29 30

Mladší žáci přípravka

* Ml. žáci přípravka: Junior - FC Tempo 0:3

Vydáno dne 05. 09. 2005 (989 přečtení)

"Vítěznou premiéru si v prvním soutěžním zápase hraném na velké hřiště zažili hráči starší přípravky A v soutěži pražského přeboru mladších žáků – přípravek. Je třeba připomenout, že starší přípravka A v této sezoně bude absolvovat dvě soutěže – přebor mladších žáků přípravky a I.A třídu starších přípravek. Záměrem trenérů je, aby každý hráč ze širokého kádru měl možnost se rozehrát a k tomuto účelu bude sloužit hlavně soutěž mladších žáků, kde nemáme žádné ambice, narozdíl od soutěže starší přípravky," začal svůj komentář "tiskový mluvčí" týmu Alexander Holko.

Když jsem říkal, že nemáme v této soutěži žádné ambice, kromě rozehrání se hráčů, tak ještě jedna ambice tady je – ukázat, že na Tempu se umí hrát krásný fotbal s velkým F. A to se naším hráčům bezezbytku v prvním zápase podařilo a myslím, že k tomu přispěl i soupeř.

Ve svém komentáři budu většinou chválit hlavně naše akce, i když chyb by se taky našlo několik. Prvních deset minut zápasu se hrálo většinou ve středu hřiště, ale domácí měli přece blíž k naši bráně jako naši k jejich. Soupeř velmi dobře využíval ofsajd systém, a tak se při každém náznaku naší akce objevil nějaký náš hráč v ofsajdu. jak tuto past překonat ukázal Radek Kodiš, který posunul míč na Honzu Linharta, který v desáté minutě pádil sám na brankáře, ale v poslední chvíli mu ve skórování zabránil skluzem domácí obránce. Další akce Honzy Linharta po vysunutí Radkem Geisslerem skončila faulem na našeho hráče v pokutovém území, ale rozhodčí překvapivě (k úžasu i domácích fanoušků) vytáhl faul před pokutové území. Přímý kop v podání Marka Holka skončil ale v náručí domácího brankaře. A do třetice další vysunutí Honzy Linharta tentokrát Markem Holkem skončilo jenom žlutou kartou pro domácího hráče za faul zezadu, když Honzík by šel sám na brankáře. Ještě v posledních minutách se objevila šance na změnu skóre, když se po nahrávce Honzy Linharta dostával do šance Tomáš Hanzlík, který byl ale nucen vystřelit svojí slabší nohou a tak "malá domů" ze sedmi metrů skončila v rukou brankáře.

Druhý poločas sice začal tak jako první - soupeř se dostával k našemu pokutovému území, ale nic víc, a naši hráči se znovu objevovali v ofsajdové pasti domácích. První náznak velké akce se objevil již krátce po zahájení druhého poločasu. Pas Marka Holka přes zálohu i obranu a na domácího brankaře pádilo rovnou trio našich hráčů. Ale ani Christ Nwogu ani Honza Linhart a už vůbec Honza Doupovec nám nemohli ukázat, jak si s velkou šancí poradí, protože rozhodčí odpískal ofsajd. Za chvíli se ale na levé straně pokutového území uvolnil Christ Nwogu a krásnou střelou z dvaceti metrů otevřel skóre - 0:1.

Od této chvíle se vše důležité odehrávalo na pravé straně hřiště. Již asi minutu po rozehrání posílá Marek Holko pas opět na Christa, který po pravé straně ujíždí na domácí bránu a krásně nahrává úplně volnému Honzíkovi Linhartovi, kterému ale míč na hranici desítky odskočí rovnou k brankáři. Za chvíli Honza Doupovec vyzval k akci Christa, ten uniká domácímu obránci, který jej velmi nešetrně posílá na zem. A následuje další pas Marka Holka na Christa, který uniká domácím hráčům, obhazuje si gólmana a střílí do prázdné branky - 0:2.

Další akce na pravé straně končí faulem na Honzu Doupovce. K míči se staví Marek Holko a Christ Nwogu. Po malé šuškandě Marek rozehrává na Christa , který z dvaceti pěti metrů střílí těsně nad branku. A opět pas Marka Holka tentokrát na Honzu Doupovce, který s ním pádí k rohovému praporku, kde míč zasekává a na podruhé se mu podaří přihrát na volného Christa, který z rohu velkého vápna střílí třetí branku - 0:3.

A aby to nevypadalo, že soupeř nic nehrál, hrál to, co mu dovolili naši hráči a to doslova. Do akcí se ale dostal jenom po našich nahrávkách do středu hřiště. Objektivně lze přiznat, že měl taky nárok na pokutový kop po ruce našeho hráče pět minut před koncem utkání, ale rozhodčí jí neviděl.

Na začátek soutěže byl k vidění skutečně svěží fotbal z obou stran. Je proto nutné poděkovat všem hráčům za předvedený výkon. Trenér jistě vyhodnotí, kdo jak hrál. Já bych ale vyzvedl tentokrát ty, na které se většinou nedostává. Je to hlavně celá obrana – Marek Holko, Vašek Kalina, Martin Polívka a David Jantol, kteří odvedli pod vedením Vaška kvalitní práci. Je to Honzík Linhart za svoji urputnost, je to Christ Nwogu - hvězda zápasu, kterého ale chválím ne za skutečně krásnou hru, ale za to, že vůbec nekecal a nenadával a v neposlední řadě hráči, který odváděl černou práci a nebyl vůbec vidět. Přitom podstoupil nejvíc soubojů - buď vítězných nebo prohraných – Fanda Vencl.

Junior – FC Tempo 0:3 (0:0)
    Branky: Nwogu 3.
    FC Tempo: Cahyna – Holko, Kalina, Polívka, Jantol – Klimovič (26. Doupovec), Kodiš (44. Čehovský), Vencl, Hanzlík (26. Matějček) – Linhart (39. P. Geissler), R. Geissler (26. Nwogu).

Celý článek | Autor: Libor Koubek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk