11 12 13 14 15 16 17
    18 19 20 21 22 23 24
    25 26 27 28 29 30 31

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 419 nalezených)

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|150-165|165-180|180-195|195-210|210-225|225-240|240-255|255-270|270-285|285-300|300-315|315-330|330-345|345-360|360-375|375-390|390-405|405-419|

Starší přípravka

* St. přípravka B, ZT Háje: Benešov - FC Tempo Praha B 4:0

Vydáno dne 26. 01. 2010 (990 přečtení)

Zimní příprava se již rozběhla, ale zápasová vytíženost je bohužel horší. Dotřetice jsme se ale konečně dočkali a na Hájích sehráli první zápas zimního turnaje. Utkali jsme se s naším starým známým soupeřem z Benešova.

V prvním poločase se ujal Benešov vedení, po dobře sehraném rohovém kopu. První část prvního poločasu se hrálo především pod taktovkou týmu z Benešova, ale i my jsme se osmělili a zahrozili. V největší šanci se ocitl Steinbart, jehož sólo na brankáře zneškodnili brankář Benešova.

Celý článek... | Autor: Petr Kamitz | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

* St. přípravka A: Hodnocení podzimu 2009

Vydáno dne 09. 12. 2009 (1114 přečtení)

Starší přípravka A bojuje v přeboru a po podzimu je na devátém místě s devíti body. Tým trenéra Michala Hozáka měl v některých zápasech hodně smůly, odešel kanonýr Koubek a často nemocný byl další klíčová hráč Pekárek. Tíha tak ležela na několika velmi zatížených hráčích.

Jaké byly podzimní cíle?
    Cílem podzimu bylo hrát o co nejvyšší příčku mezi pražskou elitou. Kluci si museli zvyknout na důraznější a rychlejší hru, která se bezesporu v přeboru hraje.

Jak se je podařilo naplnit co se týče umístění, bodů a herního projevu?
    Umístění na 9. místě v tabulce po podzimní části není moc pozitivní a tomu odpovídá i počet získaných bodů. Co se týče herního projevu, tak si kluci museli zvykat na přechod z nižší soutěže na nejvyšší pražskou soutěž, což někdy nebylo jednoduché, ale často nám chybělo trošku toho fotbalového štěstíčka.

Jak těžká je nová soutěž a v čem byli soupeři lepší a v čem je naopak převyšoval náš tým?
    Tak jak jsem již zmiňoval, soutěž je podstatně dravější a rychlejší. Někteří soupeři již měli s přeborem zkušenosti, což bylo dost znát. Na začátku kluci nebyli zvyklí na tak důraznou a rychlou hru, ale s více odehranými zápasy se snažili a zlepšovali důraz i kombinaci.

Celý článek... | Autor: Libor Koubek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

* St. přípravka A, ZT Meteor: Ústí n. L. - FC Tempo Praha 2:1

Vydáno dne 30. 11. 2009 (1562 přečtení)

Setkání s velkým hřištěm je velkou výzvou pro kluky starších přípravek. Dosud se přebor hraje na malém hřišti. Zimní turnaj SP je prubířským kamenem. Kluci se sešli v hojném počtu i přes početnou marodku. Naším dnešním soupeřem se dle vylosování stal tým z Ústí nad Labem. Počasí fotbalu dnes přálo. Slunce se lehce prodíralo přes mraky a nálada v obou týmech byla bojovná.

V 11:05 zahájil utkání rozhodčí na velmi pěkném umělém povrchu. Zpočátku se oba týmy oťukávaly. S týmem z Ústí jsme se utkali na velkém hřišti poprvé. S postupem času se Ústečtí více osmělovali a podávali si mičudu po celé šíři hřiště. Zatlačili naše kluky do defenzívy a ve 13. minutě se jim podařilo propasírovat balón za záda našeho gólmana Staňka. Naši kluci se probrali a postupně přebrali iniciativu. Tlačili a tlačili soupeře a nutili jej k chybám. Bohužel z našeho tlaku nevznikla žádná gólová šance. Obránci Ústí si vždy poradili s našimi útočníky a obvykle odkopávali míče do autu.

Celý článek... | Autor: Oldřich Novotný | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

* St. přípravka B: Hodnocení podzimu 2009

Vydáno dne 26. 11. 2009 (950 přečtení)

Starší přípravka B figuruje po podzimu v I.třídě na šesté pozici se ziskem třinácti bodů. Trenér Petr Kamitz si na podzim někdy vypomáhal staršími hráči, na jaře by naopak fotbalisté ročníku 00 měli pomáhat v přeboru a naopak je budou posilovat nejlepší kluci z mladší přípravky A.

Cílem pro podzim byla příprava týmu v nové věkové kategorii. Kluci si musí zvykat na rychlejší a důraznější hru. Za úspěch jsme považovali umístění uprostřed tabulky.

Umístění na 6. místě vypadá dobře, ale výsledky ne vždy odpovídaly výkonům na hřišti. Opět máme problém se střelbou branek. Ačkoli jsme po fotbalové stránce určitě nezklamali, chováme se velmi hodně a zakřiknutě, což ne vždy fotbalu prospívá.

Nová soutěž je opět rychlejší a důraznější. Nastupujeme převážně s o rok mladšími hráči, kteří by se měli připravit na přebor starších přípravek, který nás bude čekat příští ročník. Soupeři byli především vyzrálejší a rok v přípravce je velmi znát. Náš tým si myslím ukazoval dobrou hru, líbivou pro oko diváků, i když ne až tak produktivní, co se týče bodů. Ale vše chceme brzo dohnat.

* St. přípravka B: FC P.Kopanina - FC Tempo Praha B 3:1

Vydáno dne 19. 11. 2009 (1182 přečtení)

Poslední zápas podzimní části jsme zajížděli do nejzápadnějšího kouta části Prahy, do těsné blízkosti ruzyňského letiště, Přední Kopaniny. Celek domácích budil dle tabulky velký respekt, patřila mu třetí příčka. Sestava nedoznala moc velký změn, chyběl jen nemocný střelec Ctibor.

Utkání začalo za velmi husté mlhy a naši hráči do utkání vstoupili sice dobře naladěni, ale jejich dobrá nálada jim vydržela jen pouhé 3 minuty. Dominik Holub se snažil chytit odražený míč před lajnou, ale míč mu vyklouzl a domácí měli příležitost zahrávat rohový kop. Centr z rohového kopu brankář Holub vyrazil, ale obrana již ledabyle nechala skórovat osamoceného hráče před prázdnou brankou – 1:0.

* St. přípravka A: FC Tempo Praha - Bohemians 1905 2:9

Vydáno dne 18. 11. 2009 (1044 přečtení)

Poslední z řady podzimních mistrovských zápasů si dali dostaveníčko domácí borci SPA a Bohemians 1905. Nádherné počasí jako stvořené pro fotbal. Slunečný den, příznivá teplota se rozprostíraly na tempáckým areálem. Hosté z Bohemians 1905 se pohybují se střídavým úspěchem uprostřed tabulky. Dalo by říci, že jsou hratelní. Našich kluků se dnes sešlo celkem 9. Máme marodku, a tak není moc z čeho vybírat. Nicméně kluci nastupovali do zápasu bez velkých obav ze slovutného soupeře.

Zápas začal mohutným náporem hostí v zelenobílých dresech. Celkově prvních sedm minut se Tempáci ne a ne dostat ze své poloviny. Vysoký tlak podporovaný dobrou kombinační hrou Bohemáků se projevil v 7.minutě vstřelením první branky. Avšak naši kluci kontrovali vzápětí vyrovnávací brankou Hozáka po asistenci Obermajera. To byl pro první poločas z naší strany první a bohužel také poslední gól. Další branky napadaly už jen za záda gólmana Novotného, který dnes dostal po delší odmlce důvěru trenéra Hozáka. Zoufalá snaha dostat se před gólmana Bohemky a vystřelit se míjela účinkem. Naopak se stále častěji po stranách doslova protahovali forwardi soupeře a dařilo se jim centrovat a střílet. Dílem si za branky mohl sám náš gólman, který mokrý míč jen vyrážel a odkopával. Celkem v naší síti tak skončily 4 míče po celkem pohledných akcích Bohemáků.

* St. přípravka B: FC Tempo Praha B - ABC Braník B 1:3

Vydáno dne 11. 11. 2009 (1305 přečtení)

Derby s ABC Braník se hrálo v neděli velmi časně z rána. Na naše hřiště zavítal soupeř, který momentálně vede naší tabulku, takže nás nečekal nijak snadný zápas, ba naopak.

Na velmi dobrém terénu se do nás soupeř pustil hned od úvodního hvizdu, ale my jsme vyrovnali hru a snažili jsme se pohybem držet obrannou linii ve středu hřiště, nepouštět útočníky na dostřel k naší brance. Přesto si Braník vytvořil mírnou převahu a vybojoval v 5. minutě roh. Po zahrání jsme se dostali do rychlého protiútoku, kde na poslední chvíli zasáhl obránce soupeře a přerušil již skoro sólový útok Davida Obermajera. Tlak soupeře nepolevoval, v 8. minutě jsme měli velké štěstí. Zaváhání naší obrany využil soupeř ke střele, kterou s velkou námahou vyrazil Dominik Holub jen před sebe. Tam byl však nikým nehlídaný útočník, jehož střela skončila na tyčce, odražený míč jsme již dostali do bezpečí. To bylo varování, hned v 9. minutě střela z dálky skončila na našem břevně, naštěstí se odrazil míč opět do bezpečné vzdálenosti od naší branky.

Celý článek... | Autor: Roman Mašek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

* St. přípravka A: FK Viktoria Žižkov - FC Tempo Praha 4:1

Vydáno dne 08. 11. 2009 (1170 přečtení)

Sobotní chladné ráno, sluníčko si ne a ne prorazit cestičku mezi mraky. Kluci se scházejí v 9 hodin na Tempu, aby se vypravili za dnešním soupeřem Viktoria Žižkov na hřiště na Xaverov. Příjemné prostředí, dobrá umělka.

Zápas začíná, kluci z obou týmů se vrhají do soubojů. Ještě se naši kluci nestačili zahřát a ve 4. minutě inkasují první nešťastný gól. Rychlá branka otřásá sebedůvěrou Tempáků a je to znát. Hned v sedmé minutě po chybě v obraně inkasujeme další rychlou branku. 2:0 ve prospěch domácích sráží aktivitu našich útočníků a naopak zvyšuje aktivitu Viktorky. Balón létá od jedné branky ke druhé a v 9. minutě si připisuje první branku Kopeš po asistenci Buzka. Za stavu 2:1 se jde do šaten. Zde probíhá přestávkové "mytí hlav". Kluci si moc dobře uvědomují důležitost zápasu a také okamžiky, kdy se dopustili zásadních chyb.

* St. přípravka B: FC Tempo Praha B - FC Háje B 1:2

Vydáno dne 04. 11. 2009 (1128 přečtení)

Poslední říjnovou sobotu jsme přivítali na domácím hřišti silného soupeře z Hájů. Čekal nás další těžký zápas se soupeřem, který také pomýšlí na horní místa tabulky, ale věřili jsme, že využijeme výhody domácího prostředí na získání bodů.

Soupeř měl lehkou věkovou převahu, ale toho se kluci nezalekli. Po úvodním oťukávání jsme první zahrozili my. David Obermajer si v 6. minutě chtěl narazit s Denisem Hozákem, ideální přihrávku do šance však soupeřův brankář se štěstím chytil, jinak se objevil David úplně sám před brankářem. Na oplátku podnikl soupeř rychlý protiútok, který skončil střelou těsně nad naší brankou. V 8. minutě jsme zahrávali sérii rohových kopů, které však obrana soupeře bez problémů odvracela, byť za cenu dalšího rohového kopu. V 10. minutě, právě po jednom takovém rohovém kopu, soupeř velmi rychle přešel do útoku a brejk zakončoval jejich útočník opravdu těsně vedle naší branky. To už bylo jasné, že soupeř bude chtít hrát na rychlé protiútoky, takže jsme museli být na pozoru.

* St. přípravka A: FC Tempo Praha - AFK Slavoj Podolí 4:2

Vydáno dne 03. 11. 2009 (1300 přečtení)

Dnešní den byl prvním listopadovým, pochmurným dnem co se počasí týká. Naštěstí se nestal pochmurným dnem pro barvy Tempa a kluky SPA. Fotbalový los k nám dnes přivál soupeře z nedalekého Podolí. Čtvrť známá především plaveckým stadiónem a neméně proslulou vodárnou a porodnicí. Věděli jsme, že soupeř z Podolí je spíše středovým hráčem. Pohybuje se uprostřed tabulky se střídavým úspěchem. Nám však bylo jasné, že dnes musím vyhrát, nechceme-li pobývat na dně přeborové tabulky.

* St. přípravka B: Slavoj Podolí B - FC Tempo Praha B 2:1

Vydáno dne 27. 10. 2009 (1115 přečtení)

V dalším kole I. třídy jsme zajížděli na Kavčí hory za naším soupeřem, Slavojem Podolí. Dle posledních vzájemných soubojů a postavení obou týmů v tabulce se dal čekat vyrovnaný zápas.

Utkání začalo vlažně, žádný z týmů nechtěl udělat chybu a tak se především bojovalo o střed pole. První naše šance se zrodila ve 12. minutě. Šebek narazil Polívkovi, ale ten si nechal utéct míč, který chytil domácí brankář. V 16. minutě jsme zahrávali trestný kop. K jeho exekuci se postavil Obermajer. První střela se odrazila zpět k němu a z následná střela šla mimo tyče domácí branky. V této fázi hry jsme byli o malinko lepším týmem. Ve 22. minutě zatáhl Obermajer míč a vystřelil na branku. Střela šla skrz dva bránící hráče a nenápadný Dominik Ctibor usměrnil lehkou tečí míč do branky – 0:1. Vedení přišlo krátce před poločasem a do poločasu jsme vedení udrželi.

* St. přípravka A: SK Aritma Praha - FC Tempo Praha 1:4

Vydáno dne 25. 10. 2009 (1701 přečtení)

Dnešní důležitý duel se odehrál na hřišti ve Vokovicích s tamním klubem SK Aritma. Důležitý z pohledu sebevědomí Tempáků. Sraz na utkání byl brzy ráno, aby se kolona vozidel stihla bez problému přesunout k soupeři. Vše proběhlo tak jak se očekávalo a zápas mohl začít. Kluci byli před zápasem motivováni k vítězství. Počasí bylo přiměřené podzimnímu období. Na dobrý fotbálek ideál.

Sudí zahájil utkání a obě strany se s vervou vrhly do boje. Míč se proplétal mezi nohama hráčů obou mužstev a hledal si cestičku do jedné či druhé sítě. Prvních jedenáct minut hry se míč do žádné sítě nezapletl, až to pak přišlo. Maty Buzek přihrál Jirkovi Kopešovi a ten s přehledem zapletl míč do soupeřovy sítě. To bylo jásotu v našich řadách. Kluci ihned pookřáli a zjevně jim stouplo tak moc potřebné sebevědomí. To jim však znechutila vyrovnávací branka minutu po naší. Aritmáci se moc snažili na domácí půdě neprohrát. Naši zase potřebovali moc a moc vyhrát, abychom se odrazili ode dna tabulky. Do poločasu se nic nezměnilo a odchod do šaten byl tak v očekávání věcí příštích.

* St. přípravka B: FC Tempo Praha B - FC Zličín 4:0

Vydáno dne 20. 10. 2009 (1195 přečtení)

Po několika chladných dnech, kdy počasí si dělalo, co chtělo a skoro všude sněžilo nebo pršelo, jsme s napětím očekávali, jestli bude naše domácí hřiště způsobilé k odehrání mistrovského zápasu s FC Zličín. Naštěstí se počasí umoudřilo, přestalo pršet a trávník byl sice kluzký, ale připravený na náš zápas, stejně jako my.

Náš cíl byl jasný, využít dobrého terénu a zatlačit soupeře, dát brzy branku a mít průběh zápasu pod kontrolou. Vše se první poločas podařilo naplnit! Do utkání jsme vlétli s plným nasazením, získali jsme územní převahu a tlačili se do brankového zakončení. To se podařilo již ve 4. minutě, kdy Honza Polívka vysunul do běhu Davida Obermajera, jeho střelu brankář jen s námahou vyrazil před sebe, kam se však přihnal opět David Obermajer a tentokrát již se slavilo, 1:0.

* St. přípravka A: FC Tempo Praha - ABC Braník 1:3

Vydáno dne 19. 10. 2009 (1099 přečtení)

Počasí trápí tempácký pažit již celý týden a dnešní den nebyl bohužel výjimkou. Drobný nepříjemný deštík skrápěl hřiště i dnes. Na Tempo se přijel představit výběr ABC Braník, tým ze čtvrté příčky průběžného pořadí. 4 výhry, 1 remíza, 1 porážka zdobí branický tým. Našim klukům bylo jasné, že dnešní utkání nebude žádná procházka růžovým sadem. Sraz trenér Hozák stanovil na 10:30. Bylo dost času na rozehřátí a taktické přípravy.

Zápas začal za drobného a nepříjemného deštíku. Naši kluci se nenechali zaskočit nasazením soupeře jako v minulých zápasech. Hrálo se na obě strany. Vyrovnaná partie. Hlasité pokyny obou trenérů se rozléhaly nad tempáckým svatostánkem. Oba trenéři pobízeli své svěřence k vyšší aktivitě v útočných akcích a důraz při obranných zákrocích. Střely a závary před oběma brankami dávaly tušit, že kdo bude mít více sil, zvítězí. “Proč?” nebo “To je odevzdaný míč!” byla slyšet z úst obou trenérů. Pak přišla pro tempácké barvy šťastná chvilka. Denis Hozák, hrající dnes v zadních řadách, po přihrávce Obermajera vystřelil na branku soupeře tak šibalsky, že před brankou stojící Rod jen poposkočil a brankář hostí byl krátký. Jásání domácích fanouška se okamžitě rozlehlo po celé pláni. Stav 1:0 pro domácí sliboval do další části hry naději na výhru.

* St. přípravka B: Slavoj Vyšehrad - FC Tempo Praha B 1:3

Vydáno dne 13. 10. 2009 (1363 přečtení)

V neděli jsme se velmi brzo ráno sešli k dalšímu mistrovskému utkání, tentokrát na Vyšehradě. Utkání se dalo předpokládat, že bude zajímavé. Brzká ranní hodina a nízká teplota však nezanechala ani na jedněch hráčích vůbec nic.

Do utkání jsme chtěli vlétnout a z kraje se dostat do vedení, ale to se nepovedlo. Zajímavou akci ve 4. minutě předvedl Petr Neckař, když přenesl hru po vhazování a našel Robina Šebka, který mířil mimo. Kluci se snažili, ale toto byla asi jediná naše šance prvního poločasu.