Statistiky weburoh

Mladší přípravka

* Ml. přípravka B: Skvělé 2. místo v nabité konkurenci

Vydáno dne 03. 05. 2008 (1788 přečtení)

Na 1. máje jsme se zúčastnili výborně obsazeného turnaje na pražské Admiře, kde jsme vloni obsadili skvělé 3. místo také v nabité konkurenci. Záštitu nad turnajem převzal pražský primátor Pavel Bém, jenž pozdravil kluky na začátku turnaje a popřál jim hodně štěstí!

Hrálo se ve třech čtyřčlenných skupinách, ve skupině každý s každým na 15 minut, klasicky na půlku hřiště se sedmi hráči v poli a brankářem. Vítězové skupin, druzí a dva nejlepší ze třetích míst si to rozdali v semifinálové skupině o nejvyšší příčky, zbytek odehrál skupinu o 9. - 12. místo.

Náš tým čekala skupina A, ve které jsme se utkali s domácím pořádajícím týmem a loňským vítězem Admirou, pražskou Duklou a s týmem z Ústí nad Labem.

FC Tempo – FK Dukla 1:0
    Branka: Koubek
    Soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu, měli jsme územní převahu po celou dobu utkání a dovolili jsme soupeři pouze jednu střelu. Zápas rozhodla pohotová střela Koubka po přímém kopu, kdy odraženou ránu od zdi vystřelil z první levačkou a jeho střela skončila u tyče branky Dukly – 1:0. Kopali jsme velké množství rohových kopů, ze kterých jsme bohužel nedokázali skórovat ani vážněji ohrozit branku soupeře. Vítězství jsme si již pohlídali a připsali jsme si tak první 3 body do kvalifikační tabulky.
    Nejlepšími hráči byli: Koubek, Nejedlík a Choc

FC Tempo – Ústí nad Labem 1:0
    Druhý zápas byl daleko těžší, jelikož soupeř z Ústí se řadí vždy mezi favority. Soupeř nás držel v uctivé vzdálenosti od své branky, ale přesto jsme to byli především my, kteří jsme udávali tempo hry. Vytvořili jsme si tak mírnou převahu, ale soupeř nám zatápěl nepříjemnými výpady. Zápas v náš prospěch opět rozhodl Matěj Koubek, když se rychle zorientoval před brankou a na dlouhou nohu dorazil skákající míč. Martin si v brance připsal pár dobrých zákroků a jelikož za jeho záda neprošla žádná ze střel, vyhráli jsme opět nejtěsnějším výsledkem, připsali si další body a již postoupili do semifinálové skupiny. V posledním zápase této kvalifikační skupiny nás čekal domácí tým Admiry, těžký soupeř.
    Nejlepšími hráči byli: Nejedlík, Koubek a Soukup

FC Tempo – Admira 2:0
    Branky: Koubek 2
    Poslední zápas ve skupině a s naším velkým soupeřem, Admirou. Utkání začali aktivněji kluci z Kobylis, z čehož pramenila i nebezpečná střela ve 2. minutě, která minula naší branku. Kluci se nenechali zahanbit a v 5. minutě vybojovali rohový kop. K jeho exekuci se postavil Matěj Koubek a s jeho rohem směřujícím do branky si brankář Admiry nedokázal poradit – 1:0.
    O minutu později zahrával další rohový kop Martin Obuškevič a jeho prudký centr na zadní tyči přesně netrefil Vojta Soukup. Jeho střela těsně minula branku. Kluci hráli velmi dobře a Admiru nepouštěli do žádného zakončení. A když 2 minuty před koncem zatáhl míč Tököly, křížnou přihrávkou našel nabíhajícího Koubka, ten se vyhl ještě brankáři a zvýšil na 2:0. Tímto skórem i zápas skončil.
    Nejlepšími hráči byli: Koubek, Tököly a Nejedlík

Po tomto zápase následovala krátká přestávka. Naši kvalifikační skupinu jsme vyhráli bez ztráty bodu a bez obdržené branky. Na druhém místě skončil tým z Ústí, na třetím Admira a čtvrtá Dukla. Do semifinálové skupiny jsme postoupili s bonusovými dvěma body a spolu s námi vítěz skupiny C Slovan Liberec, druhý tým skupiny B SK Kladno a třetí tým z naší skupiny Admira.

FC Tempo – Admira 0:0
    První zápas v semifinálové skupině nám opět přisoudil soupeře z Kobylis. Dalo by se říci, že se jednalo o odvetu, či druhý poločas. Kluci tentokrát hráli především zodpovědně z obrany, ale někdy se až příliš stahovali před vlastní bránu, ale naštěstí z chaosu nedokázali domácí nic vytěžit. Utkání, ve kterém se často i dost „jiskřilo od kopaček“, ale naši kluci zvládali dobře, i když někdy byla až moc vidět náklonnost rozhodčího k domácímu týmu. I přes tyto všechny okolní vlivy se kluci snažili dostávat do útoku a hrozit z nebezpečných brejků. Tököly, jenž se představil na hrotu útoku dostal pár zajímavých míčů, které, ač je dost rychlý, nedoběhl. V úniku se ocitl i náš nejlepší střelec Koubek, ale ani on tentokrát na domácího brankáře nevyzrál. A když ani 5 minut před koncem domácí hráči netrefili z nebezpečně vypadající šance branku a naši kluci nevyužili slibných šancí z rohových kopů, rozešli jsme se tentokrát smírně bez branek – 0:0.
    Nejlepšími hráči byli: Obuškevič, Nejedlík a Koubek

FC Tempo – Slovan Liberec 2:1
    Branky Tempa: Koubek 2
    Velmi důležitý zápas s podještědským týmem z Liberce, který vyhrál skupinu C. Taktovku zápasu se snažili držet v ruce kluci z Tempa. Již ve 3. minutě zatáhl po lajně míč M. Koubek, ale z jeho centru se nedokázal trefit jak Tököly, tak ani Marek Neckař. Hned o dvě minuty později se Matěj dostal do samostatného úniku, ale ani tato šance ještě neskončila brankou. Až o minutu později jsme se dočkali vedení. Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči kapitán mužstva Tomáš Nejedlík, který nacentroval zpět před branku Liberce a jeho centr našel přesně hlavu Matěje Koubka – 1:0! Hra se pak odehrávala spíš v půlce hřiště. Šance z rohových kopů jsme nevyužili a tak přišel trest v podobě jakéhosi pokusu o střelu, možná odkop jednoho z Libereckých hráčů, který skončil za zády vyběhnuvšího Martina Mišoviče. Remíza by byla pro nás ztrátou, pokud jsme chtěli pomýšlet na finále. A v poslední minutě jsme kopali po faulu trestný kop, ke kterému se postavil Tomáš Nejedlík. Jeho centr doletěl až před branku, kde míč dotlačil do soupeřovi branky, kdo jiný než, Matěj Koubek – 2:1!Po půl minutě po gólů byl i konec zápasu.
    Nejlepšími hráči byli: Koubek, Obuškevič a Nejedlík

FC Tempo – SK Kladno 2:0
    V posledním zápase v semifinálové skupiny museli kluci, pomýšlející na finále, vyhrát, jinak by se jim finálový sen rozplynul, jako pára nad hrncem. Do utkání jsme vstoupili aktivněji a soupeře nepouštěli před naší branku, útoky výborně zachytávali naši obránci. Ani velký počet rohových kopů, však stále nepřinášel kýženou důležitou branku. Uplynulo deset odehraných minut a situace se začínala stávat kritickou, jelikož nerozhodný výsledek by do finále posunul tým Admiry. Ale Tempo se mohlo opět spolehnout na Matěje Koubka, který v 11. minutě prostřelil kladenského brankáře 1:0! A poslední slovo měl ještě v předposlední minutě opět Matěj, jenž střelou pod břevno potvrdil náš postup do finále!!! Za hlasitého povzbuzování našich fanoušků-rodičů, Tempo-Tempo, se kluci šli radovat spolu s nimi z vítězství a postupu do finále!
    Nejlepšími hráči byli: Koubek, Tököly a Obuškevič

FC Tempo – FK Jablonec 0:0, pen. 3:4
    A jsme tam. Loňské finále nám vyfoukla Viktorka Plzeň, tentokrát se kluci o finále prali a nenechali si ho utéct. Čekal nás těžký soupeř ze severu, Jablonec. Tým, se kterým jsme se potkali i vloni na tomto turnaj (vyhráli jsme 3:0), ale tentokrát to byl zcela jiný tým. Zápas začal a hrál se celkem opatrně. Žádný z týmů nepustil soupeře do žádné vyložené šance. Kluci z Jablonce měli v brance slušně chytajícího brankáře, kterého se nám nepodařilo přelstít. Kluci makali a dřeli, bylo na nich vidět, že moc chtějí vyhrát, ale to samé bylo cítit ze soupeře. Jelikož uběhlo 15 minut a branka nepadla, musel o vítězi rozhodnout penaltový rozstřel. Kluci se drželi kolem ramen a stále věřili ve vítězství. Los rozhodl, že jako první bude kopat Jablonec. První penaltu Jablonec proměnil a náš první exekutor Tomáš Nejedlík střelou k tyči vyrovnal na 1:1. V druhém kole jablonecký hráč minul branku a mohli jsme se dostat do vedení, ale ani Martinu Obuškevičovi se střela vůbec nepovedla a slabou ránu doprostřed brankář bez problémů chytil. V třetím a posledním kole se trefil se štěstím hráč Jablonce, když Mišovič malinko střelu podcenil. K našemu pokusu se postavil Matěj Koubek, jenž bez problémů k tyči trefil a srovnal na 2:2. Následoval knock-out systém. Jablonec nezaváhal a naší straně ani Vojta Soukup nedal svou střelou brankáři šanci. V dalším kole opět soupeř vstřelil branku, ale Tomáš Mašek trefil pouze tyč, čímž rozhodl, že Jablonec vyhrál 4:3 na penalty.
    Nejlepšími hráči byli: Koubek, Nejedlík a Obuškevič

V týmu zavládl malinko smutek mezi kluky, ale později i radost, vždyť jsme se opět zlepšili, oproti loňsku, kdy jsme po penaltovém rozstřelu vybojovali 3. místo nad Spartou.

Závěrem snad jen říci, že na výborně zorganizovaném turnaji se skvělými soupeři kluci všem ukázali, že se mohou měřit i s těmi nejlepšími týmy nejen v Praze. Celkově by se dalo říci, že pro Prahu jsme vítězi právě my a to v tak silné konkurenci je fantastický úspěch! Odměnou za naše druhé místo to vše neskončilo. Při vyhlašování jednotlivých ocenění si odnesli cenu Martin Mišovič, jako nejlepší brankář, který dostal pouhou jednu branku z celkových 7 odehraných turnajových utkání, za což by měli dostat i cenu kluci v obraně, kteří před Martinem výborně čistili prostor a nedali soupeřům šanci střílet. Druhým oceněným z našeho týmu nemůže být nikdo jiný než Matěj Koubek, který se stal s 8 brankami nejlepším střelcem turnaje a k zisku nejlepšího hráče mu jistě také nechybělo moc, ale to už bychom asi chtěli moc.

Pochvalu nezaslouží pouze tito dva ocenění, ale celý tým, který se na tomto úspěchu podílel. Ne všichni mohli být najednou na hřišti, ale každý přidal k tomuto úspěchu svůj díl. Kluci díky, po nevydařené středě jste nám spravili náladu, i když bychom my trenéři dnešní úspěch rádi alespoň částečně vyměnil za jednu branku do sítě Kolovrat.

A nakonec ještě jedno poděkování a to všem, především rodičům, kteří hnali náš tým svými hlasivkami kupředu a vytvářeli výbornou kulisu. Především souboje s Admirou měli velmi hlučnou atmosféru, dalo by se říci, že ligovou, jelikož i udělování taktických pokynů od nás trenérů pro kluky, bylo v takovém prostředí velmi těžké!