29 30

A muži

* Muži A: FC Tempo - FC Přední Kopanina 1:3

Vydáno dne 25. 08. 2007 (1875 přečtení)

Nepochopitelný výpadek, kdy Tempo během čtyř minut třikrát inkasovalo, měl velký podíl na domácí přeborové porážce s Přední Kopaninou. Tempo sice poslal v 8. minutě do vedení Nechvíla, ale v 11. minutě srovnal šťastnou, ale krásnou brankou Buzek a v 15. minutě po hrubkách celé defenzívy Tempa skórovali Truhlář s Horákem.

Další průběh utkání bohužel hrubě ovlivnil rozhodčí Klíčman. V 19. minutě si stopera Charváta obhodil našlápnutý Havlas, postupoval by s míčem zcela sám na branku, ale kapitán Kopaniny mu v tom zcela evidentní úmyslnou rukou zabránil. Klíčman nepochopitelně udělil pouze žlutou kartu. Ve 48. minutě naopak za běžný zákrok na polovině hřiště dal druhou žlutou kartu domácímu Hlavičkovi a poslal Tempo do deseti a zásadním způsobem mu znemožnil snahu o změnu výsledku. Obě situace jsou velmi dobře vidět na pořízeném videozáznamu.

Tempo do utkání nemohlo počítat s obránci Valáškem a Netušilem na druhé straně chyběli Nedvěd s Giilem. Hosté zahrozili jako první, kdy se k Trusinově nákopu do pokutového území gólman Kuchař nedostal a Strnadelova hlavička jen těsně minula domácí branku.

Domácí udeřili z první šance. Havlas si sběhl po pravé staně pokutového území. střílel z první na vzdálenější tyč a stoper Charvát se sice snažil míč odkopnout do bezpečí, ale dobíhající Nechvíla jej skluzem dotlačil do branky - 1:0.

Vyrovnání bohužel přišlo záhy. Strnadel patičkou ze vzduchu přiklepl nabíhajícímu Buzkovi a ten parádním volejem, který se o břevno odrazil za brankovou čáru, překonal Kuchaře.

V 15. minutě Kopanina rychlou akcí potrestala obranu Tempa podruhé. Komorník pozdě vystartoval a neměl šanci dostihnout rychlonohého Truhláře, Kuchařovo vyběhnutí také nebylo dobře načasováno a Truhlář lobem pohodlně skóroval - 1:2.

Opařená a nervózní defenzíva Tempa chybovala hned po rozehrávce, tentokrát na levé straně, rychlou akci nezachytili ani oba stopeři a přihrávku před prázdnou branku doklepl do sítě Horák - 1:3. Čtyřminutový šok.

Jeden z klíčových a těžko pochopitelných momentů pak přinesla 19. minuta. Nechvíla přiťukl na polovině hřiště Havlasovi, jenž okamžitě nabral rychlost, přešel přes jednoho hráče, obhodil si posledního Charváta, jenž ale zcela úmyslně zahrál míč rukou a zabránil Havlasovi pokračovat do vyložené šance. Jenže rozhodčí Klíčman kapitánovi hostí ukázal jen žlutou kartu. Hrubou chybu rozhodčího prokazuje i videozáznam utkání. To byl další šok.

Tempo se vzpamatovalo až po půlhodině hry, kdy rozhozenou obranu, která čelila i dalším šancím Kopaniny, zklidnil střídající Vrba a ve 39. minutě sledoval, jak Zima po po Nechvílově akci trefil boční síť Drahorádovy branky.

Do druhé půle Tempo nastoupil s plány, jak se pokusit o zvrat utkání. Místo obránce Hurky poslal trenér Dedek do hry útočníka Kondráše. Jenže plány vydržely jen necelé tři minuty. Pak podruhé zaúřadoval sudí Klíčman. Za běžný zákrok na Charváta na polovině hřiště udělil Hlavičkovi druhou žlutou kartu a poslal Tempo do deseti. Zajímavé v kontrastu s tím, že zápas v klidu dohrál stoper Kopaniny Charvát. Úmyslná ruka, několikrát použitý loket v soubojích a herecké vložky při faulech na něho...

V 52. utkání přesto mohl v oslabení utkání zdramatizovat Havlas po centru Kondráše, ale ve vyložené pozici hlavou mířil vedle. Kopanina v přesilovce pochopitelně nikam nespěchala, za celý druhý poločas Kuchaře prakticky neohrozila, na druhé straně byly trochu nebezpečné jen dva průniky Kondráše a trestný kop Nechvíly.

V závěru se ještě "blýskl" internacionál Hašek. Nejprve, robněž bez potrestání, úmyslně na zemi zahrál rukou a přerušil rozvíjející se akci, za chvíli nato hrubě srazil devatenáctiletého Míku, pro jistotu ho přiklekl a rukama mu přimáčkl hlavu na zem...Zajímavé chování, vyvázl se žlutou kartou...

Kopanina si za hru v prvním poločase výhru plně zasloužila, hráči Tempa se přes výborné výkony na Hájích a v přípravě s Teplýšovicemi, báli hrát, nevěřili si a v obraně propadli. Přesto měl zápas vypadat jinak a sudí Klíčman jej hrubě ovlivnil. V minulé sezóně patřil k jasně nejlepším rozhodčím, dnešní zápas se mu nevydařil.

FC Tempo - FC Přední Kopanina 1:3 (1:3)
    Branky: 8. Nechvíla - 11. Buzek, 15. Truhlář, 15. Horák.
    Rozhodčí: Klíčman - Váňa, Beneš.
    ŽK: Hlavička - Charvát, Horák, Hašek.
    Tempo: Kuchař - Komorník (35. Vrba), Semerák, Soumar, Hurka (46. Kondráš) - Míka, Hlavička, Zima - Nechvíla, Žalud - Havlas (76. Rožánek).
    Přední Kopanina: Drahorád - Sekerka, Janda, Charvát, Trusina - Verner (80. Slanina), Buzek, Hašek, Truhlář (76. Bajar) - Horák, Strnadel.

Celý článek | Autor: Libor Koubek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk