25 26 27 28 29 30 31

Mladší přípravka

* Ml. přípravka B: Stříbro z Benešova

Vydáno dne 30. 11. 2007 (1711 přečtení)

Po úspěšné podzimní části jsme zahájili tvrdou přípravu na jarní část, kde bychom chtěli ještě zlepšit naše postavení v tabulce a pokusit se o postup do vyšší soutěže. Jak se říká "těžko na cvičišti, lehko na bojišti", tak jsme se vydali do Benešova na náš první turnaj na UMT pro ročníky 2000 a mladší. Turnaj byl kvalitně obsazen, účast mužstev Bohemians 1905, Benešov, Junior Praha, SKP Rakovník, FSC Libuš, 1. FC Folprecht, SK Brandýs a Tempo to jen potvrdila. Navíc organizátoři vytvořili ideální podmínky a zajistili bezchybnou organizaci zápasů, občerstvení a průběhu turnaje. To nám řádně prořídlo mužstvo a tak jsme se vypravili na turnaj ve složení těchto borců: „Marťan“ (Martin Mišovič), „Obuch“ (Martin Obuškevič), „Jířa“ (Tomáš Jirků), „Máša“ (Tomáš Mašek), „Holub“ (Dominik Holub), Petr Neckař, Adam Choc, „Pišta“ (Kryštof Tököly), „Peťas“ (Petr Hájek) a výpomoc z 2001 Daniel Šejvl, David Kny. Turnaj se hrál ve dvou skupinách na 2 x 12 minut s klasickým počtem 7+1, kdy my jsme dostali za soupeře Bohemians 1905, FSC Libuš a 1. FC Folprecht.

Netradiční fotogalerie z turnaje zde ke stažení

1. zápas: FC Tempo – Bohemians 1905 0:2
    První zápas jako vždy se nesl v hledání sama sebe na hřišti a zvykání si na novou sestavu. Soupeř nás zatlačil na naší polovinu a bohužel byl po celý zápas lepší. První gól jsme přímo darovali, kdy „Jířa“ netakticky fauloval na hranici velkého vápna a místo postavení zdi se všichni soustředili na hlídání prostoru před brankou. A tak zkušený střelec Bohemians nedal Martinovi šanci a tvrdou přímou střelou pod břevno zajistil vedení pro Bohemians, 0:1. A tak skončil i první poločas.

Ve druhém poločase jsme se pokusili vyrovnat, ale soupeř se ukázal být nad naše síly a po ukázkovém úniku, kdy útočník nechal za sebou „Jířu“ i „Mášu“ s ledovým klidem obstřelil „Marťana“ a prohrávali jsme 0:2. Tímto výsledkem skončilo i celé utkání.

2. zápas: FC Tempo – FSC Libuš 1:0
    Zde se hrálo vlastně derby. Zápas se začal vyvíjet pro nás velmi radostně, hned v 3. minutě se k odraženému balónu po rohu „Obucha“ dostal na hranici velkého vápna „Máša“ a dle nacvičené varianty vysokým nákopem nedal brankáři nejmenší příležitost dosáhnout na balón směřující do branky, vedení 1:0. Branka uklidnila kluky a vnesla pohodu na naše kopačky. Do poločasu mohl zvýšit „Obuch“, ale samostatný únik zakončil střelou do brankáře.

Po změně stran jsme stále byli aktivnější, nepouštěli jsme soupeře na dostřel k naší bráně a podnikali nebezpečné výpady. Opět to byl dobře hrající „Obuch“, kdo trefil břevno a pak místo nezištné přihrávky na volného „Pištu“ volil střelu mimo bránu. Tak jsme nakonec vyhráli sice hubeným výsledkem, ale zaslouženě.

3. zápas: FC Tempo – 1. FC Folprecht 0:0
    Tabulková matematika pravila jasně, pokud chceme být „na bedně“, nesmíme prohrát. Tomu se trochu podřídila taktika a spíše jsme drželi balón, snažili se nepustit soupeře k vážnějšímu ohrožení naší branky. Soupeř se sice dostal do několika slibných šancí, ale „Marťan“ nás držel.

V druhé půlce jsme měli také příležitosti, ale naše brejky spíše končily u rohového praporku, než abychom se dostali před bránu. Naopak po drobných chybách jsme čelili sérii rohových kopů, které jsme přežili, a tak jsme nakonec slavili remízu 0.0, která nám zajistila druhé místo v tabulce a postup do semifinále proti vítězi druhé tabulky, Benešovu.

Semifinále: FC Tempo – SK Benešov 3:0
    Drtivé výsledky v druhé skupině pasovaly domácí na favorita zápasu. Podařilo se nám nabudit kluky, že nemají co ztratit a že se o medaile rozhoduje v zápase, který nás teprve čekal a nikoliv pocitem před zápasem. Domácí nás dostali pod mírný tlak hned od začátku zápasu, zvláště rychlonohé křídlo motalo hlavu i nohy „Jířovi“ i „Pištovi“. Po jedné takové akci překvapil „Marťan“ soupeře i nás velmi rychlým výkopem, který našel ideálně „Obucha“ na půlce a ten zakončil únik umístěnou střelou, vedli jsme 1:0. Domácí tento gól zaskočil a než se stihli zformovat k odpovědi, „Pišta“ zvýšil po rohu „Obucha“ na 2:0. Abychom měli klid, opět „Pišta“ vybojoval balón a než se obránce vzpamatoval, prostřelil i brankáře, vedení 3:0.

Druhý poločas jsme byli sice pod tlakem, ale již jsme pohlídali všechny náznaky nebezpečí a „Marťan“ udržel třetí nulu. Sen se stal skutečností, postoupili jsme do finále. Tam na nás čekalo opět mužstvo Bohemians 1905.

Finále: FC Tempo – Bohemians 1905 0:4
    Mysleli jsme si na odplatu za prohru ve skupině, ale soupeř se ukázal nad naše síly. Velmi brzo zakončil průnik naší obranou přesnou střelou a my museli dotahovat. Rychlejší pohyb, přihrávky dělali naší obraně i záloze problémy, a tak po jednom takovém závaru s přispěním nechtěné teči „Máši“ zvýšil soupeř na 0:2.

Jak skončil první poločas, tak také začal druhý, soupeř nás dostal pod tlak. Opět po nedůrazném bránění prošla střela k tyči „Marťana“, který vůbec nereagoval, 0:3. Teprve za tohoto stavu se podařil únik „Obuchovi“, který však nezamířil přesně. V poslední minutě ještě soupeř využil roh, kdy nikým nehlídaný útočník hlavičkou stanovil konečné skóre zápasu na 0:4. I přes tuto porážku jsme vybojovali stříbrnou medaili, což je cenný úspěch.

Poděkování bych věnoval všem rodičům, za fandění a doprovod, klukům za bojovný výkon a hlavně posilám Danielu Šejvlovi a Davidovi Kny, kteří ukázali, že v nich vyrůstá další opora Tempa. Třešinkou na dortu byla cena pro nejlepšího brankáře turnaje, kterou si vychytal náš „Marťan“.