* Plusový bod: Meteor - FC Tempo 1:1

Vydáno dne 19. 04. 2004 (1476 přečtení)

Meteor VIII  -  FC Tempo Praha
    1:1 (1:0)

Z Meteoru přivezlo áčko plusový bod, ale vzhledem k průběhu druhého poločasu si mohlo odvézt i tři. Domácí se dostali do vedení brankou Davídka z 12. minuty. Druhý poločas jsme domácí prakticky nepustili z vlastní poloviny, ale podařilo se nám zásluhou trefy Radima Trusiny jen vyrovnat.

Podrobná reportáž je uvnitř článku spolu s rozsáhlou video a fotogalerií!!

Branky: 12. Davídek - 77. Trusina
    ŽK: Netušil, Žalud.
    FC Tempo: Kuchař – Hlavička, Vrba, Vrzal, Netušil (75. Filip) – Hurka (51. Glos), Trusina, Nechvíla (67. Březina), Žalud – Dedek, Vích.

Po důležitém domácím vítězství na sestupem ohroženou Aritmou jeli muži Tempa potvrdit bodový zisk do Libně s místním Meteorem, který tento rok neprožívá nejlepší sezónu, přesto ve dvou jarních domácích zápasech dokázal získat čtyři body po výhře nad Radotínem a překvapivou remízou s Motorletem.

Základní sestava Tempa doznala několika změn. Nemocný Socha mohl pouze z hlediště sledoval počínání Kuchaře v brance Tempa. Glos, kterému disciplinární komise prominula jedno soutěžní utkání z jeho trestu, se posadil na lavičku, na kterou nemohla zimní posila z Meteoru Radek Soumar, což byla jedna z podmínek jeho přestupu do Tempa.

V základní sestavě tak nahradil Radka Soumara Jiří Hlavička, po jehož akci v závěru utkání vstřelil Radim Trusina vyrovnávací branku. Do branky se postavil Kuchař, na lavičce seděl už uzdravený Jaroslav Březina.

Prvních deset minut se soupeři spíše oťukávali, optickou převahu mělo Tempo, ale první udeřili domácí. Ve 12. minutě po nenápadně vyhlížejícím faulu u autové čáry se k rozehrání volného přímého kopu postavil Davídek z Meteoru a jeho střílený centr z dobrých třiceti metrů skončil k překvapení všech v síti brankáře Kuchaře, který byl připraven na teč některého z nabíhajících útočníků Meteoru - 1:0.

Meteor byl sám brankou dost zaskočen a soustředil se především na defenzívu, ale první okénko se objevilo v jeho obraně hned minutu po vstřelené brance. Dedek dostal dlouhý míč, ale za pomocí rukou byl zastaven před hranicí pokutového území, ale rozhodčí Stumpf tento zákrok jako nedovolený neposoudil.

Ve 22. minutě se do další šance dostal Dedek. Vrzal rozehrál akci na Hlavičku, ten našel volného Dedka, ale ten vedle brankáře Drahoráda přehodil i branku Meteoru. O minutu později se téměř do totožné situace dostal opět Dedek, tentokrát jeho přehození směřovalo do branky, ale v hodině dvanácté míč vykopl z brankové čáry jeden z obránců Meteoru.

Meteor se ke druhé šanci v zápase dostal minutu před poločasem. Šanci jako na podnosu nabídl domácím stoper Michal Vrba, který zahrál malou domů aniž by se podíval zpět, ale Kuchař Tempo podržel a do kabin se šlo za stavu jedna nula pro domácí.

Ve třetí minutě druhého poločasu se vyznamenal brankář domácích Drahorád, když Žaludovou hlavičku zázračně vytáhl na roh. O sedm minut vysunul Nechvíla Petra Dedka, ale ten měl k míči daleko, a tak jeho střela z úhlu skončila na boční síti.

Po třech střídáních Tempa, kdy Glos nahradil Hurku, Březina Nechvílu a Filip Netušila se hosté konečně dočkali branky. Tempo hrálo prakticky jenom na polovině Meteoru a k individuální akci se odhodlal Hlavička, ale neprošel a k odraženému míči se dostal Trusina a v podobné pozici jako na Cholupicích srovnal na 1:1.

Tempo se s bodem však nechtělo spokojit. Tři minuty po vstřelené brance se volnému přímému kopu postavil Vrba a jeho nenápadná střela skončila na spojnici branky Drahoráda. Následný roh rozehrál nakrátko Glos opět na Vrbu a jeho další střelu musel Drahorád opět vyrážet na rohový kop.

Po tomto rohovém kopu se zrodila největší šance na otočení výsledku ve prospěch Tempa. Vracející se Vrzal vystihl špatnou rozehrávku domácích a řítil se sám na brankáře, jeho střela mířená k tyči se jen lehce otřela o tyč, avšak z vnější strany a ták zápas skončil remízou 1:1, z čehož se radovali především domácí.

Tempo sahalo po třech bodech a nebýt laciné branky v úvodu utkání, určitě by si je odvezlo. I bod ze hřiště soupeře však může mít v konečném účtování cenu zlata.