Statistiky weburoh

Mladší přípravka

* Ml. přípravka C: Sedmé místo na turnaji Meteoru

Vydáno dne 09. 05. 2008 (1040 přečtení)

O sváteční čtvrtek 8. května, za velmi slunečného počasí, se náš tým zúčastnil velmi kvalitního turnaje, který pořádal FK Meteor Praha. Na turnaji startovalo 16 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. V naší skupině byli s námi Marila Příbram, Motorlet - nedorazil, Junior Teplice, Admira Praha, ČAFC, Slavia a Mladá Boleslav. Hrálo se na umělé trávě a hřiště bylo užší než obvykle, takže bylo málo prostoru k tvoření. Ve skupině se hrálo každý s každým na jednou 15 minut, pořadí ve skupině rozhodovalo o jaké konečné místo v turnaji se týmy utkají.

Náš tým skončil ve skupině na 4. místě se stejným bodovým ziskem jako druhý tým. O 4. místě rozhodovala mini tabulka, ve které jsme skončili poslední. Tím jsme byli odsouzeni k boji o celkové 7. místo s týmem Sparty Praha.

Marila Příbram – FC Tempo 1:2

První zápas ve skupině s neznámým týmem Příbrami jsme po celou dobu ovládali a v 6. minutě se dočkali zaslouženého vedení 1:0, po přihrávce od Davida Kny se pěkně levačkou prosadil Dan Šejvl. Hned v 7. minutě se pěknou střelou k tyči prosadil Mikuláš Vybíral, přihrával Martin Žůrek. Zdálo se rozhodnuto, než přišla 14. minuta. To zaspala naše obrana a útočník soupeře měl tolik času, že na dvakrát zakončil. Dorážel svou střelu trefenou nejprve do tyče. Matěj byl bezmocný. Zápas skončil 2:1.

FC Tempo – Motorlet 3:0 – kontumačně

Junior Teplice – FC Tempo 0:2

Další zápas s neznámým soupeřem. Podařilo se nám ho jednoduchou hrou zvládnout. Ve 4. minutě se prosadil Dan Šejvl po nahrávce Martina Žůrka - 1:0. Zápas jsme kontrolovali a když v 11. minutě byl faulován Jáchym Trajhan, postavil se k míči David Kny a razantní střelou do horní části branky rozhodl o našem vítězství 2:0.

Admira Praha – FC Tempo 0:0

Před tímto zápasem panovaly obavy ze soupeře, se kterým se setkáváme v Mini cupu. Ovšem byly zbytečné. Sehráli jsme snad nejlepší zápas na turnaji, i když skončilo bez branek. Provedli jsme pár změn v rozestavení a vyplatilo se. Naši kluci jezdili nahoru dolu a bylo se na co dívat. Vyloženou šanci si vypracoval po našem obraném rohu Dan Šejvl po nahrávce Žůrka, ale jen těsně minul soupeřovu vzdálenější tyč. Podobnou šanci měl i útočník soupeře, ale také neproměnil a tak skončilo utkání 0:0.

ČAFC – FC Tempo 0:0

Po velmi kvalitním výkonu proti Admiře jsme podali nejhorší výkon proti ČAFC. Zdálo se, jako by si kluci po remíze s předešlým soupeřem říkali, že už vše půjde samo. Jenže nejde! Nesoustředěný výkon řady hráčů vedl jen k nezáživnému utkaní, bez šancí. Pokud se nevystřelí za celý zápas na branku, pak těžkou můžeme vyhrát. Náš výkon nás dost rozladil a muselo dojít k promluvení s hráči před dalším zápasem.

Slavia – FC Tempo 1:0

Bohužel ani domluva před tímto zápasem nepomohla. Stejný výkon jako proti ČAFC okořeněný nepochopitelnou chybou, jak obránců, tak zaraženého Matěje a inkasovanou brankou. To přišla náhodná přihrávka za naši obranu. Útočník Slavie proběhl okolo našich obránců, kteří jen stáli a koukali! Útočník postupoval s míčem na Matěje z úctyhodné vzdálenosti vystřelil, ale ten jen stál, jako přikovaný na brankové čáře, a ani nezareagoval na slabou střelu - 0:1. Šance z naší strany opět nepřicházeli a proto prohra 1:0. Z Matěje jsme byli zaskočeni, ale branku mu není třeba vyčítat, taková chyba se stane (pokud to není každý zápas ) a nutno konstatovat, že v ostatních zápasech předvedl skvělé zákroky.

Ml. Boleslav – FC Tempo 0:0

Před tímto zápasem jsem si s kluky znovu promluvil. Nejde o to, že se zápas nevyhraje, když se bojuje a je snaha hrát. Kluky jsem nabádal, že o nic nejde, že chci opět vidět, jak kluky fotbal baví a ať si nedělají z porážky od Slavie hlavu. K zápasu nemám klukům co vytknout, krom toho, že nepadla branka. Šance jsme měli, ale zřejmě jsem urazili paní štěstěnu předešlými výkony.

Situace v naší skupině se vyvinula tak, že první skončila Admira. Díky mini tabulce se na druhém místě umístila Slavia (12b), na třetím Ml.Boleslav (12b), na čtvrtém místě Tempo (12b).

FC Tempo – Sparta Praha 2:0

To nás odsoudilo k boji o 7. místo se Spartou. Kluci, jak se řekne Sparta říkají, že s ní hrát nechtějí, ale přesvědčili jsme je, že hrát se dá s každým. To potvrdil i tento zápas, ve kterém jsme Spartu do ničeho nepustili. Možná to zapříčinila fanynka Sparty (největší odběratelka lahodného moku na turnajích), která, jak jsme byli zvyklí z předešlých turnajů, nepovzbuzovala. V 8. minutě dostal náš tým do vedení Mikuláš Vybíral, který dorážel střelu Dana Šejvla - 1:0. Konečně byla radost se na kluky dívat, jak si fotbal užívají a přes únavu i velké teplo dávají do fotbalu vše. V 10. minutě vstřelil svou třetí branku na turnaji Dan Šejvl po přihrávce Filipa Čiháka - 2:0.

Turnaj jsme až na dva zápasy neodehráli úplně špatně, ale přesto, že jsme skončili v tabulce se stejným počtem jako druhý tým, tak jsem si hrát o stupně vítězů nezasloužili. Celkové 7. místo z 16 účastníků není špatné. Kladné zjištění před soubojem v Mini cupu je, že s Admirou jsme schopni hrát vyrovnanou partii. Příjemným překvapením byl pro mne Filip Čihák, Jakub Škobis a Jáchym Trajhan.

Sestava: Heřmánek, Hudák, Novotný, Michl, Kny, Škobis, Žůrek, Šejvl, Palička, Ondrik, Trajhan, Čihák, Vybíral, Touška

Celý článek | Autor: Martin Vališ | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk