29 30

Starší přípravka

* St. přípravka A: Troja - FC Tempo 4:4

Vydáno dne 13. 01. 2006 (1022 přečtení)

Další remízu si ze čtvrtého zápasu zimního turnaje Aritmy přivezla starší přípravka A. Tak jako v předchozím zápase i teď přišla o vítězství v posledních minutách zápasu a pomalu začíná mít patent na to, jak se dá ztratit vyhraný zápas. V souboji s vedoucím celkem II. třídy ještě dvě minuty před koncem vedla dokonce o dvě branky.

Troja - FC Tempo 4:4 (2:0)
    Branky Tempa: Nwogu 2, Holko, Kocábek.
    FC Tempo: Cahyna – Holko, Kalina, Polívka, Hanzlík, Hendrich, Matějček, Vencl, Fencl, Geissler R., Klimovič, Dittrich, Nwogu, Kocábek.

Zápas, ve kterém Patrik opět zkoušel některé kluky na jiných místech a v brance nastoupil Christ, začal pro nás nečekaně. Již po 20 sekundách po zaváhání Vojty na půli hřiště a pase na útočníka soupeř vedl 1:0. Naši hráči v prvních 10 minutách předváděli na pohled hezký fotbal a míč si krásně rozhazovali. Chybělo však zakončení. Ve 3. min. Vašek poslal z pěti metrů míč vedle, v 5. min. po narážečce s Tomášem M. opět Vašek mířil špatně. V 9. min. po střele Marka brankáři vypadl míč, ale ani Fanda V. a ani Jirka brankáře nepřekonali. Mezitím však i soupeř podnikal rychlé výpady do naší obrany a hlavně po našich chybách se dostával do dobrých šancí. Tak i ve 14 min. využil zmatek uprostřed hřiště a ne právě ideální hlídání hráčů obranou a rázem vedl 2:0.

Hned z protiútoku mohl opět snížit Vašek, ale opět předvedl, že střelba mu nejde. A tak po několika dalších našich a i soupeřových šancích zůstal stav poločasu hodně překvapivý.

Na začátku druhého poločasu se Patrik rozhodl vrátit ke klasice. Do branky se postavil Vojta, kterému to v poli moc nešlo, a tak jedině Marek ve středu zálohy s Tomášem M. na místě levého obránce nebyli na svých místech. Když jsem před týdnem psal, že si kluci doslova soupeře položili na lopatky, nebyla to pravda. Teď to bylo ještě viditelnější. Zvláště spolupráce tria Jirka, Marek a Christ byla příkladná. Hned po 30 sekundách Jirka zleva nahrál do středu na Marka, jehož střelu z deseti metrů brankař neudržel a Christ ukázal, jak dokáže být platný v útoku, když spolupracuje - 2:1. Další krásnou akci předvedl Marek s Christem ve 3. min., kdy Marek mezi hráči soupeře našel narážečkou Christa, ale jeho tvrdou střelu do středu branky brankář s námahou vytlačil nad branku. Jenomže vyrovnání nenechalo na sebe dlouho čekat. V 5. min. se k brance soupeře probíjel Jirka, kterého soupeřovi hráči 15 metrů od branky faulovali. K našemu prvnímu a jedinému přímáku se postavil Marek a jeho střela skončila v soupeřově brance. Za branku patří ocenění i Christovi, za jeho dobrou práci před brankařem.

Soupeř ale stále čekal na svoji chvilku a i při našem velkém tlaku podnikl asi dva nebo tři rychlé protiútoky do naší otevřené obrany a jen výběhy Vojty překazily jejich sóla. Vojta se podepsal i pod náš třetí gól. V 8 min. výkopem našel Christa, ten se dobře uvolnil a sám vůči brankaři zvýšil na 3:2. Další naše branka přišla v 15 min., kdy Christ napravo od pokutového území vybojoval míč, jeho střelu-přihrávku stačil Marek prodloužit na Tomáše K. a ten nás poslal do zaslouženého vedení o dvě branky. Tomáš K. se společně s Jirkou a Tomášem M. snažili navýšit naše skóre i v dalších minutách. Jenomže tak jako v prvním poločase, ani teď jejich střely neskončily za zády brankaře. A tak přišly poslední dvě minuty zápasu a černá můra pro nás. Prostřídaná záloha neudržela míč alespoň uprostřed hřiště. Dvě minuty před koncem Christ přišel v záloze zbytečně o míč, obránci pozdě zareagovali na soupeřova hráče a ten krásnou střelou pod víko překvapil Vojtu v naší brance. Jenomže pak Adam namísto zaútočení poslal míč před naše obránce a tam v cestě míči stála ruka Tomáše H. Soupeř svojí šanci z přímého kopu zužitkoval bez problémů, hlavně když mu k tomu pomohlo Vojtovo zaváhání, který špatně vyhodnotil situaci před svojí brankou, ve které mu ale mohli být nápomocní i obránci.

Co dodat. Ukazuje se, že tak jako v prvních zápasech byli náhradníci rovnocenní stabilně hrajícím hráčům, postupně jakoby ztráceli dech. I když na tomto turnaji dostávají dost šancí ukázat se, neperou se o svoje místo v sestavě dost vehementně. Proto je i hodně vidět jakékoliv prostřídání sestavy a hra mužstva dostává trhliny. Taky se ukazuje jak mužstvu můžou v soutěžních zápasech a při nemocech chybět tak kvalitní záložníci jakými jsou Patrik G. a Honza D., kteří s týmem přestali trénovat. A taky hodně nevyzpytatelný přístup Honzy Linharta k tréninkům a zápasům.

Celý článek | Autor: Alexander Holko | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk