29 30

Mladší přípravka

* Ml. přípravka B: FC Tempo B - Slavoj Vyšehrad B 2:1

Vydáno dne 18. 05. 2008 (1151 přečtení)

Devatenácté herní kolo naší soutěže 2.třídy sk. A - MP – Praha připravilo zajímavý a pro osud celého ročníku klíčový souboj mezi Třeboradicemi a Loko Vltavín. Je to souboj o první místo v tabulce a výsledek tohoto utkání určí nejspíše výslednou podobu tabulky po odehrání všech zápasů. Uvidíme, jak toto utkání dopadne. Je důležité zde poznamenat, že už naše mužstvo nehraje jen pro sebe o celkové umístění, ale bojuje i o možnost postoupit o jednu třídu výše, což pomůže klukům MPC, kteří po nás příští rok převezmou štafetu v této věkové kategorii. Nejenže jim to pomůže hrát s kvalitními soupeři, ale také budou sbírat cenné zkušenosti, které pak zúročí v dalším fotbalovém životě. Proto se snažíme a stavíme nejsilnější mužstvo. Bohužel nejsme v situaci, kdy máme osud jen v našich rukách, musíme se spolehnout na „pomoc“ soupeřů, že vezmou Loku (zatím vedoucí mužstvo tabulky) body. Asi poslední příležitost je toto kolo (pozn. autora - výsledek utkání Třeboradice - Loko 2:2 nás posunul na čelo tabulky).

Toliko odůvodnění, jestli a zda je nutné hrát na výsledek. Ano, vše je o výsledku, sport se tím měří, nejde jen o výsledek 50 minut zápasu, ale jde o výsledek každého tréninku, kdy má každý možnost se zlepšit a vybojovat si místo v základní sestavě. Jsem přesvědčen, že kluci na sobě pracují a postupně se zlepšují, někdo více, někdo méně, to se ale mění, jak jarní počasí.

A právě to připravilo na páteční zápas zajímavou kulisu. Nejprve průtrž mračen zalila trávník před zápasem a pak lehký déšť v druhém poločase vykouzlil duhu nad Tempem. Do zápasu se soupeřem, jež jarními výsledky potvrzuje svoji kvalitu a patří na špici tabulky, jsme vstoupili opět bojovně a s odhodláním využít kluzkého terénu ke střelbě. Dostali jsme soupeře pod tlak a hned v 2. minutě se naskytla výhodná příležitost pro střelce Koubka, který zahrával po ruce soupeře přímý kop ze vzdálenosti, ze které se dá ohrozit branka. Bohužel kop ztroskotal na zdi. Hned vzápětí vybojoval míč Šebek, který ukořistil balón, rychle ho zatáhl a odcentroval. Brankář na kluzkém terénu míč minul, ten přistál na kopačku Koubka a pro něj již nebylo problémem trefit opuštěnou bránu - 1:0.

Soupeře to nijak neodradilo a hrozil z rychlých protiútoků. V 8. minutě prošla velmi nebezpečně přízemní střela napříč naším pokutovým územím, naštěstí minula branku a nikdo ze soupeřů nestihl změnit dráhu balónu. Hra se vyrovnala a útoky se střídaly na každé straně. V 11. minutě skončila pohledná akce Koubka a jeho finální přihrávky na Sedláře pohotovou střelou, kterou stihl brankář zastavit. Nicméně akce na jeden dotek potěšila.

V 16. minutě unikl Polívka, ale již nestihl zakončit střelou, která by ohrozila brankáře. Nicméně hned vzápětí, v 18. minutě, se po výkopu soupeře odrazil balón k nám, po sérii přihrávek dostal do běhu míč Polívka, ukázkovou kličkou se zbavil obránce a do protipohybu brankáře zakončil k tyči, 2:0. Aniž bych předbíhal, byla to nejhezčí akce zápasu.

Do poločasu jsme pak stihli soupeře ohrozit jen tečí Obuškeviče, ale šlo o slabý pokus, který brankář stihl zachytit ještě před brankovou čárou. Výsledkem 2:0 skončil první poločas.

Do druhého poločasu se nastupovalo za jemného deště smíšeného s ostrým sluníčkem, což zchladilo naší hru. Do hry nastoupil v brance Šinárek, ale bohužel kvůli bolesti v boku nemohl již pokračovat Vojta Soukup. Hlavní cíl byl pokračovat v aktivní hře a udržet tempo hry. To se nám bohužel nepodařilo a možná to bylo způsobené deštěm, ale po celý druhý poločas jsme měli méně ze hry.

Hned v úvodu druhého poločasu jsme připravili nedorozuměním mezi Nejedlíkem a Holubem, kdy si kluci dávali přednost, kdo že to bude odkopávat, ohromou příležitost soupeři. Ten se snadno dostal k balónu a hned dvakrát se pokoušel zakončit. Ale štěstí stálo při nás, kdy pouze nastřelil stojícího Šinárka a druhý pokus šel naštěstí vedle. To měl být budíček pro nás, ale bohužel jsme stále hráli až příliš pasivně.

Soupeř se začal stěhovat na naší polovinu a naše obrana byla stále pod tlakem. Jediné, co zbývalo, byly rychlé protiútoky, které jsme ale nestihli zakončit nebezpečnou střelou či přihrávkou. Ve 37. minutě se tlak projevil naplno, opět nedůrazem při bránění, kdy postupně Holub, Nejedlík ani Obuškevič neodkopli skákající balón, každý pokus stihl soupeř srazit a poté se k odraženému balónu dostal útočník soupeře a střelou k tyči snížil na 2:1.

Pak jsme se již báli o výsledek, přežili jsme několik rohů a nebezpečných střel. Osmělovali jsme se na výpady, snažili se přihrávkami dostat se z tlaku soupeře, ale nedařil se nám finální přechod do útoku, který by se dal zakončit střelou. Po statečném výkonu jsme nakonec uhájili těsné vítězství, ale nutno přiznat, že druhý poločas byl soupeř lepší a bojovnější.

Ani v penaltách se nám moc nedařilo, prohráli jsme 6:9, kdy pět pokusů zastavila tyč. Přesto si kluci zaslouží pochvalu, zvládli tento těžký zápas, snažili se o kombinační hru, první poločas byl na jedničku a druhý s odřenýma ušima na 2 s dlouhým mínusem. Také v dobrém světle se ukázaly posily P. Hudák a Š. Sedlář (MPC), kteří si zkusili, jaké je to hrát se staršími a neztratili se, navíc oba proměnili penalty (na rozdíl od našich některých střelců).

Nejlepšími hráči byli zvoleni Polívka, Koubek a Sedlář.

FC Tempo B - FK Slavoj Vyšehrad B 2:1 (2:0)
    Branky Tempa: 3. Koubek, 18. Polívka.
    Tempo: Mišovič, Šinárek – Holub, Obuškevič, Obermajer, Soukup, Polívka, Blažka, Nejedlík, Koubek, Šebek, Ctibor, Hudák, Sedlář.