Statistiky weburoh

A muži

* Nejdříve naděje a pak debakl: FC Tempo - Meteor 2:5

Vydáno dne 22. 10. 2006 (1424 přečtení)

Už to vypadalo, že se Tempo probírá z krize, proti favorizovanému Meteoru v první půli v pohodě drželo krok, zásluhou Trusiny se dokonce dostalo do vedení, ale vlastní gól Hlavičky před poločasem poslal tým znovu do kolen. Ve druhé půli hosté přitlačili a rozhodla 67. minuta a gól Fíčka. Domácí pak hru otevřeli a do odkryté obrany inkasovali. Vzhledem k průběhu zápasu je výhra Meteoru naprosto zasloužená, ale její výše pro Tempo příliš krutá. V příštím kole v Ďáblicích již půjde o mnoho, do sestavy se vrátí střelec Smetana a snad i někteří uzdravení hráči.

FC Tempo - SK Meteor Praha VIII 2:5 (1:1)
    Branky: 23. Trusina, 87. Krajči z penalty - 67. a 78. Fíček, 40. vlastní Hlavička, 81. Jenčo, 88. Suchánek.
    Rozhodčí: Šimšík - Nykl, Handl.
    ŽK: Krajči - Vosický.
    Diváků: 100.
    Tempo: Kuchař - Valášek, Hlavička, Krajči, Žalud - Rožánek, Hurka (77. Komorník), Trusina, Budák (77. Mutafov) - Dedek, Kočí.
    Meteor: Caudr - Pasker, Krejčík, Rada, Čepelák - Suchánek, Venc, Klír (64. Kačerovský), Jenčo (83. Kurec) - Fíček, Vosický.

K dlouhodobým marodům a potrestaným Smetanovi s Jurtíkem se v týdnu přidali i Vrba s Netušilem a trenér Pechar tak do utkání musel postavit doslova vše, co mělo nohy.

Po úvodním oťukávání přišla v 16. minutě první šance hostí, naštěsté pro Tempo v rozhodující chvíli Vosickému míč utekl. Když se po Suchánkově přetaženém centru neprosadil Fíček, udeřilo na druhé straně. Po akci Dedka nezachytil míč Hurka, ale po chybě hostí se jej zmocnil Budák, nabil Trusinovi, jenž z hranice šestnáctky chytrou placírkou otevřel skóre 1:0.

Hosté se přes bojovnou obranu Tempa nemohi prosadit, nebezpečná byla snad jen rána Suchánka ve 32. minutě. Když nemohl Meteor vyrovnat sám, pomohli mu domácí obránci sami, když si ve 40. minutě Valášek s Hlavičkou smolně srazili rohový kop do vlastní branky. Druhý vlastní gól ve dvou zápasech...

Přesto mohlo jít Tempo do kabin zvesela, kdyby ve 44. minutě Rožánek proměnil tutovku po přihrávce Dedka.

Rožánek mohl skórovat i v 53. minutě, kdy si dobře přehodil míč na pravačku, ale pálil mimo Caudrovu branku. Vzápětí na druhé straně Kuchař zlikvidoval jasnou šanci agilního Suchánka.

Rozhodnutí přinesla 67. minuta, kdy Budák špatně pokryl Paskera, jenž lahůdkovým centrem z voleje předložil gólovou nabídku Fíčkovi 1:2. Z protiútoku hlavičkoval těsně vedle šibenice Dedek.

V 77. minutě poslal trenér Pechar na hřiště dvojici nových hráčů, vysunul na hrot hned trojici hráčů, ale už po minutě jeho tým potřetí inkasoval, když Fíček dostal na levé straně příliš volného prostoru a parádně obstřelil Kuchaře - 1:3.

Kalich hořkosti si Tempo vypilo až do dna, když za tři minuty Vosický našel přesnou přihrávkou na levé straně nabíhajícího Jenča a ten prostřelil Kuchaře počtvrté.

Tři minuty před koncem fauloval Rada ve vápně Dedka a Krajči z nařízené penalty korigoval - 2:4, ale poslední slovo měli nakonec hosté, parádním lobem se v 88. minutě prezentoval Suchánek - 2:5.

Karel Jeřábek ( FK Meteor): Soupeř se na nás velice dobře připravil. V první půli byla hra z naší strany špatná a rozháraná. Vůbec jsme si pořádně nepřihráli. Dělá nám problém hrát do plných. Byla otázka, kdy dáme gól. Bohužel jsme první branku dostali. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat a myslím si, že druhá půle byla zcela v naší režii a, že jsme jednoznačně vyhráli. Kačerovský byl na hřišti 25 minut a myslím si, že odvedl výbornou práci, dal hře klid a díky němu jsme ke konci hráli podle mých představ. Krejčík hrál na místě posledního, protože se nám zranil Daňhel, tak jsme to museli posunout a navíc jsem nebyl spokojen s hrou stopérské dvojice, která dělala chyby. Dnes těch chyb bylo určitě méně. Krejčík má přehled a ta zkušenost tam je znát. Dnes potvrdil, že jeho služeb můžeme využít kdekoliv.

Miroslav Pechar (FC Tempo): Smůla, která nás provází poslední zápasy, pokračuje dál. Vedli jsme 1:0, myslím si, že poměrně zaslouženě. Z naší strany byla hra dobrá. Ke konci první půle jsme si dali vlastní gól, který nás srazil zase dolů. V druhé půli se soupeř dostal na koně, dal nám brzy gól a pak už byl zápas rozhodnut. Třináct minut před koncem jsem tam poslal dva nové hráče, aby podpořili ofenzivu a my jsme minutu nato hned inkasovali. Všechno dnes nahrávalo soupeři a ten byl v druhé půli lepší. Penalta, to byla jen kosmetická úprava. Vzápětí jsme dostali pátý gól. Před půlí mohl dát na 2:1 Rožánek, ale bohužel ani takhle se neprosadíme. Přitom před ním stál jen brankář a prázdná brána. Teď jedeme do Ďáblic a tam budeme chtít vyhrát.