Statistiky weburoh

A muži

* Dvě minuty, dvě branky: FC Tempo - Dukla Praha 0:2

Vydáno dne 10. 10. 2004 (1445 přečtení)

Tempo v minulém kole ztratilo dobře rozehraný zápas na Královicích, a tak bylo jejich cílem bodovat na domácím hřišti proti celku Dukly Praha, která se pohybuje v popředí přeborové tabulky a aspiruje na postup do divize. Ani hostům se v minulém kole nedařilo, když na Julisce podlehli exdivizní Libuši.

Za Tempo nastoupil již zcela uzdravený Michal Vrba, Trunečka na hrotu útoku vystřídal Havlase a Jiřího Žaluda, kterého na tréninku zranil Michal Netušil, zastoupil na levém kraji zálohy Josef Hurka.

Dukla přivezla na Lhotku tým s řadou hráčů s divizními zkušenostmi, hrajícím trenérem Benetkou a prozatím nejlepším střelcem pražského přeboru Sedláčkem, který však do černého na Tempu nezamířil.

FC Tempo Praha – Dukla Praha 0:2 (0:2)

Rozhodčí: Vlk - Žuček, Kalenda.
    ŽK: Dedek.
    FC Tempo: Kuchař - Valášek (67. Dvořák), Netušil, Vrba, Soumar - Glos, Trusina, Nechvíla, Hurka (80. Budák) - Dedek, Trunečka (87. Novosad).
    Na lavičce: Kolařík.

Hosté z Julisky chtějí oprášit zašlou slávu bývalého ligového velkoklubu a jsou černým koněm soutěže. Hned od úvodu utkání chtěli všem přihlížejícím dokázat, že to myslí s postupem do divize vážně.

Dukla vyslala první střelu na branku Tempa už ve třetí minutě, v osmé minutě střílel nad z dvaceti metrů Čurda a v desáté minutě vychytal Kuchař nadvakrát Sedláčka.

Tempo vyslalo svou první střelu na branku hostů v 17. minutě, kdy střílel Nechvíla a hned vzápětí Trusina. O minutu později důrazně odzbrojil ve vlastním pokutovém území útočníka hostů Trusina, ale pokutový kop se trochu překvapivě nepískal.

Ve 20. minutě se do prvního přečíslení obrany Dukly dostalo Tempo, ale Trunečka zvolil z hranice pokutového území střelu levou nohou, ale ta skončila mimo. Poté se dvakrát po autovém vhazování pokoušel prosadit Nechvíla, ale neuspěl. Stejně neúspěšně dopadl Sedláček na druhé straně proti Kuchařovi.

O výsledku utkání se rozhodlo během dvou minut před koncem poločasu. Dukla zahrávala volný přímý kop, Hurka pod tlakem dvou soupeřů míč sice odhlavičkoval, ale na kopačku Šafra, který propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:1.

Hned po rozehrávce ve středovém kruhu získala míč Dukla, míč putoval na pravé křídlo a ideální křížný centr za obranu využil Bouška a zasadil tak Tempu ránu do vazu - 0:2.

Zopakovat scénář z utkání v Královicích mohl Vrba s Nechvílou, prvně jmenovaný zahrál přímý kop, obránci Dukly s brankářem se nedohodli a zachraňovali na brankové čáře, následnou hlavičku z téměř nulového úhlu poslal Nechvíla nad.

V prvním poločase byla Dukla jasně lepším mužstvem a měla hru pod kontrolou. Ve druhé půli Dukla polevila a Tempo začalo vystrkovat růžky a vytvářet si šance. Ve 48. minutě nebezpečně hlavičkoval Trunečka po rohovém kopu Hurky. V 58. minutě rychle vhodil aut Dedek, Trunečka posunul na Nechvílu, ale ten brankáře Kieryka nepřekonal.

V největší šanci zápasu se v 61. minutě ocitl Glos, když mu míč ideálně do dobré střelecké pozice naservíroval Nechvíla, ale Glos mířil těsně vedle. O minutu později si spolupráci z úvodu poločasu zopakovali Hurka s Trunečkou, ale výsledek byl stejný, míč z hlavy Trunečky v síti neskončil.

V polovině druhé půle nahradil vyčerpaného Valáška Dvořák, a odbyl si tak premiéru v letošní sezóně, vzápětí chytil Kuchař stoprocentní šanci hostujícímu útočníkovi.

V závěru utkání Tempo ještě dvakrát vystřídalo, ale Dukla si svůj dvoubrankový náskok pohlídala a především za výkon v prvním poločase si zaslouženě odváží tři body a drží tak kontakt se špičkou tabulky.

Celý článek | Autor: Jiří Formánek | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Tisk