29 30

Starší přípravka

* St. přípravka A: FC Tempo - Říčany 5:1

Vydáno dne 15. 03. 2006 (1205 přečtení)

Konečné třetí místo v zimním turnaji Aritmy si svým dalším vítězstvím zabezpečila starší přípravka A. I když se turnaj bude dohrávat ještě příští týden, naši hráči toto úterý nedali ve svém posledním zápase sebemenší šanci celku Říčan, aby je bodově dostihl a po velmi kvalitní hře završili svoji zápasovou zimní přípravu.

FC Tempo – Říčany 5:1 (3:0)
    Branky: Kocábek a Geissler 2, Holko.
    FC Tempo: Cahyna-Kalina, Holko, Polívka, Fencl, Geissler, Matějček, Eichler, Hendrich, Sukalovský, Kocábek.

V souboji o třetí příčku tabulky naši hráči překvapili snad každého, kdo byl zápasu přítomen – soupeře, jejich trenéry, naše trenéry a hlavně asi rodiče. Tak kvalitní výkon, podpořený kolektivním pojetím, kluci již dlouho neodehráli. Celek Říčan se ukázal jako velmi kvalitní celek, který by si ani tak velikou prohru nezasloužil, ale ruku na srdce, kdyby byl výsledek např. 13:2, nikdo by se nedivil. Ani jedna naše branka nebyla dílem náhody, ale padla po krásných kombinačních akcích, kterých bylo v zápase vidět hodně i mimo gólových příležitostí.

Gólové příležitosti od začátku do konce:
    2. min. – Petr posílá roh na Tomáše K., který míč střílí do rukou brankáře z jednoho kroku
    4. min. – Marek se z poloviny hřiště prokličkoval k pokutovému území, kde jeho tvrdou střelu odvrací obránce hlavou na roh
    10. min. – další náš roh rozehrává Jirka a nabíhající Martin střílí opět do brankáře
    11. min. – Martin vyvedl z hlouby naší poloviny míč na půlce nahrává Markovi, který z pravé strany opět tvrdě a přesně střílí k pravé tyčce, kde byl ale dobře připraven brankář soupeře
    13. min. – Marek se z levé strany uvolňuje, míč zatáhne až k pokutovému území, nahrává na Tomáše K. který nedává brankáři šanci - 1:0
    14. min. – Marek se přes tři hráče soupeře dostává z poloviny hřiště na dostřel branky, jeho střelu mířící k levé tyči však usměrňuje Tomáš K. vedle branky
    17. min. – Tomáš K. zatáhl míč po pravé straně, centruje před branku, kde obránce soupeře v souboji nastřeluje Marka do břicha, od kterého se míč dostává k volnému Radkovi a je to 2:0
    19. min. – po pravé straně míč zatáhl Jirka, přihrává na Tomáše K., který míč z rohové čáry posílá přímo na nohy Radka, před kterým zůstala jenom otevřená branka – 3:0
    23. min. - po levé straně míč zatáhl Tomáš M., přihrává na hrot na Tomáše K., který si ihned míč dvakrát z první, mezi obránci soupeře, vymění s Petrem, ale jeho střela pět metrů od branky nedojde ani k brankáři
    28 min. – na Petrův roh nabíhá Marek a střelou k levé tyčce nedává brankáři sebemenší šanci – 4:0
    33. min. – z poloviny hřiště rozehrává Jirka dobře přímý kop na nohy Marka, který se jednou kličkou zbavuje dvou obránců, nahrává na úplně volného Tomáše K., který před odkrytou brankou netrefuje míč
    34. min. – Fanda z pozice obránce na polovině hřiště zbytečně kličkuje, přichází o míč, nestačí soupeři, který míč nahrává na levou stranu, Vojta trošku zaspal a tak když je na půl cesty z branky ven, soupeřův hráč posílá míč před odkrytou branku, kde se brance snaží ještě skluzem zabránit Martin, ale míč končí v naší síti – 4:1
    38. min. – Tomáš M. na polovině hřiště vybojuje míč, posílá jej pasem do běhu na Tomáše K., který ač tísněn obráncem soupeře v pádu posílá míč vedle brankáře do jeho branky – 5:1
    47. min – hned tři příležitosti – nejprve z 5 metrů sám před brankářem střílí Petr do brankáře, za chvílí to samé předvádí Tomáš M., aby tuto neskutečnou minutu završila akce Jakuba, který nachází před brankou úplně volného Tomáše K., jenž střílí vedle
    50 min. – Marek se v pokutovém území dobře zbavil dvou soupeřů, má před sebou již jenom brankáře, ale ten včas vyběhl a snížil mu střelecký uhel a tak jeho střelu vyráží na úplně volného Petra, který netrefuje odkrytou branku

Za předvedený výkon kluci zaslouží velikou jedničku z hvězdičkou. Kromě asi pěti až sedmi minut ve druhém poločase, kdy se někteří naši hráči potřebovali dostat z velké fyzické zátěže, jsme na hřišti jasně dominovali a soupeři dovolili jenom to nejnutnější. Tento výkon, stejně jako výkony v posledních zápasech, kterých za poslední tři týdny mužstvo odehrálo celkem 11 se skórem 36:6 a všechny vítězně, je velkým příslibem do jarních soutěžních utkání. Ukazuje se, že ten, kdo k zimní přípravě přistupoval zodpovědně, je v současné době schopen pro mužstvo odvést kvalitní práci a stát se plnohodnotnou náhradou za všechny ztráty , které nás během zimy postihly.

Celý článek | Autor: Alexander Holko | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk