11 12 13 14 15 16 17
    18 19 20 21 22 23 24
    25 26 27 28 29 30 31

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 419 nalezených)

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|150-165|165-180|180-195|195-210|210-225|225-240|240-255|255-270|270-285|285-300|300-315|315-330|330-345|345-360|360-375|375-390|390-405|405-419|

Starší přípravka

* St. přípravka A: FC Tempo Praha - FK Admira Praha 0:0

Vydáno dne 24. 04. 2009 (1016 přečtení)

Poprvé na jaře jsme na domácím hřišti hostili Admiru. Chtěli jsme navázat na předchozí výhru. Od prvních minut bylo jasné, že zápas nebude lehký. Admira nás na začátku zatlačila, ale nedokázala přesně zakončit. Naopak jsme to byli my, kdo se dostal do šance. Adámek utekl obraně Admiry, nedokázal ale přesně zakončit. Poté se hra vyrovnala a hrálo se hlavně ve středu hřiště. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle jsme vstoupili lépe. Hrálo se převážně ve středu pole. Několik šancí si vytvořila Admira, ale Píro nepustil za svá záda žádnou branku. Do největší šance zápasu se dostal opět Adámek. Dostal nahrávku od Kuriše a běžel sám na bránu. Nepodařilo se mu však trefit branku. Když se nepodařilo ani o pět minut později dostat míč do branky Kurišovi, zápas skončil bezbrankouvou remízou.

Celý článek... | Autor: Michal Netušil | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

* St. přípravka B: FC Tempo Praha B - Kyje 11:0

Vydáno dne 20. 04. 2009 (914 přečtení)

Na 11. kolo mistrovské ligy zavítali na tempácký pažit kluci z Kyjí. V minulém kole se jim podařilo porazit tým Zličína 4:2, a tak jsme byli plni očekávání, kde se ta změna v jejich týmu projeví. Naši kluci měli jasné pokyny, jak na soupeře zahrát. Od počátku důraz, rychlost a střely. Tato naordinovaná taktika se dařila realizovat, a tak hned první důrazně vedený útok byl zakončen tečí Hozyho za asistence Koubise. Tak rychlý gól opravdu nečekali kyjští defendeři s gólmanem. Zcela jistě to otřáslo jejich sebevědomím. Všemožně se snažili nabourávat a paralyzovat útočné akce Tempáků.

Počasí bylo dnes pro fotbal na Tempu velmi shovívavé, a tak s deštěm čekalo, až dohrajeme. Kluci si to dnes vychutnávali. Po zjištění, že soupeř není důrazný ani v útoku ani v obraně se postupně zapisovali do tabulky střelců a asistencí. Zatímco se gólman Novotný stále více ochlazoval v naší brance, kluci se zahřívali střílením na gólmana Kyjí. Celkem 8 branek se podařilo našim borcům nasázet do konce poločasu.

Celý článek... | Autor: Oldřich Novotný | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

* St. přípravka B, příprava: Braník B - FC Tempo Praha B 4:2

Vydáno dne 17. 04. 2009 (885 přečtení)

Přípravný zápa místo tréninku ? Inu proč ne. Na dnešní přáteláček jsme si zajeli na hřiště ABC Bráník, abychom s místním týmem změřili své síly. Zpočátku se nám dařilo a hned ve 4. minutě utkání jsme se ujali vedení 0:1 po střele Roďáka (Cukr). Hned bylo veseleji. Ve 13. mintě jsme přidali další branku. Střelcem byl opět Cukr. To bylo z naší strany vše. První třetina byla pro naše barvy příznivá.

Ve 23. minutě si gólman Novotný nešťastně srazil mičudu do vlastní sítě po rohovém kopu domácích. Naši kluci jako by polevili a bylo to hned vidět. Důraz domácích stoupal a byl korunován v 31. minutě dalším gólem na 2:2. Pár vteřin před koncem třetiny se objevil zcela sám před naším gólmanem útačník ábíčka a nemýlil se. Druhá dvacetiminutovka tak skončila za stavu 3:2 pro domácí.

* St. přípravka A: SK Motorlet Praha - FC Tempo Praha 1:2

Vydáno dne 16. 04. 2009 (954 přečtení)

První mistrovské utkání jarní části sezóny jsme sehráli v pondělí proti Motorletu. Na podzim jsme s Motorletem vyhráli, tak jsme chtěli uspět i teď. Věděli jsme, že to bude těžké, protože Motorlet posílil o několik hráčů z ročníku 98. V setavě Motorletu se objevil i bývalý hráč Tempa Sláma. Kluci se ale soupeře nezalekli a vstoupili jsme do zápasu bez bázně a hany. Od prvních minut bylo jasné, že zápas nebude procházka růžovou zahradou. Museli jsme bojovat o každý míč. Prvních patnáct minut jsme byli lepší a vynutili jsme si tlak, ze kterého jsme si vytvořili několik dobrých šancí. Po jednom závaru před gólmanem Motorletu se dostal k míči Slavíček, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Ujali jsme se vedení 0:1. Na druhou branku jsme nemuseli dlouho čekat. V 10. minutě jsme kopali trestňák téměř z poloviny hřiště. Míč si postavil Petřek, který trefil míč přesně k tyči a bylo to už 0:2.

* St. přípravka B: FC Tempo Praha B - Real Vinohrady 10:1

Vydáno dne 11. 04. 2009 (1037 přečtení)

Po výprasku na Lokádě si dnes kluci udělali střelecký den. Ano, dnešním dnem zahájila SPB svou mistrovskou sezónu na domácím hřišti se soupeřem z Vinohrad. Nádherné jarní počasí přálo fotbalu jako už dlouho ne. Kluci se začali scházet už v 15:30. Tento čas se osvědčil z důvodu koncentrace na zápasy. Soupeř věděl, že jede na hřiště vedoucího mužstva tabulky, a tak se mohutně motivoval. Vše nasvědčovalo tomu, že dnešní zápas bude velmi emotivní. A taky byl.

Úvodní hvizd sudího uvedl v pohyb tu neposlušnou mičudu. Zpočátku se zdálo, že naši hoši přistupují k utkání dosti vlažně. Soupeř ovládal pole a i jeho protiútoky byly častější než naše. Pak přišla odehraná 6. minuta a první nádherná střela Koubise, která nám přinesla vedoucí branku. Soupeř byl zaskočen. Zvýšil důraz v útoku a v osobních soubojích. Naši zadáci si však s gólmanem Novotným vždy dokázali poradit. Našim klukům se stále více dařilo ovládat celé hřiště a zlepšení kombinační hry vedlo k dalšímu úspěchu. Navýšení skóre na 2:0 znamenalo pro soupeře a jeho dost vysokého brankáře studenou sprchu.

* St. přípravka A, ZL Háje: Kunratice - FC Tempo Praha 2:10

Vydáno dne 23. 03. 2009 (1626 přečtení)

Náš poslední zápas zimní ligy byl proti týmu Kunratic. Očekávalo se snadné vítězství a třetí místo v konečném hodnocení. Nějakou dobu ale trvalo, než se kluci rozehráli a předvedli soupeři svou herní převahu. V 5.minutě po faulu ve vápně na Adámka střelou z penalty otevřel skore Kuriš, jenž přidal ještě jednu branku ve 12.minutě. Přišla 17.minuta a brejk soupeře, kdy kapitán Kunratic prošel naší zálohou i obranou a snížil na 2:1. Do konce první půle kluci přidali ještě dvě branky a to ve 21.min. Chleborád a ve 24.min. Adámek.

Tomáš si svou střeleckou úspěšnost prodloužil hned na začátku druhé půle a to hned čtyřmi brankami za sebou ve 26., 27., 28. a 30.minutě. Soupeř po našem zaváhání v obraně snížil na 8:2 ve 40.minutě. Střelecky se také prosadil pěknou hlavičkou po rohu Klajbl. Poslední tečku v zápasu udělal opět Adámek a uzavřel konečné skóre na 10:2.

Celý článek... | Autor: Radek Kuriš | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

* St. přípravka A, ZL Háje: FC Háje B - FC Tempo Praha 1:8

Vydáno dne 23. 03. 2009 (1027 přečtení)

Předposlední vystoupení kluků v zimní lize na Hájích se vydařilo. Celý zápas jsme hráli na 2 útočníky (Chleborád a Adámek) a již od prvních minut bylo vidět, že herně soupeře přehráváme a ofenzivní hru si můžeme dovolit. Prvních pár minut zápasu kluci hledali ten správný recept, jak se střelecky prosadit proti soupeřově slabší obraně a to se jim podařilo v 10.min., kdy po rohu Kuriše skóroval hlavičkou Chleborád. Ten otevřel skóre a také pokračoval ve své spanilé brankové jízdě a to dalšími třemi brankami: po kličce a sólu přesnou střelou k tyči, poté mu do běhu přihrál Slavíček a Klajbl. Zvláště ukázková akce byla u třetí branky, kdy po střele Davida skluzem dorážel Adámek, ten však míč trefil, až za brankovou čarou. Závěrečnou branku v první půli vstřelil levačkou nádhernou střelou Slavíček po nahrávce Kuriše z pravé strany.

* St. přípravka A: Třetí za Příbramí a Mostem

Vydáno dne 20. 03. 2009 (1013 přečtení)

Dne 15.3. jsme odehráli turnaj na vlasním hřišti za účasti šesti týmů. První zápas jsme sehráli proti Královu Dvoru a úvod se nám velice povedl. Již ve 35. vteřině zápasu zahrával Petřek přímý kop, proti kterému brankář hostí neměl sebemenší šanci a naši kluci vyhrávali 1:0. Celý zápas byl velice bojovný a dosti vyrovnaný, šance byly na obou stranách. Gól však již nepadl, a tak jsme vyhráli tímto těsným výsledkem.

Další zápas jsme hráli proti Uhřiněvsi, kde jsme předpokládali jasnou výhru, ale dosti jsme se trápili. Soupeř hrál velice dobře a my se nemohli pořád trefit, i když gól visel ve vzduchu. Branku soupeře se nám podařilo dobýt až v 13. minutě Pavlem Slavíčkem, který svým důrazem platil na obránce a po jedné chybě krásnou ranou překonal hostujícího brankáře. Po tomto gólu se kluci uklidnili a v 15. minutě přidali další gól po samostatném sólu Tomášem Adámkem. Zápas skončil 2:0.

Celý článek... | Autor: Petr Petřek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

* St. přípravka B: Na domácím turnaji stříbro

Vydáno dne 16. 03. 2009 (931 přečtení)

Stejně tak jako předloni a v loňském roce se kluci jeli soustředit před jarní části mistrovské ligy do Roudnice nad Labem. Odjezd byl naplánován bezprostředně po skončení turnaje. Kluci dnes obsadili v turnaji velmi dobré 2. místo. Jedinou porážku jsme utržili s naším věčným rivalem ABC Braník 0:2. Tato jediná porážka nás s 12 body odsunula na 2. místo. I tak byl dnes k vidění velmi pohledný fotbal. Celkovým vítězem se stal právě ABC Braník s 15 body.

Výsledky: Tempo - Háje 3:0, Motorlet 4:1, Uhříněves 1:0, ABC Braník 0:2, Litoměřice 2:1.

* St. přípravka A, ZL Háje: FC Tempo Praha - Sparta Krč 2:0

Vydáno dne 11. 03. 2009 (1038 přečtení)

V dalším kole zimní ligy na Hájích jsme narazili na Spartu Krč. Chybělo nám několik opor, a tak jsme čekali těžký zápas. Od prvních minut bylo jasné, že zápas bude vyrovnaný a bude záležet na obranách obou týmů. Soupeř hrál tvrdě, někdy až za hranicí únosnosti. Kluci hráli zodpovědně v obraně a Krč do ničeho nepouštěli. Po seznamovací pětiminutovce jsme se dostali až před soupeřovu branku, ale gól jsme vstřelit nedokázali. V sedmé minutě zahrával Petřek rohový kop, kterým našel přesně nohu nabíhajícího Klajbla. Ten otevřel skóre zápasu a ujali jsme se vedení 1:0. Poté se hra přesunula do středu hřiště a jen zřídka byla nějaká šance. Do jedné jsme se dostali v patnácté minutě, ale Löfler netrefil pořádně míč, a tak se skóre neměnilo.

* St. přípravka B: Hodnocení podzimu 2008

Vydáno dne 15. 02. 2009 (1480 přečtení)

Po euforii z vítězství 1. třídy skupiny A, jíž se kluci MPA těšili, nastal čas odpočinku a prázdninových radovánek. Ano, zasloužených radovánek, neboť uplynulá jarní sezóna nebyla v ostré konkurenci vůbec jednoduchá. Stejně tak jako vloni se týmu osvědčilo jarní a letní soustředění. Opět se kluci sešli v plném počtu v Blatné v Jižních Čechách. Soustředění je vždy příznakem nadcházející podzimní části ligy, tentokrát starších přípravek. Zde se kluci intenzivně připravovali na plnění náročných fotbalových úkolů. Domluvili si s místními fotbalisty dva přáteláčky a oba dovedli do vítězného konce 5:1 a 2:0. V Blatné už nás asi nechtějí vidět..

Na konec prázdnin jsme si na přátelské utkání pozvali hráče Loko Vltavín, abychom jim podlehli 0:4. To nebylo pro sebevědomí našich kluků nic povzbudivého. Další sprchou byl přípravný zápas s Bohemians 1905. Výsledek nebyl příliš lichotivý. Podlehli jsme 4:8. Do třetice všeho dobrého jsme sehráli přípravný zápas s Podolím, kterému jsme podlehli 3:5. Nutno poznamenat, že hráči soupeřů byli nezřídka ročníky 98.

* St. přípravka A, ZL Střešovic: Admira - FC Tempo Praha 4:1

Vydáno dne 13. 02. 2009 (1036 přečtení)

Do zápasu s Admirou jsme vstoupili docela dobře. Bylo jasné, že si soupeř vynutí tlak, ale naše obrana odolávala do desáté minuty. Admiře se podařilo dostat do vápna a díky našemu nedůrazu se jim podařilo otevřít skóre - 0:1. Kluci dělali velké chyby v rozehrávce a nedokázali podržet míč vepředu. Naše obrana byla neustále pod tlakem a v patnácté minutě soupeř zvýšil na 0:2. O dvě minuty později zahrávala Admira rohový kop a jak je naším zvykem na tomto turnaji, skončilo to gólem do naší branky. Do kabin se šlo za nepříznivého stavu 0:3.

Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe a podařilo se nám Admiru zatlačit na jejich polovinu. Z tlaku jsme ale branku nevytěžili, když nám stálo v cestě břevno a hostující golman. Soupeř nás potrestal za neproměněné šance a zvýšil na 0:4. Nám se podařilo snížit už jenom z penalty, kterou proměnil Kuriš.

* St. přípravka B, ZT Loko: Vršovice - FC Tempo Praha B 3:2

Vydáno dne 02. 02. 2009 (990 přečtení)

Dlouhodobý trunaj Loko pokračoval v neděli od 9 hodin střetem s hráči Vršovic. Z naší strany se sešlo celkem 10 borců, a tak jsme měli dva kluky na střídání. Dnes v brance nenastoupil gólman Lukáš Novotný, jenž si při včerejším turnaji na Tempu lehce poranil levé zápěstí, a tak do branky nastoupil Honza Staněk.

Naši kluci nastoupili proti vršovickým s chutí. První minuty zápasu byly vcelku vyrovnanou partií. Postupně však borci z Vršovic získávali herní převahu a dali to najevo několika propagačními střelami, se kterými si naši zadáci s gólmanem ještě poradili. Pak ale přišly i slabší chvilky, které dokázaĺ soupeř náležitě využít. Téměř před samotným brankářem střílí hráč s číslem 9 svou první branku. Pak se hrálo na obě branky a pak to opět přišlo. Střela z dálky po zemi a ..... branka. Opět hráč s číslem 9. Do konce poločasu tak Vršovičtí poslali míč do naší sítě celkem dvakrát.

* St. přípravka A, St8ešovice: Slavia - FC Tempo Prah 15:0

Vydáno dne 30. 01. 2009 (1171 přečtení)

Další z pas na velké hřiště jsme měli v neděli. Našim soupeřem byla Slavia Praha. Na klucích byla vidět únava z předchozího náročného d,e. Od první minuty bylo jasné, že Slavia bude diktovat tempo hry. Hned v první minutě otevřela 0kóre. Kluci nedokázali držet kr,k s rychlou Slavií. Netrvalo dlouho a další branky do naší sítě padaly jako na běžícím pásu. Do kabin se šlo za stavu 0:7.

* St. přípravka A, ZL Háje: Sl. Podolí - FC Tempo Praha 3:2

Vydáno dne 30. 01. 2009 (966 přečtení)

Druhý zápas zimní ligy na Hájích jsme narazili na Podolí. Bylo jasné, že to kluci nebudou mít jednoduché, protože turnaj odehraný dopoledne se musí projevit na fyzičce. Podolí nás od prvních minut sevřelo na naší polovině a hned v páté minutě se mu podařilo vstřelit vedoucí branku - 0:1. Netrvalo to dlouho a o tři minuty později přidalo Podolí další branku - 0:2. Do poločasu se nám podařilo jenom nastřelit tyč soupeřovy branky, a tak se šlo do kabin za stavu 0:2.

Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe a podařilo se nám zatlačit Podolí na jeho polovinu. Ve 35. minutě se nám podařilo využít tlaku a Bureš snížil na 1:2. O dvě minuty nato jsme mohli vyrovnat, ale Bureš nastřelil pouze břevno. Na vyrovnání jsme si museli počkat do 44. minuty, kdy se trefil Adámek. Bohužel se nám nepodařilo vybojovat ani jeden bod, když se Podolí ve 48. minutě ujalo vedení 2:3 po nedůsledném odkopu obrany. I přes prohru musím kluky pochválit za bojovnost ve druhé polovině.