25 26 27 28 29 30 31

A muži

* V hlavní roli hvězdy: FC Tempo - Uhelné sklady 4:1

Vydáno dne 26. 03. 2006 (1360 přečtení)

I druhé domácí utkání jarní části přeboru muselo Tempo kvůli rozmarům počasí odehrát na umělé trávě ve Štěrboholích. Na opačnou stranu hřiště se postavil tým Uhelných skladů, který na jaře prohrál oba úvodní zápasy a proti Tempu si nakonec připsal porážku další. Tempo se o vítězství přičinilo kolektivním výkonem, ze kterého ale tentokrát čněla dvojice Nechvíla - Žalud (na Lhotce známá pod přezdívkou "hvězdy"). Prvně jmenovaný čtyři branky vstřelil, Žalud se chopil role nahrávače a všechny tempácké branky padly po jeho akcích.

FC Tempo - Uhelné sklady 4:1 (1:1)
    Branky: 15., 57., 84. a 86. Nechvíla - 42. Hurych.
    Rozhodčí: Váňa – Tikal, Handl. ŽK: Nechvíla - Janeček, Šídlo.ČK: 58. Šídlo (Uhelné sklady). Diváků: 90.
    FC Tempo: Kuchař - Valášek, Trusina, Netušil - Hurka (85. Dvořák), Vrba, Meerits (46. Krajčí), Fitzel, Žalud - Dedek, Nechvíla (87. Rožánek).
    Uhelné sklady: Huleš – Gabriška, Hurych, Šídlo, Janeček – Snopek, Dušek (66. Svoboda), Ulrich, Parpel – Zilvar, Drážný (56. Mareček).

V brance Tempa dostal poprvé na jaře šanci Kuchař, po zranění se do sestavy vrátil Netušil a ve druhém poločase i Krajčí. Stále chybí Soumar, Vrzal a Havlas. Uhelné sklady postrádaly distancované Filingera a Vránu.

První obrovskou šanci připravil už ve 4. minutě Netušil pro Meeritse, ale estonský legionář vystřelil zbrkle, mohl ještě postupovat směrem k Hulešově brance. V 8. minutě se do střelecké pozice protlačil Dedek, ale z voleje pálil nad branku. Hosté poprvé zahrozili po deseti minutách, ale skvělým zákrokem jim radost překazil gólman Kuchař.

V závěru první čtvrthodiny Žalud zakroutil z levé strany parádní centr z trestného kopu, obrana hostí nedokázal pokrýt nabíhajícího Nechvílu, jenž otevřel skóre - 1:0.

Poté se oba týmy prosadily do další nebezpečné pozice, nejdříve znovu dobře zasáhl Kuchař, na druhé straně Dedek nestačil dotáhnout blafák a míč mu utekl do autu.

Za zmínku stojí i hlavička Nechvíly po centru Žaluda, která nepostrádala přesnost, ale chyběla jí razance a Huleš ji zlikvidoval.

V závěru poločasu se Uhelné sklady zničehonic vrátily do hry. Rozhodčí Váňa viděl, zřejmě více než jemnou, teč, nařídil rohový kop a nesoustředěný tým zbytečně inkasoval z kopačky Hurycha - 1:1.

Po změně stran nahradil Meeritse, jenž se nedostal do hry, Krajčí. Tempo po dvanácti minutách strhlo vedení na svou stranu. Právě Krajčí vybojoval před šestnáctkou míč, Žalud jej hlavou sklepl na Nechvílu, jenž se, ač tísněn dvěma obránci, dokázal prosadit - 2:1.

Hned o minutu později si Nechvíla obhodil stopera Šídla, mířil sám na Hulešovu branku, ale hromotluk Šídlo jej poslal k zemi. Všichni čekali červenou kartu, ale v rukou sudího Váni se objevila karta žlutá. Jenže pomatený Šídlo neváhal srazit k zemi protestujícího Fitzela a tentokrát už se poroučel do sprch.

Přesilovku Tempo dokázalo bezezbytku využít, Uhelné sklady do konce utkání Kuchaře prakticky neohrozily.

V 64. minutě napálil Žalud trestný kop do tyče, za pět minut stejný hráč vyprášil Hulešovy rukavice z levé strany a o minutu později další Žaludův trestňák Huleš vyrazil s velkým štěstím stylem "horký brambor" nad branku.

Definitivní uklidnění přinesl do řad Tempa v 84. minutě kdo jiný než Nechvíla po přihrávce Žaluda krásným obstřelem na vzdálenější tyč -3:1. O tři minutky později pálil Žalud, vyražený míč zmatený bek Janeček připravil před prázdnou branku Nechvílovi, jenž dokonal své galapředstavení dorážkou pod břevno - 4:1.

Tempo získalo po výhře na ČAFC další tři body a upevnilo si pozici za špicí tabulky. Výkon ale rozhodně nebyl bez chyb, utkání rozhodla dvojice Nechvíla - Žalud, ve známkování Deníku Sport by je desítka nemohla minout.

Celý článek | Autor: Libor Koubek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk