29 30

A muži

* Famózní úvod a propadák v závěru: US - FC Tempo 4:2

Vydáno dne 04. 09. 2005 (1118 přečtení)

První porážku v nové sezoně přeboru museli vytrpět fotbalisté Tempa. Na hřišti favorizovaných Uhelných skladů sice po většinu zápasu vedli, ale díky totálně nezvládnutému závěru odjeli s krutou prohrou 2:4. Domácí mohou děkovat útočníkovi Filingerovi, jenž se podílel na třech gólech a udržel Uhelné sklady po čtyřech kolech na prvním místě tabulky s plným bodovým ziskem.

Uhelné sklady - FC Tempo 4:2 (0:2)
    Branky: 81. z penalty a 83. Filinger, 56. Strnad, 90. (+3) Ulrich - 12. Nechvíla z penalty, 15. Trunečka.
    Rozhodčí: Stumpf - Michálek, Foniok.
    ŽK: Filinger, Zilvar - Krajči, Trusina, Novotný.
    FC Tempo: Kuchař - Valášek (81. Netušil), Trusina, Žalud - Hurka (85. Fitzel), Vrba, Krajči, Novotný - Nechvíla - Dedek, Trunečka (18. Kruml).

Začátek zápasu byl nepochopitelně posunut o dvacet minut. Domácí funkcionáři totiž těsně před výkopem zkomolili v zápise jména v sestavě Tempa a následnou opravu znemožnila nefunkční tiskárna. Hráči obou mužstev mezitím bez jakékoliv informace chodili po hřišti... S posunutým začátkem se lépe srovnali hosté. Už po třech minutách sice pálil útočník Zilvar, poté hlavičkoval obránce Vrňák, ale Kuchař v obou případech míč v pohodě lapil.

Tempo se prosadilo z první vážnější akce: Dedek zakombinoval s Krajčim, který vyslal do samostatného nájezdu na brankáře Huleše Hurku, jenž byl stažen v pokutovém území. Sudí Stumpf neváhal s nařízením penalty, ale faul zůstal bez karetního "ocenění". Po chvilce diskuzí se k míči postavila uzdravená opora Tempa Nechvíla a střelou, která byla totožná s tou, jež vyslal ve finále Eura 1996 Patrik Berger, zajistil lhoteckému týmu vedení - 0:1!

Uběhly jen tři minuty a Krajči vybojoval zdánlivě ztracený míč pro Nechvílu, ten posunul na Trunečku a kapitán Tempa ve skluzu z hranice pokutového území trefil levačkou přesně ke vzdálenější tyči - 0:2! Byl to pro Tempo úvod z říše snů.

Jenže už v 18. minutě přišla první rána, která se v pozdějším průběhu ukázala jako velice zásadní. Výborně hrající kapitán Trunečka musel odstoupit pro zranění kolena, na jeho místo přišel mladík Kruml. Domácí se vrhli do útoku, ale většina ataků končila před pokutovým územím hostů. Výjimkou byla šance ze 31. minuty, kdy se po centru z pravé strany odrazil míč k Zilvarovi a ten z hranice penalty pálil tvrdě, ale nepřesně. Obrovská šance.

Závěr půle patřil Tempu. Nejdřív Novotný střílel vedle po rohovém kopu z 25 metrů, minutu před odchodem do kabin si aktivní Nechvíla naskočil na přímý kop Trusiny, ale hlavou těsně minul brankovou konstrukci.

Po změně stran domácí stáhli z útoku do středu zálohy technika Filingera, což byl velice povedený tah trenéra Myslivečka. Většina akcí šla přes bývalého druholigového hráče, přesto se hostům dařilo bránit dvoubrankové vedení. Méně povedená už byla snaha vytvořit něco dopředu. Kapitán Trunečka chyběl hlavně ve vzdušných soubojích. Ze hřiště se u některých hráčů Tempa s jeho odchodem vytratila i jeho známá poctivost směrem v práci dozadu.

Pasivita hostů byla potrestána v 56. minutě. Krajči neuhlídal Strnada, který si na přední tyči naskočil na roh Filingera a trefil hlavou pod břevno - 1:2.

Uhelné sklady po kontaktním gólu ožily, ale drtivý tlak se nekonal. Tempo drželo hubený náskok, přežilo velkou šanci Parpela, který střílel těsně nad břevno, a cítilo, že je blízko výhře. Tu mohl definitivně potvrdit rychlík Novotný. V 78. minutě se rozběhl na vlastní polovině a už měl před sebou jenom jednoho z obránců. Jenže místo dlouhé kličky a následného samostatného nájezdu volil krátkou kličku a o míč přišel. Pak nastala černá desetiminutovka, o které se asi ještě dlouho bude mluvit.

Odstartoval ji Hurka, který na polovině ztratil míč, Strnad rychle přenesl hru na druhou stranu, kde si nabíhal osamocený Ulrich. Trusina stačil v první chvíli zasáhnout, ale míč se odrazil Ulrichovi přímo do běhu. Před ním stál už jenom brankář Kuchař. Trusina zatáhl protihráče za dres a jelikož se celá situace odehrála metr za hranicí vápna následovala penalta a žlutá karta pro obránce Tempa. Míč si postavil Filinger a střelou doprostřed, kterou Kuchař nohou vykopl jen pod břevno, šťastně vyrovnal - 2:2. Běžela 81. minuta.

Od té chvíle byl na hřišti jen jeden tým. Domácí cítili, že mohou zápas otočit a to se jim záhy povedlo. Filinger se uvolnil na levé straně přes Žaluda a Novotného, posunul si míč blíž ke středu a levačkou ho zakroutil nádherně do vzdálenějšího rohu branky - 3:2.

Tempo přesto bylo blízko vyrovnání: Krajči unikl po levé straně a už se chystal přihrávat volnému Nechvílovi, před nímž byla prázdná branka. Jenže Krajči v poslední chvíli balon nezkrotil a poslal ho nad branku. O možnost závěrečného tlaku připravil Tempo záložník Novotný, jenž třikrát po sobě nesmyslně a tvrdě fauloval, čehož domácí využili k polehávání a ošetřování.

Definitivní rozhodnutí a konec nadějí na remízu přinesla třetí minuta nastavení. Osamocený Ulrich po zpětné přihrávce Drážného mířil přesně k tyči z deseti metrů - 4:2.

Jak utkání viděl hrající trenér Petr Dedek: Uhelné sklady byly rozhodně k poražení. Prohráli jsme jen naší nezkušeností. Střední záložníci Krajči s Vrbou ve druhém poločase bohužel nehráli vůbec dopředu. Navíc nám po odchodu Jirky Trunečky chyběl vepředu vysoký hráč při spoustě nakopávaných míčů, které tak získával soupeř. A přesto, že toho moc nepředvedl, tak ze spousty situací před naší brankou přišly zákonitě góly v naší síti.

Celý článek | Autor: Radim Trusina | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk