29 30

Starší přípravka

* St. přípravka A: FC Tempo - Řepy 6:0

Vydáno dne 17. 10. 2005 (1149 přečtení)

K další porci dvojzápasu nastoupila na domácím hřišti Starší přípravka A, která i nadále pokračuje ve vítězném tažení ve své hlavní soutěži. Tentokráte byl její soupeřem na domácí půdě celek z Řep.

FC Tempo - Řepy 6:0 (5:0)
    Branky: Doupovec 3, Nwogu 2, Hendrich.
    FC Tempo: Cahyna - Folprecht, Holko, Kalina, Polívka, Vencl, Doupovec, Eichler, P.Geissler, R. Geissler, Nwogu, Kodiš, Hendrich, Sukalovský.

Pomalu se již stává na domácím hřišti tradicí, že první šanci má soupeř. Nejinak tomu bylo i v sobotu, když po opadnutí ranní mlhy se před našim brankářem objevilo hned duo hostujících hráčů, ale Cahyna včasným vyběhnutím a pádem pod jejich nohy dostal míč pod svoji kontrolu. Naše chvíle přišla ale hned ve 3 minutě, kdy Kodiš z rohu nahrál nakrátko Nwogu a jeho střelu brankař vyrazil na nohy Doupovce – 1:0. Další akce dua Kodiš – Nwogu přišla v 6 minutě: Radek přiťukl Christovi a ten z deseti metrů nedal brankáři šanci – 2:0.

Další gólovou akci potáhl po levé straně v 15. minutě Polívka, který nahrál před branku R. Geisslerovi, jehož nahrávku přes brankoviště opět zužitkoval Doupovec – 3:0. Soupeř mohl ale vzápětí odpovědět. Po chybě Kodiše v 17. minutě se na naší branku řítil sám hráč hostů, ale Folprecht na hranici pokutového území zatáhl záchranou brzdu a po jeho faulu kopal jen přímý kop. Ten ale Cahyna bez problémů zneškodnil, ihned rozehrál na Nwogu, který nechal za sebou všechny a zvýšil na 4:0. V 18 min. se po levé straně prokličkoval na dostřel k brankáři P. Geissler. Jeho střela skončila ale jenom v boční síti. Ihned nato, pro změnu po pravé straně, držel u nohy Sukalovský tak dlouho míč, až ho dovedl rovnou do náruče brankaře. Petr si z toho vzal ponaučení a ve 22 minutě se zbavil dvou hráčů, nahrál zpátky na nohy Holka, který se zbavil jednoho hráče hostů a zprava vystřelil k levé šibenici. Hostující brankář ale předvedl krásnou robinzonádu a střelu vytáhl na roh. Po rozehrání rohu se k míči dostal Folprecht, ale jeho tvrdá střela letěla těsně mimo branku hostů.

Ve 23. minutě potáhl po levé straně akci Nwogu. Místo střely zvolil přihrávku na tři volné spoluhráče. Nejprve R.Geissler a po něm Kodiš jeho přihrávku však minuli a tak alespoň Doupovec si míč dokázal zpracovat a poslat za záda brankaře – 5:0. To nebylo ale v prvním poločase všechno. Za poslední dvě minuty se do výborných šancí dostali postupně Folprecht, R. Geissler, Nwogu a Doupovec, ale výsledek prvního poločasu již nezměnili.

Ve druhém poločase se první sedmička změnila v soubor individualit, kde každý táhl za svůj provaz a nic kloudného nevymyslela. Za zmínku možná stačí jejich akce v 33. minutě, kdy Nwogu unikl po pravé straně a jeho polostřela polopřihrávka na úplně volného R.Geisslera skončila v rukou brankaře. Vzápětí měl ještě velkou šanci R. Geissler, ale nejdříve vystřelil slabě pravou nohou a po odražení míče od bránícího hráče již tvrději levou nohou, ale opět do náruče brankáře. Ještě štěstí, že týmového ducha z první půle neztratila druhá sedmička, která chtěla hrát fotbal, dřela, ale hostující branka byla pro ní dlouho zakletá. Zato přístup k naší brance se otevřel ve 40. minutě, kdy po další chybě naší zálohy se k brance opět řítil sám hostující hráč, jehož stíhalo hned duo našich obránců. Tentokráte záchrannou brzdu zatáhl Holko a skluzem poslal míč z nohy soupeře těsně vedle naší branky. A druhá sedmička se činila i nadále. Několikrát ukázala přihrávku na volného spoluhráče, zpětnou přihrávku, výměnu míčů na jeden dotek - to co předváděla první sedmička v prvním poločase. Z několika jejich akcí jsem vybral jenom ty nejpovedenější. Ve 41. minutě se po narážečce Holka na Sukalovského a zpět ocitl na hranici pokutového území sám Hendrich, ale poslal na brankaře jenom slabou střelu. Ve 47. Hendrich krásně vysunul za záda obrany P. Geisslera. Patrik si však asi pro tento den nevzal střelecké kopačky a opět, již poněkolikáté, poslal míč do boční sítě branky hostů. Odměnou celé druhé sedmičce za jejich týmovou práci byl gól, který padl ve 49. minutě. Po faulu na Eichlera se k míči na půlce hřiště postavili Holko a P. Geissler, který vysprintoval k brance hostů, kde proti němu vystartovali dva protihráči. Mezitím ale Holko rozehrál přímý kop. Jeho střela letěla přímo na branku hostů na volného Hendricha, který půl metru před brankařem volejem změnil její směr a umístnil míč k pravé tyčce hostující branky – 6:0.

Pochvalu za góly a i výkon v prvním poločase by si jistě zasloužila první sedmička. Ale její proměna ve druhém poločase na skupinku jednotlivců, kde hráč přihraje jenom komu on chce nebo vůbec nepřihraje a vede akci na vlastní triko (platí to i pro jiná utkání, nejenom toto), je v kontrastu s poctivým výkonem druhé sedmičky a obránců první sedmičky. Fotbal, to není tenis nebo box. Je to kolektivní sport, ve kterém jednotlivec pracuje pro tým. Jakoby po týdnu někteří kluci na toto pravidlo zapomněli !!!

Celý článek | Autor: Alexander Holko | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk