29 30

Mladší žáci

* Ml. žáci B: Umístění možná zklamáním, výkony nikoli

Vydáno dne 27. 06. 2007 (1590 přečtení)

Sedmnácté místo z dvaceti účastníků na mezinárodním turnaji pořádané RSM Baník Šardice může kdekdo považovat za neúspěch, jenomže...

Turnaj ročníků 1995 probíhal na dvou nádherných hřištích obce Svatobořice-Mistřín. Mužstva byla rozdělena do čtyř skupin po pěti a první den se hrálo 2x13 min. První dvě mužstva ze skupin postoupila do finálové skupiny, kde již vyřazovacím způsobem bojovala o první až osmé místo. Obdobně bojovaly i celky umístněné na třetím a čtvrtém místě o deváté až šestnácté místo. Celky umístněné na pátém místě si to mezi sebou rozdaly navzájem. Hrací čas druhého dne se prodloužil na 2x15 min.

Již po prvních dopoledních zápasech se dalo říct, že skupiny jsou rozděleny vcelku nerovnoměrně na skupinu smrti (A), dvě skupiny B a D, kde dva finalisté jsou vcelku jasní a lehkou skupinu C, kde by se klidně pozdější tzv. pětkové mužstva umístnila na jednom z postupových míst.

Při pohledu na účastníky naší skupiny se dalo říci jediné – jdeme si zahrát fotbal a motyka možná vystřelí. Naše skupina A byla totiž skupinou, kde se potkali tři ligisti, jeden polský ligový výběr vojvodství Lodžkého a naše veličenstvo Tempo, účastník z nejnižší soutěže ze všech soutěžících mužstev.

Pro neznalé: v ČR existují dvě nejvyšší soutěže v této kategorii– Česká liga a Moravskoslezská liga a vítězi se potkávají o Mistra ČR (tento rok Bohemians 1905). Ve SR jsou tři nejvyšší soutěže: Východ, Střed a Západ a vítězi se potkávají o Mistra SR.

Po páteční deštěm zalité cestě, nás v sobotu čekal první hrací den, kterému však předcházela těžká noc, kde většina kluků v parnu a v přeplněné místnosti, kde najednou spalo cca 200 lidí, usnula až kolem třetí a čtvrté hodiny nad ránem.

FC Tempo - Fotbal Frýdek-Místek 0:2 (0:0)
    Nesoustředěnost, nečekané chyby hráčů, od kterých by se to nečekalo, ale i nezájem hrát fotbal od hráčů, od kterých by se to čekalo ve druhém poločase. S účastníkem moravskoslezské ligy jsme první poločas drželi ještě vyrovnanou partii a i když náš výkon byl hodně ospalý, tak jsme se dokázali dostávat před branku soupeře. Naneštěstí ani jeden náš hráč se nevyvaroval chyb, a tak se soupeř stále častěji dostával před naší branku. Dvě velké chyby Berta a Martina v úvodě druhého poločasu však znamenaly naši prohru.

FC Vysočina Jihlava – FC Tempo 1:0 (0:0)
    Účastníka moravskoslezské ligy jsme překvapili výbornou poziční hrou, agresivním přístupem k hráčům a útočnými výpady. Soupeř využil naši jedinou chybu. Davidova klička znamenala míč na nohou soupeře a centr našel Patrikem nehlídaného útočníka. Remíza by byla spravedlivější.

FC Tempo – Lodzkie Voivodship 0:2 (0:0)
    Ligový výběr Lodžského vojvodství jsme mohli ubránit jedině kdybychom uhlídali soupeřovu sedmnáctku. Nejlepší hráč turnaje byl s míčem u nohy 1,5 krát rychlejší jako naši nejrychlejší hráči bez míče. Hlavně jeho zásluhou se Poláci mohli radovat z výhry. Ukázkou jeho schopností byla první branka, kdy se na jeho odstavení od míče vylámalo zuby hned pět našich hráčů, byla připravena excelentně a hned tři soupeři si mohli zahrát mariáš a rozhodnout, kdo z nich vstřelí branku.

FC Nitra – FC Tempo 0:0 (0:0)
    Kdo nezažil, neuvěří. Nastoupená mužstva z hřiště vyhnala bouřka a průtrž mračen a nádherná duha je pozvala zpět na hřiště. Letošní Mistr SR, vynikající fanoušci z řad hráčů a maminek Frýdku-Místku, kteří celý zápas hlasitě podporovali náš tým a strhli k povzbuzování celou zaplněnou tribunu, nasáklý terén, který mají kluci nejraději, to všechno stálo za zápasem, který se dá označit za vynikající. Soupeř sice odhalil, že naše levá strana v podání Patrika a Fandy nemá svůj den, ale střed pole a výborná obrana soupeři dovolily střílet jenom z dostatečné vzdálenosti a i když soupeř proniknul blíž, stál tam vynikající Vojta. Na druhé straně se zase činili Ivan s Christem, a tak soupeř nemohl polevit ani na chvilku a nakonec mohl být rád, že odešel s remízou. V posledních minutách nevyužil velkou šanci Christ, když sám proti brankaři poslal míč dobře vedle vybíhajícího brankaře, ale míč skončil těsně vedle levé tyče.

Druhý den to byl pro nás tzv. pětkový den. Nejmíň úspěšná mužstva se potkala každý s každým. Kluci po večerním přeskupení karimatek a spacáků se dorůžova vyspinkali na svého prvního soupeře a pak jim bylo sděleno, že dnes je bude vést Patrik Šedo.

FC Tempo – MFK Košice 1:0 (1:0)
    Dalšího slovenského ligistu jsme v prvním poločase nepustili k ničemu a po zásluze jsme se po přímém kopu Christa ujali vedení dorážkou Jirky Hendricha. Jenomže ve druhém poločase soupeř využil naše prostřídání a zase on nás skoro nepustil k ničemu, ale výborně pracující defenzíva jim nedovolila nic.

FC Tempo – STS GKS Katowice 1:0 (0:0)
    Polský celek předváděl běhavý fotbal, ale u nás byla výborná defenzíva a hlavně hodně běhavý Christ, který první poločas řádil v záloze a druhý načal v útoku hned brankou. Další naše šance však zůstaly nevyužité a tak jsme nakonec rádi přivítali vytažení Fandova faulu za pokutové území.

FC Tempo – ŠKF Nitra 0:0 (0:0)
    Na psychiku nejhorší zápas. Na naší straně spousta šancí, na jejich nebezpečné průniky do naší obrany. Kdyby zápas skončil 5:0, každý by byl spokojený. Prázdnou branku nedokázal trefit ani Ivan, Honza, Patrik a ani Christ. Účastník třetí slovenské ligy trpělivě vyčkával, kdy se otevře naše obrana, ale ta se opět velmi dobře zhostila své role a kluci se vzájemně dokázali zastoupit.

Tempo reprezentovali: Cahyna, Kalina, Holko, Folprecht, Hendrich, Polívka, Jantol, Vencl, Hanzlík, Linhart, Nwogu, Čerkašin, Geissler, Schwarzbach, Malý, Stepanov

Pořadí: 1. Chrudim, 2. RSM Šardicem, 3. Slovan Bratislava, 4. Tescoma Zlín, 5. Lodzkie Voivodship, 6. FC Nitra, 7. Sparta Brno, 8. Hořovice, 9. Vysočina Jihlava, 10. Fotbal Frýdek Místek, 11. Levice, 12. ČAFC Praha, 13. RMSK Cidlina, 14. 1.FK Drnovice, 15. Dubnica, 16. Rakow Czenstochova, 17. FC Tempo Praha, 18. MFK Košice, 19. ŠKF Nitra, 20. Katowice

Závěrem touto cestou děkuji celému realizačnímu týmu, rodičům a v neposlední řadě Vám kluci za dobře odvedenou práci v celé sezóně, i když ne vždy to bylo podle našich představ. Užijte si volna a dávejte na sebe pozor, abyste se v srpnu zdraví vrátili na Tempo.

Celý článek | Autor: Alexander Holko | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk