11 12 13 14 15 16 17
    18 19 20 21 22 23 24
    25 26 27 28 29 30 31

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 193 nalezených)

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|150-165|165-180|180-193|

Mladší dorost

* Ml. dorost A: FC Velké Meziříčí - FC Tempo Praha 0:9

Vydáno dne 12. 08. 2010 (2101 přečtení)

V rámci letního soustředění v Brtnici u Jihlavy sehrálo mužstvo mladšího dorostu A další přípravné utkání. Soupeřem nám byl tentokrát divizní celek z Velkého Meziříčí.

Ač většina hráčů totálně unavena, do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a hned ve 4. minutě zahrával Stejskal standardní situaci, míč se dostává k Hájkovi, který nekompromisně dává hlavou na 1:0. Po neustálém tlaku z naší strany přihrává aktivně hrající Stejskal Hornovi a ten zvyšuje na 2:0. O tři minuty později tentýž hráč po krásné individuální akci trefuje břevno. Další akci ve 23. minutě vypracoval výborně hrající Horn, po jeho střele golman hostů vyráží tvrdou střelu před sebe a v závaru před soupeřovo brankou se nejlépe zorientoval Stejskal a zvyšuje již na 3:0. Ve 30.minutě dává perfektní přihrávku Bláha na Horna a ten uzavírá výsledek prvního poločasu na 4:0.

Celý článek... | Autor: Ivo Flaks | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

* Ml. dorost B: FC Vysočina Jihlava B - FC Tempo Praha B 2:2

Vydáno dne 12. 08. 2010 (1504 přečtení)

Na soustředění do Brtnice za námi zavítal mladší dorost Vysočiny Jihlava, účastník Moravskoslezské dorostenecké ligy. Lepšího soupeře na prověření našich schopností jsme si nemohli přát. Měli jsme však oprávněné obavy, že náš výkon bude snížen o tréninkové zatížení, které hráči absolvovali v průběhu soustředění. Provedli jsme také několik změn v sestavě, Václav Kalina a David Jantol se přesunuli do záložní řady a Marek Holko na pravý kraj obrany. Christ Nwogu měl po návratu z Bohemians 1905 posílit také střed pole, ale to se podařilo jen na padesát procent. Více se mu dařilo na hrotu, kde spolupracoval s výborně hrajícím Tomášem Kocábkem. Na některých postech hráli hráči poprvé a nedá se říci, že by se projevili špatně. Obrana ve složení Kuba Babiar, Martin Polívka, Jaroslav Malý a Marek Holko hrála důsledně směrem dozadu, ale v rozehrávce to občas skřípalo. Během zápasu jsme ale rozestavění měnili podle potřeby.

Celý článek... | Autor: Dušan Jantol | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

* Ml. dorost A, příprava: Junior Praha - FC Tempo Praha 2:2

Vydáno dne 07. 08. 2010 (1924 přečtení)

Po dlouhých šesti týdnech nicnedělání a prvních třech trénincích vyrazil mladší dorost A k prvnímu přípravnému utkání. Soupeřem nám byl divizní celek Junioru. V prvním poločase se naše mužstvo nepředstavilo nějak světle, většinu míčů jsme nakopávali a ani příliš nekombinovali. Hned v 11. minutě nás soupeř přečíslil čtyři na dva a dal z toho první branku. Mezitím si i naše mužstvo vytvořilo nějákou tu šanci, kdy ty největší gólové měli Horn a Ruda Novák, ale bohužel bez patřičného efektu. Druhou branku jsme inkasovali ve 25.minutě, kdy dnes ne zrovna jistý golman Švejda před sebe vyrazil míč přímo na nohu soupeře a ten zvyšuje na 2:0. Tak končí i první půle.

* Ml. dorost: Hodnocení sezóny 2009/10

Vydáno dne 23. 07. 2010 (1390 přečtení)

Mladší dorost trenéra Ivo Flakse nestačil jen na tým Podolí a z druhého místa postoupil do přeboru.

Jaké byly cíle do skončené sezóny?
    Cíl uplynulé sezony byl od začátku jednoznačně daný. Vykopat přebor mladšího dorostu a potvrdit pověst postupového mužstva.

Jak jste spokojeni s konečným umístěním a jak s předváděnou hrou?
    S konečným umístěním, i když to po mnoha letech bylo 2.místo, musíme být ve finále absolutně spokojeni, protože jak se nakonec ukázalo, bylo to právě to postupové místo v naší skupině. S předváděnou hrou jsem byl spokojen jen v některých zápasech a to zejména v podzimní části sezony. V té druhé jsme střídali lepší hru s tou horší. To se odvíjelo od kvality soupeře a náročnosti jednotlivých utkání.

Jak těžká byla soutěž, v čem byli soupeři lepší a v čem je naopak převyšoval náš tým?
    Soutěž byla středně těžká a o zajímavé výsledky nebyla nouze, absolutní prim hrálo Podolí a velký herní pokrok udělala Libuš. Náš tým převyšoval soupeře touhou hrát a vyhrávat. Naopak většina soupeřů se snažila proti nám podat nadstandardní výkon, kdy jsme například na podzim na Újezdě horko těžko remizovali 2:2 a tentýž soupeř za týden prohrál s Podolím snad rozdílem patnácti branek.

Celý článek... | Autor: Libor Koubek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

* Ml. dorost: FC Tempo Praha - PSK Union Praha 7:0

Vydáno dne 08. 06. 2010 (1470 přečtení)

K poslednímu soutěžnímu utkání letošní sezony nastoupilo mužstvo mladšího dorostu na domácím hřišti proti celku PSK Union. Utkání se hrálo za úmorného vedra proti soupeři, který se scházel ještě několik okamžiků před výkopem a byl rád, že se mu to povedlo v jedenácti lidech odehrát. Od prvních okamžiků jsme si vytvořili jasnou herní převahu a permamentně jsme ohrožovali soupeřovu branku a to díky tomu, že jsme dnes zvolili ofenzivnější formu rozestavení 3-4-3. Ovšem při zakončení nám chyběl potřebný klid a rozvaha, takže výsledkem naší snahy bylo to, že se nám podařilo dát pouhé dvě branky, což bylo skutečně málo vzhledem k tomu, co se dělo na hřišti. Viděli jsme dokonce spoustu pěkných kombinačních akcí, ale koncovka byla mizerná.

* Mladší dorost: SK Čechie Smíchov - FC Tempo Praha 3:3

Vydáno dne 01. 06. 2010 (1519 přečtení)

Ke svému předposlednímu utkání vycestovalo mužstvo mladšího dorostu na Čechii Smíchov. Do utkání jsme vstoupili velice vlažně a po chybě Klasny v defenzivní činnosti dostáváme ve 32. vteřině první branku utkání. Ani tato situace nás nenakopla k nějakému většímu nasazení, ba naopak soupeř neustále zle dotíral směrem k naší brance. Ve 22. minutě rozehrává soupeř přímý kop, tvrdou střelu ale Švejda před sebe vyráží a soupeř dorážkou zvyšuje na 2:0. Po této střele se Švejda zranil a střídá jej Žurav. Ve 37. minutě hází Hájek aut, míč se dostává k Dvořákovi a ten snižuje na 2:1. Na konci poločasu měl ještě dvě šance Hájek, kdy se pokoušel zakončit hlavou, ale bohužel to nevyšlo. Po prudké vichřici v naší šatně jdeme do druhého dějství s nepříznivým stavem něco udělat.

* Ml. dorost: FC Tempo Praha - SK Ďáblice 13:1

Vydáno dne 26. 05. 2010 (1549 přečtení)

V předposledním zápase hraném na domácím hřišti nastoupilo mužstvo mladšího dorostu proti celku z Ďáblic, toho času hrajícím na pátém místě tabulky. Utkání začalo vzájemným oťukáváním a do 17.minuty bylo i velmi vyrovnané. Naši první branku dal Horn po výborné přihrávce R.Nováka. Jenže o dvě minuty později jsme dovolili soupeři vyrovnat. Mezi 31. a 39. minutou jsme ovšem zasadili soupeři drtivý úder v podobě čtyř vstřelených branek, na druhé straně jsme soupeři téměř nic nedovolili i díky výborné hře defenzivy, kde odvedla výborný výkon stoperská dvojice Kristek - Hájek.

Do druhé části hry jsme vstoupili s tím, že se vyvarujeme některých chyb z první půle. Náš brankostroj začal v 52. minutě a skončil v 74., kdy jsme soupeři nasázeli dalších osm branek. Nutno podotknout, že soupeř ve druhé části hry působil odevzdaně a na větší odpor se nezmohl. Přesto je výsledek 13:1 pro soupeře krutý, protože v poli hrál celkem slušně. Naopak našemu týmu se dnes podařilo zrealizovat drtivou většinu šancí a to po celkem pohledných akcích.

* Ml. dorost: FSC Libuš B - FC Tempo Praha 1:1

Vydáno dne 18. 05. 2010 (1355 přečtení)

K dalšímu soutěžnímu utkání se vydalo naše mužstvo na Libuš. V malém derby nastoupilo druhé mužstvo tabulky proti třetímu. Hned od prvního hvizdu rozhodčího bylo znát, že nás čeká tvrdý boj. Náš tým toho v prvním poločase příliš nepředvedl. Viděli jsme spoustu nepřesných přihrávek, nedůrazu a hlavně žádný pohyb. Prostě chyběla patřičná šťáva a snad i trochu emocí. Takže lepším fotbalovým dojmem působilo domácí mužstvo. Naše jediná šance směrem k soupeřově brance byla ve 20.minutě tvrdá střela Horna, kterou domácí golman ztěžka vytlačil na roh. Soupeř hrál velice dobře takticky se skvěle organizovanou defenzivou. Poločas tedy skončil bez branek.

* Ml. dorost: FC Tempo Praha - FK Újezd nad Lesy 6:1

Vydáno dne 12. 05. 2010 (1267 přečtení)

V dalším utkání na domácím hřišti jsme nastoupili proti čtvrtému celku naší skupiny, mužstvu Újezda nad Lesy. Tento tým nás na podzim připravil o dva body, tak jsme očekávali, jak se bude dnešní utkání vyvíjet. Hned od prvního hvizdu začátku utkání bylo jasné, že to nebude procházka růžovou zahradou. Soupeř se šesti hráči ročníku 93 v základní sestavě nezůstal dlužen své pověsti a hned se do nás zle zakousnul. Nedá se říci, že bychom hráli ustrašeně, ale soupeř byl aktivnější, naše mužstvo opět vše cpalo středem, anebo po pravé straně, kde byl dokonale pokryt Dvořák, takže nedostával tolik prostoru k jeho bezvadným centrům do pokutového území.

Naopak na levou stranu, kde byl velmi často osamocen R.Novák, příliš míčů nechodilo. Počet nepřesných přihrávek byl též alarmující. Přesto se důležitou vedoucí branku podařilo vstřelit nám v podání Vojtěcha po přihrávce Stejskala. Do konce prvního dějství se toho již tolik nestalo, i když soupeř neustále zle dotíral směrem k naší brance a byl v tomto i rychlejší.

* Ml. dorost: AFK Union Žižkov - FC Tempo Praha 2:3

Vydáno dne 02. 05. 2010 (1308 přečtení)

Za dalším zápasem jsme se vydali až na daleký Union Žižkov. Soupeř hraje domácí zápasy mladšího dorostu v sobotu v 8.30, což je vražedné. Protože večer byly Čarodějnice, byl jsem rád, že celé mužstvo k tomuto přistoupilo zodpovědně a ráno byli všichni nominovaní na hřišti včas a v pořádku. Již podzimní utkání doma bylo s tímto soupeřem vyčerpávající a věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého.

Soupeř nastoupil převážně s hráči ročníku 93 doplněné o 94. Hned na začátku utkání jsme si vytvořili jasnou gólovou šanci, ale byla pouze několikrát orazítkována soupeřova tyč. Záhy se potvrdilo nedáš - dostaneš. Soupeři se podařilo ve 12. minutě dát vedoucí branku po chybě defenzivy. Naštěstí ve 20. minutě se podařilo dát Lehkému kuriozní gol, kdy vystřelil těsně za půlkou směrem k soupeřově brance, míč skočil před brankářem na zem a odrazil se do branky. Vyrovnáno. Ve 27. minutě dalším víceméně šťastným gólem zvyšuje Hájek na 2:1. Tak končí první poločas.

* Ml. dorost: FC Tempo Praha - AFK Slivenec 8:0

Vydáno dne 28. 04. 2010 (1417 přečtení)

V dalším soutěžním utkání na domácím hřišti nás čekal soupeř ze Slivence. Mužstvo, které nám na podzim zle zatápělo a nakonec jsme byli rádi za hubenou výhru 2:0. Proto jsme nechtěli ponechat nic náhodě a soupeři jsme hned od začátku chtěli co nejvíce zkomplikovat hru. Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale trvalo asi deset minut, než jsme se dostali do řádného tempa, předtím to chvílemi vypadalo spíš jako ragby.

Hráli jsme po celé velké ploše hřiště a zdárně jsme kombinovali. Soupeř se před našeho golmana dostával spíše sporadicky, naopak naši kluci se stále drali před soupeřovo branku a intenzivně ji ostřelovali. První branka padla ve 22. minutě, kdy Horn nezištně přihrál Stejskalovi a ten dává na 1:0. Ve 33. minutě soupeř fauluje v pokutovém území a Stejskal nařízený pokutový kop s přehledem dává na 2:0. Ve 39.minutě zahrává Stejskal rohový kop, k míči se dostal Vojtěch a krásnou hlavičkou zvyšuje golem do šatny na 3:0.

* Ml. dorost: Sokol Dolní Počernice - FC Tempo Praha 1:5

Vydáno dne 20. 04. 2010 (1330 přečtení)

K dalšímu zápasu jsme se vydali do Dolních Počernic, kde nás jako vždy přivítalo přátelské prostředí. Utkání se hrálo za krásného počasí a na vzorně upraveném pažitu. Naším cílem bylo jednoznačně získat povinné tři body, k čemuž nám dodávala optimismus naše velmi plusová vzájemná bilance. Utkání začalo minutou ticha za oběti polské letecké katastrofy. Poté jsme se vrhli plně do hry.

Začali jsme v poměrně svižném tempu a lavina útoků směrem k soupeřově rance nebrala konce, ale bohužel až do 32. minuty bez brankového efektu. Nutno podotknout, že soupeř hrál do této doby velmi obětavě, napadal naše hráče již v zárodku a před brankou vytvořil dokonalý beton. Přesto se podařilo důraznému Hornovi dopravit do soupeřovy branky balon, který domácímu golmanovi vypadnul z ruky po tvrdé střele Hájka. O čtyři minuty později zvyšuje po pěkné akci Hájek po nezištné přihrávce Stejskala. Ve 39. minutě nesmyslně fauluje Čech ve vápně soupeřova hráče a rozhodčí nekompromisně nařizuje pokutový kop, který s přehledem soupeř dává a snižuje na 2:1. V prvním poločase nám chybělo více kombinační hry a zejména důrazu před golmanem, který naše střely těžko vyrážel před sebe, ale naše mužstvo z toho až na Horna nedokázalo nic vytěžit.

* Ml. dorost: FC Tempo Praha - FC Inferno 9:0

Vydáno dne 13. 04. 2010 (1869 přečtení)

K prvnímu mistrovskému utkání na domácím hřišti a po předlouhé době konečně na trávě jsme nastoupili proti poslednímu týmu tabulky a to Infernu. Přestože jsme začali velmi aktivně a hned od začátku utkání jsme pernamentně ostřelovali soupeřovu branku, podařilo se nám přesně zacílit až ve 31. minutě a do konce poločasu dát jestě dvě další branky. Poločas tedy 3:0, ale vzhledem k vývoji utkání chabé vyjádření naší převahy. Možná, že to bylo i přemírou snahy některých jednotlivců či nervozitou a v neposlední řadě nedůrazem před soupeřovo brankářem. Své určitě sehrál nerovný terén, kdy míč sem tam odskočil.

* Ml. dorost: AFK Slavoj Podolí B - FC Tempo Praha 3:0

Vydáno dne 07. 04. 2010 (1570 přečtení)

Ke druhému jarnímu utkání jsme vyrazili na hřiště Slavoje Podolí. Utkání se hrálo na zdejší umělé trávě a opět za poměrně silného větru. Zápas měl být šlágrem kola, tak jak ho nazvali na webových stránkách Podolí. Bohužel jak se později ukázalo, byl to šlágr kola, ale pouze díky domácímu mužstvu a jeho předvedené hře. Naše mužstvo, ač se zdálo při posledním tréninku, že je na soupeře dobře připraveno a v boji o čelo tabulky podá bojovný výkon, opak je pravdou. Byli to domácí hráči, kteří se do nás od samého začátku tvrdě zakousli a zle nám zatápěli.

Naši borci nevěděli, kam dřív skočit a naše hra připomínala tragédii. Ty, co běhali, bych s bídou spočítal na prstech jedné ruky. Naopak soupeř hrál aktivně, kombinačně a celých 80 minut byl v neustálém pohybu na rozdíl od našeho mužstva. Ve 13. minutě vypálil soupeřův útočník na naši branku skoro ze třiceti metrů, a překvapil tak nepřipraveného golmana Žurava, který byl na protější straně branky. To nás ještě více opařilo a nepřesností přibývalo.

* Hody hody doprovody, dejte nám všechny tři body!

Vydáno dne 01. 04. 2010 (1439 přečtení)

Je to tu. Jeden z rozhodujících okamžiků celé sezony nastal. Mladší dorost se na Velikonoční pondělí vydá pod budovu ČT na Kavčí Hory, aby sehrál utkání s Podolím. Jde opravdu o hodně. Tempo má před Podolím v tabulce náskok jediného bodu a případná prohra by cestu k postupu značně zkomplikovala. Bude se hrát na umělce, která nepatří mezi ty největší. Z toho také Podolí těží, protože vedlejší travnaté hřiště věčně zeje prázdnotou. Nezbude tak, než se spolehnout na vlastní dovednosti a maximální chuť do hry. Podolí na svých oficiálních stránkách apelovalo na své fanoušky, rodiče, babičky a dědečky, aby se dostavili v co největším počtu.

Náš deník proto apeluje na vás, tempácké fanoušky, všechny, kdo mají třeba volné pondělí, chtějí zažít strhující atmosféru a náboj tohoto utkání, pobavit se fotbalem, nebo třeba jen vidět kluky na place a pomoci jim zvednout morálku, abyste si pokusili v pondělí 5.4.2010 v 16:30 najít cestu na Kavčí Hory a hráče Tempa řádně povzbudit. Nic totiž tým nenakopne víc, než skvělá divácká kulisa. Proto prosím přijďte, jde o hodně.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář