11 12 13 14 15 16 17
    18 19 20 21 22 23 24
    25 26 27 28 29 30 31

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 285 nalezených)

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|150-165|165-180|180-195|195-210|210-225|225-240|240-255|255-270|270-285|

Starší žáci

* St. žáci B: FC Tempo Praha B - Sokol Kolovraty 2:1

Vydáno dne 22. 11. 2008 (1015 přečtení)

Poslední mistrovské utkání podzimu jsme sehráli ve sváteční pondělí s druhým týmem naší tabulky Sokolem Kolovraty. Těšili jsme se na to, že už konečně přijede soupeř, se kterým si zahrajeme pořádný fotbal, opak byl pravdou. Soupeř přijel s jednoduchou taktikou nakopávaných míčů. Mysleli jsme si, že se kluci budou chtít vytáhnout a že první místo v tabulce není náhoda. Ale místo toho jsme viděli hru plnou nepřesností a individuálních chyb. Světlou chvilku zápasu jsme viděli ve 25. minutě, kdy po celkem pohledné akci Honzy Linharta, který se krásně uvolnil na půlce soupeře, natáhl na sebe dva protihráče a všimnul si před vápnem nabíhajícího Vojty Rejmiše, který krásnou střelou obstřelil gólmana na 1:0. Za tohoto stavu jsme také odcházeli do šaten.

Celý článek... | Autor: Ladislav Klasna | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

Starší žáci

* St. žáci A: FC Tempo Praha - ČAFC Praha 5:0

Vydáno dne 18. 11. 2008 (2175 přečtení)

V posledním soutěžním kole podzimní části sezony jsme nastoupili na domácím hřišti proti vedoucímu mužstvu tabulky, celku ČAFC. Po zaváhání v minulém kole s celkem Vyšehradu šlo dnes o hodně. Prohra nás posouvala na druhé místo se ztrátou šesti bodů, výhra do vedení díky lepšímu skóre a, vzhledem k našim ambicím, na dobrou výchozí pozici pro jarní část soutěže. Na utkání se kluci připravovali celý týden a zejména předzápasový trénink proběhl skutečně v nevídaném nasazení a tempu.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a hned ve druhé minutě se podařilo Hornovi po přihrávce Stejskala dát veledůležitou první branku. Poté se odehrával boj zejména ve středu hřiště, i když více nebezpečnější dopředu bylo naše mužstvo. V tomto duchu se nesl první poločas. Ještě snad stojí za zmínku 29. minuta,kdy jsme kopali sérii tří rohových kopů a ten třetí znamenal pro nás tyčku.

Celý článek... | Autor: Ivo Flaks | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

Starší žáci

* St. žáci B: Sokol Kralovice - FC Tempo Praha B 1:11

Vydáno dne 11. 11. 2008 (1137 přečtení)

V sobotu, za deštivého dopoledne, jsme sehráli mistrovské utkání s Kralovicemi. Už ráno nám bylo jasné, že zápas se odehraje na nekvalitním hřišti, protože celou noc pršelo. Proto měli kluci naordinovanou jednoduchou taktiku hry, která spočívala v tom, že budeme hrát jednoduše a pokud možno na rychlé protiútoky, tzn. na "brejky". Zápas začal a my jsme hned od samého začátku převzali herní iniciativu. Kluci se snažili tlačit hru do koncovky, ale terén jim to neumožňoval. Nerozhodný stav trval do 9. minuty, kdy náš brankový koncert rozjel Vašek Kalina za asistence Davida Jantola. Branek jsme přidali ještě pět, ale houževnatý soupeř párkrát zahrozil rychlým "brejkem", z něhož vytěžil jednu branku a do kabin jsme odcházeli za stavu 6:1, pro náš tým. Kupodivu jsme k hráčům, až na koncovku, neměli žádné výhrady.

Starší žáci

* St. žáci A: FK Slavoj Vyšehrad - FC Tempo Praha 1:0

Vydáno dne 10. 11. 2008 (1309 přečtení)

K předposlednímu utkání podzimní části sezony jsme jeli na horkou půdu Vyšehradu, momentálně třetího týmu naší tabulky, soupeře, se kterým se zejména v domácím prostředí při zápase s námi kupily problémy s rozhodčím. Tento fakt nezklamal a delegovaný rozhodčí se nedostavil. Řízení zápasu se tedy musel ujmout laik. Po zkušenostech s místními diváky se toho z našich rodičů nechtěl nikdo ujmout. Volba tedy padla na hráče dorostu Vyšehradu.

Hned od začátku bylo jasné, že nepůjde o jednoduchý zápas. Hra se valila z jedné strany na druhou. Ve 13. minutě zahrával soupeř rohový kop, míč směřující na brankáře Žurava se odrazil od jeho dlaní na tyč a vzal rotaci do branky. Prohráváme 0:1. Jak se později ukázalo, byl to rozhodující okamžik zápasu. Kluci se hnali neustále dopředu, ale bohužel chyběla přesnější finální přihrávka a vůbec naše hra byla plná nepřesností. Když se nám podařilo ohrozit soupeřovu branku, tak jsem pálili vedle anebo do golmana, který působil klidným dojmem a chytal s přehledem.

Starší žáci

* St. žáci B: FC Tempo Praha B - FC Pragis Satalice 7:0

Vydáno dne 05. 11. 2008 (1272 přečtení)

V neděli jsme na domácím pažitu přivitali tým ze spodnich pater naší tabulky Satalice. Zápas začal a my jsme hned od samého začátku začali soupeře svírat na jeho polovině a hned bylo vidět, kdo bude na hřišti pánem a v jakém sledu se bude utkání odvíjet. Minulý týden jsme s klukama cvičili rohové kopy a musím říct, že, až na pár vyjímek, je kluci zahrávali přesně tak, jak jsme je nacvičovali a za to je musím pochválit. Pár rohů se mi tam opravdu líbilo. Myslím si, že první poločas se nám herně povedl a viděli jsme chvilkami i pěkný kombinační fotbal, zakončený střelbou. První poločas skončil 5:0 a to po brankách Michala Hájka, který skóroval třikrát a Radka Geisslera, který se trefil dvakrát. I za tohoto stavu jsme kluky nabádali, aby hráli stále stejně aktivně.

Starší žáci

* St. žáci A: FC Tempo Praha - ABC Braník B 5:1

Vydáno dne 04. 11. 2008 (1177 přečtení)

V dalším, již devátém, kole podzimní části sezony jsme nastoupili na domácím hřišti proti mužstvu ABC Braník B, které přijelo v kombinované sestavě hráčů r.94 a 95. Do utkání jsme vstoupili bojovně s cílem uspět. V 7. minutě chytře střelou zdálky přehodil brankáře hostí Lehký a po jeho individuální akci vedeme 1:0. Důležitý okamžik utkání přichází v 16. minutě, kdy brankář Žurav zaspal na brankové čáře a poměrně pozdě vyběhnul a zasáhl míč rukou mimo vápno, podle mého tak 20 centimetrů, podle rozhodčího 2 metry. Sudí se nechal ovlivnit přítomnými diváky z Braníka a udělil za tento přestupek Žuravovi červenou kartu. Proto jsem musel obětovat obránce Tintěru a vzadu nechat ty nejzkušenější hráče. Do brány nastoupil Yusyp. Hrálo se nám samozřejmě hůře a soupeř nebezpečně dotíral. Ve 26.minutě po přihrávce Hájka skvěle zakončil Mašek a touto důležitou brankou vnesl do našich řad větší klid.

Starší žáci

* St. žáci A: FK Viktoria Žižkov C - FC Tempo Praha 0:7

Vydáno dne 28. 10. 2008 (1230 přečtení)

K osmému mistrovskému utkání jsme se vydali do Kyjí, kde hraje domácí zápasy mužstvo Viktorie Žižkov C. Utkání se hrálo na umělé trávě, kdy nám zejména nevyhovovala šíře hřiště a měli jsme problémy s hrou v přehuštěném prostoru. Do utkání jsme vstoupili opět velmi aktivně a než se soupeř rozkoukal, vedli jsme ve druhé minutě brankou Stejskala po perfektní přihrávce Maška. Od začátku utkání bylo jasné, kdo bude dnes na hřišti kralovat. Hned v 10. minutě zvyšuje naše vedení Horn, tentokrát po přihrávce Škopka. Bohužel stále malé vyjádření naší herní převahy, kdy díky nedůrazu před soupeřovou brankou vedeme pou ze rozdílem dvou branek.

Ve 20. minutě se zdravě naštval Kristek a svou individuální akcí, kdy vyvezl míč z našeho pokutového území až na polovinu soupeře a zdálky perfektně zakončil, ukázal některým borcům, jak to jde jednoduše zakončit. Vedeme 3:0, ale stále pokračuje řada akcí, které volají po gólu, ale všechno vedle. Ve 34. minutě se to opět podařilo Stejskalovi po přihrávce Horna. Poločas tedy končí 4:0 v náš prospěch.

Starší žáci

* St. žáci B: SK Modřany - FC Tempo Praha B 0:8

Vydáno dne 27. 10. 2008 (1477 přečtení)

V neděli 19.10. jsme sehráli mistrovské utkání na hřišti SK Modřany. Zápas začal ve vlažném tempu a moc krásného fotbalu jsme neviděli. Naše hra byla nepřesná a chvilkami se na to nedalo ani dívat. Ale i přesto jsme šli do šaten za stavu 2:0 pro nás.

Druhou půli jsme začali trochu lépe. Začali jsme se konečně trochu více pohybovat a měli jsme méně individuálních chyb. Zhruba po necelých 15 minutách druhého poločasu jsme začali prostřídávat mužstvo. Na hřiště přišel Tomáš Kocábek a na levou zálohu se posunul Vašek Kalina. Okamžitě došlo k oživení naší levé strany. Zejména náš levý obránce pochopil, co se od něho vyžaduje a několikrát se po své straně snažil o pohlednou útočnou akci. O trošku se zvedla i naše střelecká potence a to díky pokusům Tomáše Kocábka, který několikrát za hranicí velkého vápna vystřelil. Soupeř už nebyl tak houževnatý jako v první půli a naši kluci přidali ještě šest branek.

Starší žáci

* St. žáci A: SK Horní Měcholupy B - FC Tempo Praha 1:8

Vydáno dne 20. 10. 2008 (1281 přečtení)

K dalšímu důležitému utkání jsme nastoupili proti dosud neporaženému třetímu týmu naší skupiny Horním Měcholupům B. Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a již ve druhé minutě dává Hájek po přihrávce Horna vedoucí branku. Poté naše hra stagnovala, hráli jsme bez potřebného nasazení a důrazu v pokutovém území soupeře, který kvalitně pracoval v defenzivní činnosti a naši hráči si s tím nevěděli rady. Z toho všeho se tedy odebíráme do šatny za hubeného vedení 1:0.

Po důkladném rozboru o přestávce se na hřiště vrátilo naše mužstvo jako vyměněné. Hned ve 36. minutě se po naší střele odráží míč od soupeřova brankáře a Horn zvyšuje na 2:0. O tři minuty později se po přihrávce Maška prosadil opět Hájek a zvyšuje na 3:0. Ve 46.minutě zahrává soupeř rohový kop, které měl mimochodem výborně nacvičené a snižuje na 3:1. Opět zvyšujeme tlak a v 50. minutě po přihrávce Hájka dává Horn další gol a zvyšujeme na 4:1. To soupeře zcela rozložilo a začal odcházet i po fyzické stránce, čehož jsme dokonale využili.

Starší žáci

* St. žáci B: FC Tempo Praha B - FK Gordic Kačerov 19:0

Vydáno dne 14. 10. 2008 (1375 přečtení)

V neděli jsme na domácím hřišti přivítali Gordic Kačerov. Už umístění v tabulce naznačovalo, že to pro nás musí být povinné tři body. Hned při rozcvičce jsme věděli, že tomu tak bude. Soupeř o hlavu, o dvě, menší přijel jen s devíti hráči. Z toho jsme byli všichni zklamaní, protože jsme se chtěli o výsledek více fotbalově poprat. Kluky jsme tedy nabádali, aby si zkoušeli kombinační hru se střelbou a hlavně, aby k tomu přistoupili zodpovědně jako ke každému jinému zápasu. Hned od úvodního hvizdu rozhodčího bylo jasné, jaký scénář bude tento zápas mít. Trvalo nám asi dvě a půl minuty, než jsme dali první branku. Soupeř se jen bránil a nepustili jsme jej za půlku. Občas jsme viděli z naší strany i pohlednou akci, která skončila i brankou. Poločasový výsledek zněl jasně v náš prospěch 12:0.

Starší žáci

* St. žáci A: FC Tempo Praha - SK Motorlet Praha C 1:0

Vydáno dne 13. 10. 2008 (1599 přečtení)

V dalším zápase jsme nastoupili na domácí půdě proti celku Motorletu, jednomu z favoritů naší skupiny a velice kvalitnímu mužstvu. Začalo se hrát za husté a nepříjemné mlhy. V prvním poločase se hra odehrávala převážně ve středu hřiště a vedla se velice taktická bitva. Soupeř se příliš nedostával před naší branku díky kvalitní hře defenzívy. Naopak naše mužstvo bylo co se týče ofenzivní činnosti daleko nebezpečnější, ale bohužel bez potřebného zakončení a výbornému brankaři v brance hostí. Největší šanci první půle měl na noze Hájek ve 33. minutě, ale bohužel jasnou šanci nedal.

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

Starší žáci

* St. žáci B: TJ Praga Praha - FC Tempo Praha B 0:3

Vydáno dne 07. 10. 2008 (951 přečtení)

V sobotu krátce po poledni jsme odehráli mistrovské utkání na hřišti TJ Praga Praha. Věděli jsme, že to nebude lehký zápas, neboť nám chybělo pár hráčů. Na marodce se ocitli Kuba Babiar, Tomáš Hanzlík, Žeňa Stěpanov, na dovolené si užívali Vašek Kalina s Jardou Malým a ještě jsme k tomu všemu do ml.žáků zapůjčili ve střelecké formě hrajícího Tomáše Kocábka. Před samotným zápasem jsme ještě na poslední chvíli sehnali Vojtu Rejmiše, který se vracel ze seznamovacího školního výletu a přislíbil svou účast aspoň v druhém poločase, neb naše lavička náhradníků zela prázdnotou.

Starší žáci

* St. žáci A: FSC Libuš B - FC Tempo Praha 0:3

Vydáno dne 06. 10. 2008 (1583 přečtení)

K dalšímu mistrovskému utkání jsme nastoupili v malém derby proti mužstvu Libuše B, momentálně poslednímu celku naší tabulky. Do utkání jsme vstoupili po tom, co již známí fanoušci Libuše po našich hráčích při rozcvičení házeli plechovky od piva a častovali je velice nechutnými nadávkami. Bohužel toto skandování se neslo po celý první poločas a na kluky to určitě dolehlo. Nehráli jsme dobře, nedařila se kombinace a střelecky nám první poločas rovněž nevyšel, ačkoli Škopek a Hájek měli nejméně pět jasných golových příležitostí. Dále jsme se přizpůsobili hře soupeře a hráli nedůrazně, proto taky skončil první poločas bez branek.

Starší žáci

* St. žáci A, Pohár PFS: FC Tempo Praha - Admira 10:0

Vydáno dne 01. 10. 2008 (1706 přečtení)

Nastoupili jsme na domácím hřišti v pohárovém utkání PFS proti mužstvu Admiry. Soupeř hrající přebor nastoupil s pěti hráči r.94 zbytek byli hráči r.95 a jeden r.96. Hned od záčátku jsme hráli aktivně, což nám šlo velmi dobře, protože soupeř se hned na začátku utkání dopustil tří chyb v obraně, čehož jsme dokonale využili a v rozmezí pěti minut jsme vedli 3:0. Do konce poločasu jsme přidali ještě tři další branky a o našem postupu bylo již prakticky rozhodnuto v první části hry.

Do druhého dějství jsme vstoupili vlažně a další branku jsme dali ve 49. minutě zásluhou Horna, následovala série dalších dvou branek v podání Škopka a Stejskala. Závěrečnou tečku za utkáním učinil v 70. minutě Mašek, a pečetil tak na konečných 10:0. Druhý poločas toho už tolik fotbalového z naší strany nepřinesl, kluci pod dojmem vysokého vedení polevili a hráli příliš individuálně a snažili se zakončovat bez kombinace.

Starší žáci

* St. žáci B: FC Tempo Praha B - TJ Sokol Stodůlky B 9:1

Vydáno dne 01. 10. 2008 (990 přečtení)

V neděli, za krásného počasí, jsme na domácím hřišti sehráli utkání s týmem TJ Sokol Stodůlky B. Očekávali jsme všichni, s jakým týmem to vlastně Stodůlky dorazí. Na internetu jsem se dočetl, že za tento tým hrají ročníky 95, 96 a dokonce i 97. K zápasu s námi však přijeli značně posílení o ročník 94, což se dalo předpokládat.

Utkání jsme začali ve velmi vlažném tempu. Běžela 30. vteřina zápasu a ihned po úvodní rozehrávce jsme prohrávali 0:1, to by se nám nemělo stávat. Byl jsem zvědav, jak na to kluci zareagují, protože to byla první branka, kterou jsme v soutěži inkasovali. Naštěstí to nemělo dlouhého trvání a po 15 minutách jsme se z nepříznivého vývoje oklepali. K obratu zaveleli Michal Hájek a Honza Linhart a do šaten jsme odcházeli za příjemného stavu 2:1.