29 30

Mladší žáci

* Ml. žáci A: FC Tempo - Sokol Stodůlky 1:4

Vydáno dne 12. 06. 2008 (1010 přečtení)

Do nedělního utkání jsme po dlouhé době mohli nastupovat v nejsilnějším složení, jenomže člověk míní a zdraví kluků mění. Ze šestnácti nominovaných hráčů jich k zápasu nastoupilo jenom dvanáct. Hosté přišli na Tempo s úmyslem potvrdit svoji jarní neporanitelnost jako i odčinit svoji podzimní prohru, co se jim v konečném důsledku i podařilo. Nám šlo v situaci, kdy třetí místo bylo napevno dané o jediné, zahrajte si fotbal tak, aby vás to bavilo.

Prvních deset minut zápasu tuto představu kluci naplnili do puntíku a soupeře zatlačili před jeho branku. Hned v první minutě se sám před brankářem hostů objevil Maliňák, ale jeho střelu stačil brankář hostů vytlačit na tyčku a odsud putoval míč do autu. V 5. min. mohl postupovat sám na branku Stepanov, ale jeho rychlost není žádná motorová myš, a tak akce dopadla přesně podle očekávání – nedošlo ani k zakončení. Pak se však z letargie začal probírat celek hostů, kterému napomáhali ne celkem v pohodě hrající naši krajní obránci.

Najednou bylo fotbalu plné hřiště, a tak bylo jen otázkou, zda některá z obran vydrží. Naneštěstí po dalším zaváhaní na naší pravé straně se před Holka v brance dostal osamocený útočník hostů, jeho dobře mířenou střelu stačil Marek nohami vyrazit, ale přesně na tělo Kaliny. Jak rozhodčí sám po zápase přiznal, ruku neviděl, ale reagoval na pokřik hostů a odpískal penaltu. I když Marek směr střely vystihl, střela hostujícího hráče byla přesně k pravé tyči, a tak náš brankář neměl šanci. Již za dvě minuty v situaci, kdy máme jasný míč, zbytečně míč z levé obrany nakopáváme do středu před pokutové území, kde hostující hráč bez rozmýšlení krásnou střelou pod víko zvyšuje náskok hostů.

Na naše hráče je toho dost. Záloha a kraje obrany nestíhají pokrývat hostující hráče, kteří předvádějí, jak je fotbal jednoduchý. Zvláště nejmenší hráč na hřišti, hostující 4 si dělá z našich hráčů stojící kužely, a tak se již nikdo nediví, že soupeř po další povedené akci po levé straně a nikým nehlídaným útočníkem v pokutovém území zvyšuje na 3:0.

Za daného stavu přistupujeme v přestávce k přeházení kluků na jednotlivých postech a tento tah má za následek, že ve druhém poločase se hra vyrovnala. Za rozhodnutého stavu hosté ve 37 min. najednou střídají pět hráčů a na hřišti máme najednou víc ze hry. Hosté ve druhé půli ale hrají ze zabezpečené obrany, kterou naši hráči sice několikrát úspěšně překonali, ale dlouho bez valného výsledku. Naopak sami se pokoušejí překonat naši obranu dlouhými balony za obranu, což jim hlavně na naší levé straně docela často vychází a po jednom takovém rychlém protiútoku zvyšují na 4:0.

Naši snahu nakonec korunuje Vašek Kalina, který z malého vápna trefuje břevno a odsud míč sklouzává po síti hostující branky.

Tímto zápasem se s mužstvem měl rozloučit jeho dlouholetý trenér Patrik Šedo, ale nemoc mu to překazila. Pro příští sezonu je nutno zlepšit morálku mužstva a hlavně přístup kluků, jak k fotbalu tak hlavně ve vztahu zodpovědnosti k týmu. Toto jsou myslím dva velké faktory, které nakonec vedly "jenom" ke třetímu místu.

Závěrem bych se chtěl taky rozloučit s našimi čtenáři, protože mi dochází inspirace, a tak tuto bohulibou činnost přenechám v nastávající sezoně někomu jinému. Jménem realizačního týmu děkuji klukům za to, že to v posledních zápasech na hřišti nevzdali. Děkuji rodičům, že jsou rádi za to, když jim kluk nesedí jenom u počítače nebo někde se nepotlouká s partou, ale válí se v dešti, sněhu, blátě a horku se skupinkou stejně pitomých kluků někde na hřišti a ještě je tam někteří rodiče i vozili.

Děkuji všem, kdo nám do poslední chvíle drželi palce (rodiče, vedení Tempa, kluci z B týmu, soupeři, všem, kdo to myslí s fotbalem na Tempu dobře). Děkuji celému realizačnímu týmu, že jejich nervy vydržely až do konce ten nápor pubertálních výjevů jejich svěřenců. Přeji Vám všem krásnou dovolenou a klukům hodně zážitků z prázdnin.

FC Tempo – Sokol Stodůlky 1:4 (0:3)
    Branka Tempa: Kalina.
    Tempo: Holko – Fencl, Kalina, Jantol – Malý – Čerkašin, Geissler, Hendrich, Vencl – Maliňák, Stepanov (40. Pecha).

Celý článek | Autor: Alexander Holko | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk