15 16 17 18 19 20 21
    22 23 24 25 26 27 28
    29 30

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 285 nalezených)

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|150-165|165-180|180-195|195-210|210-225|225-240|240-255|255-270|270-285|

Starší žáci

* St. žáci A: ABC Braník B - FC Tempo Praha 0:6

Vydáno dne 26. 05. 2009 (1339 přečtení)

V dalším soutěžním utkání jsme nastoupili v malém derby na hřišti ABC Braník proti domácímu celku. Utkání se hrálo od 13 hodin za úmorného vedra. Přesto jsme vstoupili do utkání velmi aktivně a hned ve 4. minutě po přihráce Dvořáka dává vedoucí branku Mašek. Ve 13.minutě našel Novák perfektně Hájka a ten se nemýlil, je to 2:0.V dalším průběhu prvního poločasu se hrál poměrně slušný fotbal na obou stranách, jen s tím rozdílem, že z několika vyložených šancí se nám nepodařilo vstřelit branku, soupeř měl minimum příležitostí, i když hrál velmi snaživě.

Do druhého poločasu jsme opět vstoupili s větší herní pohodou a vypadalo to, že to kluky taky začalo bavit. Pěkně jsme kombinovali a zlepšili přihrávku. V 51. minutě našel Stejskal Nováka a ten dává na 3:0. O dvě minuty později dobře nahrál Bláha Maškovi a ten zvyšuje na 4:0. Za další dvě minuty dal Mašek přesnou přihrávku na Stejskala a je to 5:0.V 57. minutě zahrává Stejskal rohový kop, perfektně našel Kristka a ten svoji typicky suprovou hlavičkou uzavírá účet na konečných 6:0.

Celý článek... | Autor: Ivo Flaks | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

Starší žáci

* St. žáci B: FC Pragis Satalice - FC Tempo Praha 0:8

Vydáno dne 24. 05. 2009 (972 přečtení)

V dalším mistrovském utkání nás přivítal na svém hřišti FC Pragis FV Plast Satalice. Nic jsme nechtěli ponechat náhodě a už od úvodních minut bylo jasné, že povinné body si ze Satalic odvezeme. Naše převaha však nebyla stále korunována brankami. Soupeři se poměrně se štěstím dařilo dost dlouho držet nerozhodný stav a domácí brankář jakoby magnetem přitahoval naše střely ať už ze střední vzdálenosti nebo z hranice malého vápna. Soupeřovu taktickou hru s nakopávanými balony naše obranná čtveřice velmi dobře zachytávala a ve spolupráci se záložní řadou velmi dobře kombinovala. Hrozili jsme zvláště po centrech z levé, tak i z pravé strany do pokutového území.

Ve 31. min., kdy naše převaha byla místy až drtivá, zacentroval z pravé strany Rejmiš, balon se dostal až na levou stranu k Venclovi a ten z hranice malého vápna poprvé v utkání skóroval.

Celý článek... | Autor: Dušan Jantol | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

Starší žáci

* St. žáci A: FC Tempo Praha - FK Viktoria Žižkov C 11:0

Vydáno dne 21. 05. 2009 (1815 přečtení)

Ke druhému mistráku po sobě jsme nastoupili na domácím hřišti. Bohužel noční průtrž mračen náš zápas přesunula z hlavního hřiště na vedlejší. Naším soupeřem byl poslední celek tabulky Viktoria Žižkov C. Do utkání jsme vstoupili vlažně a prvních dvacet minut bez chuti hrát. Nutno podotknout, že soupeř urputně bránil a kluky intenzivně napadal, což nám působilo problémy a tentokrát jsme se nemohli srovnat ani s menší hrací plochou. Prostě bída a utrpení, ale opět to nebyl soupeř, který by nás vyburcoval k nějakému excelentnímu vystoupení. Vyšel nám závěr prvního poločasu a od 24.minuty se nám během 11 minut podařilo třikrát skorovat a dostat nás do vedení a klidu. V šatně bylo vše podstatné řečeno a na hřištěm přišlo zcela jiné mužstvo.

Starší žáci

* St. žáci B: FC Tempo Praha B - SK Modřany 3:0

Vydáno dne 15. 05. 2009 (979 přečtení)

K šestnáctému mistrovskému utkání jsme v neděli půl hodiny po poledni nastupovali proti SK Modřany, který je v polovině naší tabulky. Počasí fotbalu přálo a bylo to kupodivu vidět i na průběhu utkání a na naší hře. Tentokrát ofenzivně laděná sestava měla za úkol střílet z každé možné příležitosti a vyjádřit to potřebnými brankami. Začátek utkání probíhal v klidu a vzájemným oťukáváním, přesto se nám čím dál více dařila kombinace a soupeře jsme k ničemu nepustili. Postupem času narůstala naše převaha, vyjádřená počtem rohových kopů. Stále se nám však nedařilo dát vedoucí branku.

V 17. minutě Holko pěkně vypálil z hranice pokutového území, ale hostující brankář nádherně vyboxoval. Bylo jen otázkou času, kdo se zapíše jako první do listiny střelců. Ve 21. min. po dalším rohovém kopu, jehož autorem byl Linhart, se balon snášel na malé vápno a aniž by ho někdo z hostujících hráčů odhlavičkoval, tak propadl až ke Kristkovi, který pohodlně zavěsil - 1:0.

Starší žáci

* St. žáci A: FC Tempo Praha - SK Horní Měcholupy 14:0

Vydáno dne 12. 05. 2009 (1271 přečtení)

V dalším ze série mistrovských utkání jsme přivítali netradičně ve svátečním pátečním dopoledni celek Horních Měcholup B. Po sérii náročných utkání v posledních dnech to byl soupeř, který nám nahradil čtvrteční trénink, kdy jsme měli volno. Toto mužstvo přijelo v drtivé většině složené z ročníku 95 a hned po prvních minutách bylo zřejmé, kdo bude dnes na hřišti vládnout. Během první půle si naše mužstvo vytvořilo několik brankových příležitostí a čtyři z nich se podařilo realizovat. Nepočítám několik tyčí a břeven.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, začali jsme více kombinovat, soupeři zjevně docházely síly a naše mužstvo vyjádřilo drtivou převahu vstřelením dalších deseti branek, čímž jsme dosáhli celkového vítězství 14:0.

Starší žáci

* St. žáci A: SK Motorlet Praha C - FC Tempo Praha 0:6

Vydáno dne 05. 05. 2009 (1414 přečtení)

K jednomu z klíčových utkání jarní části sezony, vzhledem k našim postupovým ambicím, jsme nastoupili proti třetímu celku naší tabulky - mužstvu Motorlet C. Věděli jsme, že půjde o mimořádně náročné utkání, což se potvrdilo. Soupeř nastoupil posílen o některé hráče hrající vyšší soutěže.

Začátek utkání nám vyšel suprově, kdy Hájek zahrával aut, míč se od něho dostal k Hornovi a ten výborně přihrál Stejskalovi, který nás dostal do vedení 1:0. Motorlet hrál technický a kombinační fotbal, což nám zejména v prvním poločase dělalo problémy. Přesto hrajeme aktivně dál a výsledkem této hry je pěkná akce Škopka, který dobře našel Hájka a ten zvyšuje na 2:0. Na druhé straně soupeř občas zahrozí a je lepší ve středu hřiště, ale moc mu toho nedovolíme a proto končí poločas 2:0 i díky našim několika neproměněným šancím.

Starší žáci

* St. žáci B: Gordic Praha Kačerov - FC Tempo Praha B 0:7

Vydáno dne 04. 05. 2009 (1363 přečtení)

S posledním celkem naší soutěže jakoby se naši hráči neprobudili, když výkop utkání byl už v 8:30. Před utkáním jsme naše hráče nabádali, aby se zlepšila a hlavně zvětšila potence naší střelby, což bylo problémem v minulých zápasech. Do utkání jsme vstoupili s několika změnami, od kterých jsme si slibovali zlepšenou hru. Konečný výsledek však nepřesvědčil.

Soupeř nás zaskočil celkem dobře zahrávaným ofsajd-systémem, se kterým jsme si po celou první půli nedokázali poradit. Nic nám nebyla platná převaha a držení míče, když první branku jsme vstřelili Kalinou až ve 25.minutě. Kačerov stále vystavoval naše hráče do ofsajdu, kteří si s tím nedokázali až do konce poločasu poradit.

Starší žáci

* St. žáci B: FC Tempo Praha B - TJ Praga 5:1

Vydáno dne 04. 05. 2009 (933 přečtení)

Za slunečného nedělního dopoledne jsme hostili pátý celek tabulky. K utkání jsme přistupovali jako k povinnému vítězství, které jsme potvrdili, ale s předvedenou hrou jsme příliš spokojeni nebyli.

Začátek utkání byl ze strany obou celků opatrný, z naší strany méně agresivní, a proto jsme si na první branku museli počkat až do 14.minuty. To Kalina prostřelil hostujícího brankáře - 1:0. Hra byla v té chvíli neurovnaná, odehrávala se většinou ve středu hřiště a neměla spád. Dostávali jsme se však do rychlých protiútoků. Z jednoho takového protiútoku jsme zvýšili po střele Linharta ve 22. min. na 2:0. Hra se v té době zklidnila a více ze hry měl náš tým. Bohužel naší slabinou byla velice malá aktivita ve střelbě na soupeřovu branku. Přesto se ve 31. min. dokázal prosadit před brankou hostů Holko, který zvýšil na poločasových 3:0.

Starší žáci

* St. žáci A, Pohár PFS: FC Tempo Praha - SK Střešovice 4:1

Vydáno dne 03. 05. 2009 (1769 přečtení)

Ke svému velkému semifinále nastoupilo mužstvo starších žáků Tempa proti vedoucímu celku přeboru starších žáků, mužstvu Střešovic 1911. Pro připomenutí před čtrnácti dny jsme vyřadili ve čtvrtfinále druhý celek přeboru ABC Braník.

Utkání začalo o několik minut později kvůli prudké průtrži mračen, která nám přinesla štěstí. Do utkání jsme vstoupili s vítěznou sestavou minulého pohárového utkání. Začali jsme velice aktivně a zodpovědně, než se soupeř rozkoukal, dostal se Hájek po samostatné akci ke střele, ale bohužel ještě nezavěsil. V 11.minutě dává Dvořák z pravé strany nádherný centr, který se dostal k Hájkovi a ten z první nekompromisně zavěsil a dostává nás do vedení 1:0. Vzápětí se ocitnul v další šanci Stejskal, ale bohužel mimo. Na druhé straně kope soupeř rohový kop a vyrovnání zabránil Kristek, když vykopl míč téměř z naší branky. Ve 27.minutě kopeme přímý kop po faulu na Vaška Kalinu. Exekuce se ujímá Stejskal, který skvěle nachází Hájka ten ovšem přestřelil hlavou břevno.

Starší žáci

* Trenér žáků Libuše - vzor pro své svěřence?

Vydáno dne 28. 04. 2009 (2519 přečtení)

Chtěl bych se pozastavit nad jednáním trenéra Libuše, člověka, který by měl učit své svěřence fotbalovým dovednostem, ale zároveň jim být vzorem, trochu tátou, pedagogem, psychologem....... Ovšem tento muž se od samého začátku utkání starších žáků Tempa a Libuše projevoval tím, že stále hlasitě komentoval a napadal výroky rozhodčího, svým svěřencům dával pokyny kopni ho, šlápni mu na nohu, neváhal dokonce vběhnout na hrací plochu. Vše vyvrcholilo v šedesáté minutě, kdy se tento člověk vrhnul na jednoho z přítomných diváků, protože se mu nelíbila poznámka na jeho adresu, aby se uklidnil a šel do prostoru určeného trenérům. Tento hrdina se nestyděl napadat matku jednoho našeho hráče a po potyčce s pomezním rozhodčím, který šel bránit napadaného mladistvého diváka mu vyhrožoval na celé Tempo, že ho nechá zastřelit. Vskutku fotbalový vzor pro své svěřence!

Videozáznam uvnitř článku

Starší žáci

* St. žáci A: FC Tempo Praha - FSC Libuš B 5:0

Vydáno dne 27. 04. 2009 (1578 přečtení)

K dalšímu mistrovskému utkání jsme nastoupili proti sousedům z Libuše. Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a již v šesté minutě našel Horn Stejskala, který dal krásnou vedoucí branku. Obě mužstva hrála svižně a hra se valila nahoru a dolů. Byli jsme aktivní v ofenzivní činnosti, ale bohužel bez patřičného důrazu při zakončení. V 19. minutě kopeme rohový kop, míč se dostává na hlavu Kristka, který prodlužuje na Horna a ten krásnou hlavičkou zvyšuje na 2:0. Další branku přidáváme ve třicáté minutě, kdy Hájek kope přímý kop a jeho centr se dostává k Hornovi a ten zkušeně zvyšuje na 3:0.

Do druhé části hry vstupujeme vlažně, vázne komunikace mezi hráči, zvyšuje se počet nepřesných přihrávek a opět chybí přímá střelba na branku, kluci jsou také vyvedeni z míry dějstvím okolo utkání. V 60.minutě je přerušena hra a po malé odmlce v 67. a 69. minutě po přihrávkách Stejskala zvyšuje v tuto chvíli hluboce namotivovaný Hájek na konečných 5:0 a je to tou nejsprávnější odpovědí na dění kolem. Náš výkon dnes nebyl nějak oslnivý, ale vše jsme to ustáli a připsali jsme si tři důležité body.

Starší žáci

* St. žáci A: FC Zličín - FC Tempo Praha 2:6

Vydáno dne 21. 04. 2009 (1653 přečtení)

V dalším mistrovském utkání jsme nastoupili na hřišti Zličína proti domácímu mužstvu. Bylo to naše třetí utkání za uplynulých sedm dní a pro pět hráčů z dnešního základu čtvrté, jelikož nastoupili v dalších mužstvech Tempa. V tomto směru budeme muset malinko ubrat, abychom mohli splnit vytyčené cíle, protože na některých byla ta únava zcela zřetelná. Oproti podzimnímu utkání bylo tentokrát ze strany Zličína velice korektní jednání a žádné poznámky k našim hráčům nepadaly, což přispělo k dobré fotbalové atmosféře. K utkání jsme nastoupili se třinácti hráči, protože šest dalších bylo nemocných.

Co se týče prvního poločasu, podali jsme velice kvalitní fotbalový výkon, k čemuž přispěla i hra soupeře, který nám umožnil kombinovat a v podstatě hrát podle sebe. Soupeř se na naši polovinu dostával téměř sporadicky. Hráli jsme po lajnách, kde zejména Horn a Dvořák servírovali nespočet pěkných centrů před soupeřovu branku. Skore otevřel v 9. minutě Mašek právě po přihrávce Dvořáka.

Starší žáci

* St. žáci B: Sokol Stodůlky B - FC Tempo Praha B 1:3

Vydáno dne 19. 04. 2009 (914 přečtení)

V sobotním utkání se Sokolem Stodůlky domácí neměli co ztratit a jistě chtěli odčinit i podzimní porážku 9:1 z Tempa. Po odvolaném pátečním tréninku jsme měli obavy, jak se hráči na tento duel připraví. Rozhodně jsme chtěli už v prvním poločase rozhodnout o výsledku co nejdříve a pak zbytek zápasu dohrát v klidu a pohodě. Částečně se nám dařilo, obranná čtveřice nedělala závažnější chyby a střední řada s útočnými hroty hrála o poznání lépe, než tomu bylo v zápase s Optimem. Viditelná byla i snaha o kombinaci. Soupeře jsme přehrávali, ale až ve 30. min. Geissler poslal pěknou přihrávkou do šance Rejmiše, který se nemýlil - 0:1. Posledních pět minut prvního poločasu se dohrávalo více na polovině soupeře a ve středu hřiště.

Starší žáci

* St. žáci B: FC Tempo Praha B - Optimum sport 1:2

Vydáno dne 17. 04. 2009 (1046 přečtení)

Do druhého mistrovského utkání s Optimem sport jsme nastupovali s vědomím, že jestliže zvítězíme, tak si upevníme vedení na čele tabulky. Bohužel vývoj zápasu tomu od samého počátku nenasvědčoval. Soupeř nás svou hrou nepouštěl do kombinace a celkem úspěšně hrozil rychlými brejky. Celý náš tým stále nenacházel recept, jak soupeře překvapit a vstřelit vedoucí branku. Bohužel v 16. min. jsme po jednom ze soupeřových protiútoků inkasovali. Do té doby scházela našemu týmu souhra obrany se středovou řadou a útočníci se dostávali do hry jen sporadicky. Naše snaha o vyrovnání byla korunována ve 35. min., kdy Kocina z pravé strany zacentroval, a po Kalinově střele dorážel do prázdné branky Holko.

Starší žáci

* St. žáci A, Pohár PFS: FC Tempo Praha - ABC Braník 2:1

Vydáno dne 17. 04. 2009 (1280 přečtení)

Ve čtvrtfinále poháru PFS jsme nastoupili na domácím hřišti v malém derby proti mužstvu ABC Braník, které je v současnosti na druhém místě v tabulce přeboru starších žáků. Do utkání jsme vstoupili opatrně a zodpovědně, přesto ve třetí minutě fauloval Kristek kousek od rohového praporku a soupeř nařízený přímý kop bezpečně proměnil trefou přímo do branky. Dá se říct, že inkasovaná branka nás nakopla a začali jsme hrát aktivně a kolektivně. Hra se valila z jedné strany na druhou a postupně jsme získávali více ze hry a dá se říci, že jsme byli i fotbalovější.

Ve 28.minutě soupeřův hráč evidentně zahrál rukou ve vlastním pokutovém území a rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop. Exekuce se ujal jako již tradičně Stejskal a zcela nekompromisně zavěsil a vyrovnal tak na 1:1. Rozhodující okamžik utkání nastal o minutu později, kdy byl Hájek důrazný před soupeřovým golmanem a míč se od něho dostal ke Škopkovi, který dává na 2:1. Do konce poločasu se již nic významného neudálo.