. Tak jsme si tedy odvezli alespoň bod.

Starší žáci

* St. žáci B: FC Tempo Praha B - SK Horní Měcholupy B 6:1

Vydáno dne 19. 10. 2009 (926 přečtení)

Doma jsme zápas začali velmi dobře a udrželi jsme si neprorazitelnost. Postavili jsme naše klasické rozestavení s tím, že se nám konečně chytne střed zálohy, což se nám v předešlých zápasech nedařilo. Ukázalo se nám, že se hráči začínají sehrávat. Musíme poděkovat klukům z družstva SŽA. Kvalitní obrana v čele s Vaškem Kalinou nám strašně pomáhá, ale přesto bychom chtěli hrát co nejvíce s našimi hráči. Bohužel máme velkou dlouhodobou marodku, takže účast na trénincích je mizerná.

Hlavně se nám ukázalo, že rychlé goly kluky napumpují a pak jezdí jak na dráze. To nám ukázali Alex Pyndzyn a Ivan Čerkašin a po poločase jsme vedli 3:0. Do druhého poločasu jsme šli se sebevědomím a věřili, že ten zápas vyhrajeme. Po gólech Šafránka, Kabáta a Maliňáka jsme jen potvrdili, že doma to umíme. Vedli jsme 6:0 a jediná chyba pokazila naše čisté konto.

Starší žáci

* St. žáci A: FK Admira Praha – FC Tempo Praha 3:0

Vydáno dne 15. 10. 2009 (1015 přečtení)

Další přeborové utkání jsme odehráli na "školním" hřišti Admiry Praha. Nedělní odpoledne provázené silným větrem bylo pro nás až příliš kruté. Snad díky tomu, že marodka hráčů přetrvává a šest hráčů pomyslného základu hrálo dopoledne mistrák za béčko, jsme neuhráli alespoň bod.

Tentokrát jsme chtěli změnit trochu i styl, protože jsme věděli, proti komu nastupujeme. Druhý tým tabulky nás však ničím nepřekvapil. Nakopávané míče na jednoho útočníka neměly šanci, protože Kuba Babiar se výborně zhostil úkolu, že tohoto hráče pokryje.

Admira sice měla územní převahu, ale z té nic nevytěžila. Bohužel, jak se v poslední době stává, opět jsme ztratili lehký balon před velkým vápnem a po nedůrazu jsme soupeři nabídli gólovou střelu, která zapadla ke vzdálenější tyči v probíhající 10. minutě.

Starší žáci

* St. žáci A: FC Tempo Praha - FK Bohemians Praha 3:3

Vydáno dne 05. 10. 2009 (958 přečtení)

V sobotu před polednem jsme hostili FK Bohemians Praha ze Střížkova. Nádherné fotbalové počasí slibovalo dobrý mač s dobrým koncem. Bohužel díky tomu, že se nám rozpadla sestava díky zraněním a onemocněním, byli jsme nuceni improvizovat. Už předešlý čtvrteční pohárový zápas na Braníku ukazoval, že se sestavou budeme mít potíže.

Na tuto střížkovskou Bohemku jsme si věřili. Nasvědčoval tomu i začátek utkání, do kterého jsme vlétli přímo parádně. Ve čtvrté minutě po pravé straně unikl Holko, přesným centrem našel nabíhajícího Linharta a ten přesně hlavou zakončil k levé tyči - 1:0. Soupeř se nestačil ani vzpamatovat z obdržené branky a znovu po trestném kopu Hendricha v 7. min., se balon odrazil k Holkovi, který v klidu připojil druhý gól.

Starší žáci

* St. žáci A: Bohemians 1905 C - FC Tempo Praha 4:3

Vydáno dne 03. 10. 2009 (967 přečtení)

Bohemians 1905 : FC Tempo Za krásného podzimního dne jsme na umělé trávě v Šeberově byli hosty domácích Bohemians 1905. Věřili jsme, že zde budeme schopni uhrát alespoň jeden bod. Začátek utkání byl rozpačitý, na obou stranách nebyl na kopačkách klid. Avšak domácí měli, nutno uznat, uprostřed hřiště lepší kombinaci. Do první gólové šance se dostali domácí už v 7.min., kdy po našich chybách v obraně nedokázali dopravit míč do prázdné branky. Ve 12. min. se domácí dočkali. Opět za přispění našich individuálních chyb - 1:0. Hra byla v té době vyrovnaná z naší strany více bojovná a soupeř lépe kombinoval. Nasazení a bojovnost se nám vyplatila s příchodem 28. minuty, kdy Václav Kalina získal míč na polovině hřiště a důrazným průnikem do šestnáctky prostřelil domácího brankáře - 1:1.