29 30

Mladší přípravka

* Ml. přípravka B: Pátí na domácím turnaji

Vydáno dne 24. 03. 2008 (1206 přečtení)

Poslední zimní turnaj, který se odehrál na Tempu na umělé trávě 23. března o Velikonoční neděli, nám moc hezkou velikonoční nadílku nepřinesl. V neúplné sestavě a s pouhým jedním tréninkem v týdnu, za což mohou především prázdniny a s nimi Velikonoce, které nám zkomplikovaly přípravu na turnaj. Tak dostali příležitost i kluci, kteří toho tolik neodehráli.

Účast na turnaji přislíbily týmy z Mostu a Pardubic a pražské týmy Admiry, Vršovic a Třeboradic a šestku doplnilo domácí Tempo. Hrálo se, jak již tradičně, každý s každým na 2 x 8 minut s pěti hráči v poli a brankářem.

TEMPO – Admira 0:4 (0:3)
    Úvodní utkání našeho týmu s Admirou, to byl tvrdý oříšek, ale pro kluky jako vždy velmi prestižní boj se známým soupeřem. Hned v 1. minutě jsme prohrávali 0:1, když brankář Mišovič neudržel neposedný míč a útočník Admiry pohodlně skóroval. Byli jsme pod neustálým tlakem a soupeře moc neohrozili. Naopak ten nás trestal, po dvou rohových kopech ve 4. a 7. minutě a nedůsledném bránění jsme prohrávali 0:3 a vysvobozením pro nás byl hvizd rozhodčího. Do druhého poločasu provedl trenér Mišovič jedinou změnu a to výměnu brankářů, Mišoviče nahradil Šinárek. V druhém poločase již to vypadalo, že Admiře došel dech, Šinárek se v brance činil a vše pochytal až na střelu až v úplném závěru nestačil, a Admira tak stanovila celkové skóre na 0:4.
    Nejlepšími hráči zápasu byli Honza Šinárek a Dominik Holub.

TEMPO – Vršovice 0:2 (0:0)
    S týmem z Vršovic asi kdekdo pomýšlel na vítězství. Bojový pokřik na začátku zápasu asi soupeři malinko nahnal strach, a tak v poločase bylo skóre zápasu 0:0. Vyrovnaný zápas ale rozhodovaly opět naše chyby v bránění. Hned zkraje 2. poločasu nepokryli obránci hráče Vršovic a ten sám před Šinárkem se nemýlil. Pak následovala opět vyrovnaná hra, stále byla šance na to, alespoň vybojovat bod, ale minutu před koncem dostal Honza Šinárek po velké chybě branku, kdy mu míč proklouzl mezi nohama.
    V zápase se nejvíce dařilo Tomáši Rožníčkovi a Honzovi Polívkovi.

TEMPO – Třeboradice 1:0 (0:0)
    Zápas s mužstvem Třeboradic byla poslední šance, jak zachránit tento turnaj před úplným propadákem. Poločas bez branek a ač jsme měli výškovou převahu, mužstvu se nadařilo dávat branky. Útočníci jakoby zapomněli jak se dávají branky. Střelba z velké dálky nemohla brankáře soupeře překvapit. Až v druhém poločase jsme se konečně dočkali. Honza Šinárek se chopil míče, neotálel s dlouhým výkopem, kam si skvěle naběhl Kryštof Tököly a poslal nás do vedení. Vítězství jsem udrželi a připsali si 3 body.
    Nejlepšími hráči byli zvoleni Dominik Ctibor a střelec naší jediné branky Kryštof Tököly.
    Čekaly nás poslední dva zápasy a s týmy, které se praly o celkové vítězství, Pardubicemi a Mostem.

TEMPO – Pardubice 0:2 (0:1)
    Zápas s neznámým mužstvem, ale podle toho, co předváděl v předchozích zápasech turnaje, velmi těžkým soupeřem! Poločas skončil prohrou 0:1, i když šance jsme měli také, ale proměnit je v góly se nám nepodařilo. Už to vypadalo, že prohrajeme těsně 0:1, ale po minele, kterou udělal Honza Šinárek v brance, když nedůsledným odkopem daroval soupeři druhou branku a tím i vítězství v zápase.
    V zápase se dle rodičů nejvíce dařilo Honzovi Polívkovi a Dominiku Holubovi.

TEMPO – Most 0:4 (0:1)
    V posledním zápase na nás čekalo opět sousto nejtěžší a to soupeř z Mostu, který si jezdí na Tempo pro jeden triumf za druhým. To, co soupeř předváděl, tak to byla krása a pastva pro oči nejednoho diváka. Kluci z Mostu si s námi hráli jako kočka s myší. Ač se naši kluci snažili nedát soupeři nic zadarmo, tak se přeci jen soupeři podařilo dohromady čtyřikrát rozvlnit síť za našimi brankáři. Zasloužená prohra s vítězem turnaje a pro nás tak konečné 5. místo. V neúspěšném zápase se nejvíce snažil Honza Polívka a Domča Ctibor.

Závěrem bych rád vyzdvihl, krom hodnocení výkonů rodičů, také hráče Kubu Dobiáše (za bojovný výkon, který hraje proti o rok starším klukům) a Tomáše Rožníčka s Adamem Chocem, kteří taktéž bojovali, snažili se a ukázali, že když budou poctivě pracovat na sobě, tak není vyloučeno, že zasáhnou do bojů o mistrovské body. Naopak zklamáním jsou poslední výkony Péti Hájka.

Dále snad jen dodat, že takové výkony, jaké jsme předvedli na turnaji určitě nebudou stačit k tomu, abychom mohli bojovat již od neděle 30. března v mistrovské soutěži o důležité body!

Úterní generálka se Střešovicemi napoví, jak jsme na tom, ale všichni věříme, že dobře!

Sestava: Mišovič (Šinárek) - Choc, Jirků, Dobiáš, Mašek, Rožníček, Holub, Tököly, Polívka, Ctibor a Hájek