29 30

A muži

* Muži A: SK Viktoria Štěrboholy - FC Tempo Praha 4:2

Vydáno dne 21. 10. 2008 (1279 přečtení)

Áčko nepotvrdilo v dalším zápase výkon z minulého kola proti Junioru a po zásluze na Štěrboholích prohrálo. Tempo tak zažívá ostudnou podzimní část sezóny, kdy momentálně figuruje na předposledním místě tabulky, a to jen díky lepšímu skóre než mají poslední Kyje.

Přitom nedělní zápas na Štěrboholích nezačal špatně. Tempo začalo aktivně a nepustilo soupeře z vlastní půlky. V deváté minutě přišel první problém, kdy kvůli nataženému svalu musel vystřídat Jirka Novotný. Přesto se ale hosté dostali o minutu později do vedení, kdy potáhl míč doprostřed Jirka Žalud a přesnou střelou k tyři nedal domácímu brankáři šanci. Žel tímto okamžikem skončila aktivní hra Tempa, čehož Štěrboholy zaslouženě využily. První varování Tempo ještě přežilo, když svoji chybnou rozehrávku dokázal brankář Michálek napravit. V 19. minutě ale už udeřilo. Domácí zatáhli míč po pravé straně a Vašíček ve skluzu dokázal z vápna přesně trefit - 1:1. Uběhlo pět minut a Štěrboholy obrátily stav utkání, když dlouhý míč za tempáckou obranu zužitkoval nadvakrát Kohout.

Bezkrevný výkon Tempa pokračoval dále a hosté mohli poděkovat ve 30. minutě Michálkovi, kdy kryl nájezd Jenšíka. Žel tentýž hráč se posléze nakonec gólově prosadil. Dedek vyvezl míč, avšak při následné přihrávce chyboval a domácí rychlý brejk zužitkovali v dvoubrankové vedení.

O přestávce nastal průvan v kabině, který ovšem do hry nic nepřinesl. Byli to naopak domácí, kteří po dalším zaváhání tempácké obrany zvýšili na 4:1, a prakticky tak rozhodli. Malá jiskřička naděje Tempu vzešla po vyloučení domácího Jenšíka. Ač si od té chvíle Tempo vypracovalo tlak, žádnou větší šanci si ne a ne vypracovat. V 70. minutě se sice dostal do brankové příležitosti střídající Šulc, ale hlavou mířil jen do brankáře, stejně jako o několik minut později Dedek. Snížení se ale přeci jenom Tempo dočkalo, kdy po Hurkově hlavičce do tyče tentokrát již úspěšně dorazil Dedek. Avšak sterilní tlak hostů pokračoval i dále, a domácí tak bez větších problémů udrželi vítězství na své straně.

Po zápase pak rezignoval hlavní trenér Ivo Flaks, jeho funkci převzal dosavadní asistent Václav Nechvíla. Ivošovi i tak patří dík za snahu a ochotu vzít na sebe odpovědnost, škoda, že hráči mu příliš nepomohli.

SK Viktoria Štěrboholy - FC Tempo Praha 4:2 (3:1)
    Branky Tempa: Žalud, Dedek.
    Rozhodčí: Gryc - Boček, Špivák.
    Tempo: Michálek – Valášek, Dedek, Vrba, Netušil – Martínek, Vích (84. Komorník), Novotný (9. Podroužek, 68. Šulc), Žalud - Turek, Jakub Hurka.

www.fotbalpraha.cz - Po pádu z přeboru se fotbalisté Tempa těšili, že se v nižší soutěži zase naučí vyhrávat. Jenže čtyři kola před koncem podzimu si musí přiznat, že se plán nepovedlo naplnit. Tým je po devíti odehraných zápasech předposlední, když má na kontě sedm bodů, stejně jako poslední Kyje. Po víkendové porážce na půdě Šterbohol 2:4 se pak rozhodl odstoupit z funkce hlavní trenér Ivo Flaks. Na jeho místo se posunul Václav Nechvíla, dlouholetá opora klubu a dosavadní asistent.

Každý čekal, že Tempo po pádu z přeboru půjde výsledkově nahoru.
    Mužstvo dobře znáte, kde je podle vás příčina toho, že se dál nedaří?
    Všichni jsme si mysleli, že se bude vyhrávat. Čekali jsme, že naše výsledky budou lepší a třeba budeme soupeře přehrávat i rozdílem třídy. Jenže na hřišti to vypadalo jinak. Na mužstvu je hodně vidět, že v posledních dvou třech letech hodně prohrává. To musíme zastavit. Jako hlavní problém vidím defenzivu, dostáváme šíleně moc gólů.

Takže hlavním úkolem bude vylepšení hry obrany?
    Určitě. Musíme dobře bránit. Nesmíme chtít vyhrát o čtyři góly, ale třeba jen 1:0. Teď jsme třeba ve Štěrboholech vedli 1:0 a všichni hráli dál stylem hurá dopředu. Výsledek byl ten, že jsme nakonec zase prohráli.

Fotbal, kdy padají góly, se ale líbí fanouškům…
    Když budu mluvit za sebe, tak je mi milejší výhra 1:0 nebo 2:0 než třeba 4:3. Pokud dostane mužstvo tři góly, tak už to naznačuje, že něco není v pořádku. Takže základní věcí, na které chci stavět, bude dobrá obrana. Šance v útoku si vypracujeme vždycky.

Dá se očekávat, že jako nový trenér uděláte změny v sestavě?
    Tak ono nás zase tolik není…Navíc jsme sestavou točili skoro pořád, my jsme hledali optimální sestavu a pořád to nebylo ono. Vždyť třeba Petr Dedek hrál pět zápasů v útoku a teď v posledních dvou na stoperu. Zkusíme tým oživit v zimě nějakými posilami, některé hráče mám vyhlédnuté. Taky se nám uzdraví někteří marodi, takže určitě rozšíříme kádr.

Ve třetím a čtvrtém kole Tempo dvakrát vysoko vyhrálo a zdálo se, že se vše obrací k lepšímu, proč nebylo zlepšení trvalejšího rázu?
    To byl okamžik, kdy jsem si vážně začal trochu myslet, že se zvedáme. Jenže pak přišel Union, dostali jsme první gól a ukázalo se, že nejsme tak psychicky odolní. Stává se nám málokdy, že v zápase vedeme. Je to prostě o prvním gólu.

Ten nepřicházel a trenér Flaks už na to neměl nervy a rozhodl se skončit…
    Ivoš už měl takové náznaky po druhém kole, kdy se nám nevedlo. Přišel k týmu v těžké chvíli. Určitě bych ty výsledky nesváděl na něj. Trenér to má těžké, za hráče to nemůže uhrát. Bylo mi ho líto. Na Tempu trénuje žáky, ti vyhrávají, ale tady v mužích to nešlo. Takže teď bude dál u žáčků a my jsme rádi, že v Tempu je i dál. Co se týče mé osoby, já to mám jiné. S klukama hraju od šesti let. Jen tak neodejdu (usměje se). Samozřejmě ale chci, aby se Tempo zvedlo a čím dřív se to povede, tím lépe.

Duel s Malešicemi by mohl být tím odrazovým můstkem?
    Třeba. Ale takových zápasů, kdy byl soupeř na dostřel, už bylo v sezoně víc a nepovedlo se to. Třeba naposledy Štěrboholy byly před námi taky na tři body. Kdybychom se ale chytili proti Malešicím bylo to fajn.

Očima Petra Dedka, místopředsedy VV a dlouholetého hráče: "Trenér Flaks nám oznámil, že končí asi hodinu po posledním zápase na hřišti Štěrbohol. To, že bych k mužstvu šel já, to mě ani nenapadlo. Já už do konce hráčské kariéry určitě nic podobného neudělám. Tady bylo dané, že se na místo hlavního trenéra posune Venca Nechvíla. Nebyl to typický asistent, který by jenom dělal rozcvičky. Měl toho na starosti víc, měl na mužstvo velký vliv. Tahle změna pro Tempo není řešením na čtyři kola do konce podzimu, ale počítá se, že to tak bude fungovat i na jaře. Snad najde cestu, jak tým nastartovat. Řekl bych, že tým není nijak rozhádaný, ani se nijak neoslabil. Problém je vážně nejspíš jen v psychice, takže bychom možná potřebovali i mentálního trenéra... Kdybychom ty naše zápasy hodnotili jako v krasobruslení, tak jsme asi všechno vyhráli. No asi na nás leží něco jako na hokejové Spartě, která taky prohrává. Až se to povede zlomit, tak teprve poznáme, čím to vlastně bylo. Doufám, že se to povede co nejdřív."

Celý článek | Autor: Daniel Morávek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk