18 19 20 21 22 23 24
    25 26 27 28 29 30 31

* St. dorost: Troja přerušila sérii výher

Vydáno dne 06. 05. 2004 (962 přečtení)

První soupeř, který dokázal porazit v 1. třídě starší dorost Tempa, jsou hráči Troji. Zápas se pro hosty nezačal vyvíjet vůbec dobře. Poměrně rychle inkasovalo Tempo gól a přišlo vyloučení Kloudy....

Troja - FC Tempo 7:4 (3:1)
    Branky: 9., 36. z penalty, 39., 55., 67., 90. a 90. – 15. a 61. Novosad, 64. Slavíček, 73. Havlas.
    Tempo: Theodor – Klouda, Nechvíla, Dvořák, Slavíček – Novosad, Kruml (39. Vildman), Dejl, Albl – Havlas, David.
    ČK: 36. Klouda (Tempo).

V utkání hraném na krásně trávě v Tróji nedaleko zoologické zahrady viděli diváci gólovou přestřelku. Nejdříve o sobě dali vědět hosté. Ve 4. minutě Havlas obešel dva protihráče, ale jeho slabá střela byla ideální na rozchytání gólmana domácích. Zato Troja z prvního útoku udeřila. Hráč utekl na pravé straně hřiště, obešel Novosada a přihrál volnému spoluhráči do ideální šance, ten nezaváhal a otevřel skóre utkání. Za šest minut už bylo vyrovnáno. Tempo zahrávalo přímý volný kop asi z 18 metrů. Do balónu se opřel Jakub Novosad, prostřelil vše, co mu stálo v cestě a rozvlnil síť za gólmanem domácích - 1:1. Ve 20. minutě vybojoval míč výborným napadáním Havlas, přihrál Alblovi, ten však střelou po zemi trefil jen tyč. O čtyři minuty později utekl po pravé straně Novosad, z velkého úhlu vystřelil, gólman jeho střelu vyrazil a Davidovi k dorážce chyběly centimetry. Za chvíli centroval míč do pokutového území David, k míči se dostal Kruml, jeho střelu hlavou však domácí obránce odvrátil na roh. Ve 32. minutě zahrávali hosté rohový kop. Jeho exekuce se ujal Dejl, našel před bránou Nechvílu, ale jeho hlavičku gólman vyrazil na další roh. Ten zahrával opět Dejl, k odraženému balónu se dostal David, jeho střelu ale obránci Troji zablokovali. Jeden z nejdůležitějších okamžiků utkání přišel ve 36. minutě. Theodor vyběhl proti útočníkovi, který dobíhal nakopnutý balón, v souboji potom Theodora trefil kopačkou do obličeje, ten zůstal ležet na zemi. K míči se dostal domácí útočník, vystřelil na bránu, kde byl za Theodora zaskakující Klouda. Reflexivně rukou zabránil míči v cestě do brány, byl vyloučen a na světe byla penalta. Domácí ji proměnili a šli opět do vedení. O tři minuty později, opět domácí hráč utekl obráncům Tempa, Theodor v souboji s ním vyrazil balón, k němu se dostal hráč nabíhající z druhé vlny a bez problémů zvýšil na 3:1.

Do druhé půle vstoupili opět lépe hosté i přesto, že byli oslabeni o jednoho hráče. Šest minut po jejím začátku se po hlavičkované v pokutovém území domácích dostal k balónu Albl, jenže jeho střela šla nad branku domácích. O minutu později centroval míč do vápna Dejl, balón se dostal k Havlasovi, ale jeho střelu z otočky gólman Troji vyrazil na roh. Aktivní Havlas se o minutu později dostal do další šance, ale hlavou trefil jen gólmana. V 55.minutě ukázala Troja hostům jak se má zahrát přímý volný kop. Exekutor této situace poslal míč podél zdi na volného nabíhajícího spoluhráče, a ten střelou podél Theodora zvýšil na 4:1. V 59. minutě se domácí hráč ocitl sám před Theodorem, ten však včasným vyběhnutím šanci zmařil. Pak se hosté probudili a začali domácí tlačit. V 61. minutě kopalo Tempo přímý volný kop, k odraženému balónu se dostal Novosad a svým druhým gólem v utkání snížil na 4:2.

Za tři minuty prošel Albl po pravé straně hřiště, nahrál před bránu Slavíčkovi, ten trefil jen gólmana a domácí obránce, ve snaze odkopnout balón do bezpečí, si jej srazil do vlastní sítě a rázem se Tempo dostalo na koně a vyrovnání viselo na vlásku. Domácí se nedostali za polovinu hostí, jenže šance nepřicházely. A tak v 67. minutě se domácí útočník dostal na dostřel branky Tempa a jeho nevýrazná střela k tyči z 20 metrů došla do brány 5:3. O minutu později se hráč Troji dostal sám před Theodora, ten však tentokrát zasáhl spolehlivě a střelu vyrazil. V 72. minutě našel Dejl před brankou volného Vildmana, ten ale zapomněl střeleckou mušku doma. O minutu později se opět dostalo Tempo na dostřel. Havlas si krásně na malém vápně zpracoval míč a přesnou střelou překonal gólmana domácích. Hosté se hnali za vyrovnáním a přicházely i šance. Alblova střela však mířila těsně vedle brány. O chviličku později zahrával David roh a Novosad hlavou minul bránu Troji. Čtyři minuty před koncem mohli domácí rozhodnout. Útočník Troji obešel gólmana Theodora a trefil tyč, dorážející hráč zase napálil míč do Slavíčka zaskakujícího na brankové čáře za gólmana. Tři minuty před koncem se dostali hosté do přečíslení, trojice Havlas, Vildman, Albl proti dvěma obráncům Troji, ale hosté zakončili situaci nevýraznou střelou Albla do gólmana. Tempo tlačilo, ale když ležící domácí hráč zabránil v centru vleže pomocí ruky a píšťalka rozhodčího zůstala němá, mohli si hosté stěžovat i na nepřízeň sudího. Troja využila toho, že hosté útočí do plných a vstřelila ještě dvě branky. Nejdříve domácí hráč utekl všem, obešel gólmana Theodora, vracející se Nechvíla podklouzl a pro domácího hráče nebylo těžké zápas rozhodnout. O chviličku později dával Slavíček pod tlakem domácího hráče hlavou domů Theodorovi, ten však míč pustil do sítě.

Celý článek | Autor: Ondřej Havlas | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Tisk