29 30

Starší přípravka

* St. přípravka B: Hodnocení podzimu 2008

Vydáno dne 15. 02. 2009 (1484 přečtení)

Po euforii z vítězství 1. třídy skupiny A, jíž se kluci MPA těšili, nastal čas odpočinku a prázdninových radovánek. Ano, zasloužených radovánek, neboť uplynulá jarní sezóna nebyla v ostré konkurenci vůbec jednoduchá. Stejně tak jako vloni se týmu osvědčilo jarní a letní soustředění. Opět se kluci sešli v plném počtu v Blatné v Jižních Čechách. Soustředění je vždy příznakem nadcházející podzimní části ligy, tentokrát starších přípravek. Zde se kluci intenzivně připravovali na plnění náročných fotbalových úkolů. Domluvili si s místními fotbalisty dva přáteláčky a oba dovedli do vítězného konce 5:1 a 2:0. V Blatné už nás asi nechtějí vidět..

Na konec prázdnin jsme si na přátelské utkání pozvali hráče Loko Vltavín, abychom jim podlehli 0:4. To nebylo pro sebevědomí našich kluků nic povzbudivého. Další sprchou byl přípravný zápas s Bohemians 1905. Výsledek nebyl příliš lichotivý. Podlehli jsme 4:8. Do třetice všeho dobrého jsme sehráli přípravný zápas s Podolím, kterému jsme podlehli 3:5. Nutno poznamenat, že hráči soupeřů byli nezřídka ročníky 98.

1. So 06.09. 11:00 FC Real Královské Vinohrady - FC Tempo Praha B 3:4 (0:2)
    Liga začala prvním kolem, na které jsme vyjeli za soupeřem FC Real z Vinohrad. Hrálo se na hřišti místního Sokola v Lipencích. Tento první křest započal ve vysokém tempu. Bylo to znát na počtu vstřelených branek. Kluci byli dobře motivováni a tak to byl velmi tvrdý boj. Podařilo se nám soupeře zdolat těsným výsledkem 4:3.

2. So 13.09. 17:00 Kyje - FC Tempo Praha B 0:11 (0:7)
    Druhým výjezdem za mistrovským utkáním 2. kola si starší přípravka B přijela na hřiště TJ Kyje vylepšit střeleckou bilanci. Pohled to tabulky II. třídy skupiny D napovídal, že na Kyjích se body nenechávají. S tímto soupeřem jsme se přede dvěma lety již utkali, tehdy jako mladší přípravka C. Tenkrát souboj vyzněl jednoznačně ve prospěch Tempa 9:1.Nechtěli jsme zůstat své pověsti nic dlužni a na zápas jsme se dobře připravili a motivovali. Stalo se to, co nikdo ani ve snu nepředpokládal. Nejenže jsme neobdrželi ani jednu branku, ale příděl 11 branek je rekordem dosavadního průběhu našich mistráků.

3. So 20.09. 10:45 FC Tempo Praha B - Háje - SOS C 13:0 (7:0)
    První mistrovský zápas hraný na domácím hřišti se sousedy z Jižního Města. Domácí půda, dobré počasí pro fotbálek, motivace, chuť do hry. To vše bylo dnes výhodou pro domácí tým SPB. Tradičně se borci sešli jeden a půl hodiny před začátkem zápasu, aby se probudili a zahřáli. Lehký předzápasový trénink a motivační chvilka a mohlo se začít. Bylo jasné, že hosté budou hrát se zataženou obranou a do útoku se příliš nepoženou. Budou se snažit odkopávat míče a rozebírat naše útoky a snad tak něco vytěžit při rychlém protiútoku. Blížil se konec utkání a nám narostl počet branek na 12:0. Ještě před závěrečným hvizdem sudího si poslední branku vychutnával Krtek a ukončil tak 13. brankou v síti soupeře dnešní duel.

4. So 27.09. 10:00 Sokol Lipence - FC Tempo Praha B 0:6 (0:4)
    S vědomím, že nemáme hráče na střídání, jsme si podruhé zajeli na hřiště do Lipenců. Zde nás čekal domácí tým, zřejmě v plné sestavě. Zápas začal ve vysokém tempu. Klíčoví hráči makali a balón lítal před branku soupeře. Mohutné nasazení bylo patrné z obou stran. Náš kapitán Peky věděl, že musí tým dovést k vítězství a tomu podřídil celou taktiku a celému týmu byl po celou dobu utkání příkladem. Dnešní den byl dnem šťastným pro Honzu Staňka, který v pozici útočníka zatížil konto domácích celkem třemi brankami, a vystřílel si tak dnes svůj první hattrick.

5. So 04.10. 10:45 FC Tempo Praha B - AFK Slavoj Podolí C 1:0 (0:0)
    Pohled to tabulky II. třídy skupiny D jasně napověděl, že dnes na Tempo přijede neporažený soupeř z druhého místa. AFK Slavoj Podolí stejně tak jako Tempo má jistě ambice na výhru. Pozice v tabulce je daná. V případě, že vyhrajeme, upevníme si první pozici. V opačném případě nás Slavoj předběhne. Po jedné takové akci, kdy byla udělena hráči Podolí i žlutá karta, byl nařízen přímý kop na branku Slavoje. Exekutorem se stal Tomi Nejedlík. Jeho střela nádherně přeplachtila všechny hráče a bez dotyku zaplachtila za záda překvapeného gólmana. Uf, to jsme si zajásali a zároveň oddychli. Jediným úkolem od této chvíle bylo nedostat zbytečný gól a pokusit se ještě nějakým zatížit konto soupeře. "To bylo doufám poslední odfláknuté utkání, co jsem viděl," postesknul si po zápase Michal Hozák. "Poděkujte dnes gólmanovi, že jste neprohráli." OK, zapomeňme a jděme dál. V příštím kole se utkáme s neméně věhlasným soupeřem ze Zličína.

6. Ne 12.10. 13:00 FC Zličín - FC Tempo Praha B 2:0 (1:0)
    Pod silným psychickým tlakem nastupovala starší přípravka FC Tempo B k nedělnímu zápasu s domácím FC Zličín. Nádherné, ba suprové slunečné počasí na hřišti ve Zličíně, slibovalo nádhernou kopanou. Zličínští měli doma mohutnou diváckou podporu. Hnali své kluky do útoků od prvních minut zápasu. Jejich mohutný nápor byl úspěšně zakončen střelou k tyči, když gólman Novotný nestačil vykrýt nádhernou střelu domácího útočníka v osmé minutě hry. K vidění bylo několik pohledných akcí na obou stranách. Oba brankáři však do konce poločasu neudělali závažnou chybu, a tak stav 1:0 ve prospěch domácích ukončil první poločas. Do konce zápasu zbývalo ještě pár minut a naši kluci ne a ne trefit branku soupeře. A tak jsme na Zličíně nechali tři body. V tabulce to sice neznamená posun, stále jsme díky skóre na prvním místě, ale Zličín má nyní stejný počet bodů (15) jako my.

7. So 18.10. 10:45 FC Tempo Praha B - FK Řeporyje Praha 5 5:1 (1:1)
    Na domácím hřišti za chladného slunečného počasí jsme přivítali hosty z Prahy 5 Řeporyjí. FK Řeporyje se pohybuje uprostřed tabulky se 7 body. "Statistika nuda je, má však cenné údaje," zpívá se v jedné známé pohádce. Tímto pro nás cenným údajem je počet vyhraných zápasů, remíz a proher. Tabulka praví, že kluci z Řeporyjí vyhráli 2 zápasy, 1 remizovali a 3 prohráli. Papírově jsme tedy favorité. Na konečných 5:1 upravil opět Hozy ve 21. minutě druhého poločasu.

8. Pá 24.10. 16:00 FK Slavoj Vyšehrad B - FC Tempo Praha B 2:5 (1:3)
    Takový výsledek dnes uhraný na hřišti FK Slavoj Vyšehrad si nikdo z nás nedokázal představit ani ve snu. Ale nyní již krátce k průběhu zápasu. Na 8. kolo podzimní části ligy jsme si zajeli zahrát na Vyšehrad s již zmíněnými borci FK Slavoj. Z tabulky lze vyčíst, že tito hoši porazili FC Zličín 4:2, kterýžto porazil doma zase nás 2:0 (jako zatím jediný tým). Hráči tedy budili oprávněný respekt. Postupně bylo na všech hráčích patrné, že jim docházejí síly. Více ze hry měli však naši borci a dokázali to tím nejlepším možným způsobem. Ve 14. a 17. minutě se trefili ještě do sítě domácích Šebek a Hozák. Zpečetili tak překvapivou prohru domácích na 2:5.

9. So 01.11. 10:15 FC Tempo Praha B - SK Slovan Kunratice 8:2 (4:2)
    Hustá mléčná clona se líně převalovala nad pažitem tempáckého hřiště v sobotu 1. listopadu. Dnešní dostaveníčko na domácím hřišti zahájilo poslední 9. kolo podzimní části mistrovské ligy. Hrála se 3. minuta utkání a naši kluci měli tolik smůly, že si po nastřeleném břevnu naší branky Maty Buzek srazil míč do vlastní sítě za záda překvapeného gólmana. Kunratičtí slavili úvodní branku a už se viděli jako vítězové. Dvě krásné akce a prosazuje se Krtek (Obermajer), který si vybírá svou chvilku a trefuje se do sítě soupeře. Náš brankostroj zvyšuje skóre na 6:2. Další povedená akce a další v pořadí svou třetí branku vstřeluje dnes Koubis. Již nikdo nepochybuje o našem vítězství. A pokud by ještě někdo věřil v zázrak, tak mu jej vyvrátil kapitán Pekárek, když střílí dnes svou první branku, a dovršuje tak naše vítězství na 8:2.

Tak to byla stručná rekapitulace podzimní části ligy SPB. Z článků lze vyčíst jistý optimismus podepřený tvrdou a poctivou prací trenérů a kluků SPB. Každý zápas je jiný, je svůj místem i časem a kondicí hráčů obou stran. Kluci si uvědomují při každém zápase jeho důležitost a jsou zodpovědní při plnění taktických pokynů trenérů. Jak už to tak bývá, vybírají si i své slabé chvilky, které pak obvykle vedou ke zvýšenému úsilí v závěru zápasů. Pravidelně kluci uplatňují taktiku slabšího prvního poločasu, aby pak "nastoupili" na soupeře a dosáhli vítězství až ve druhé půli. Je třeba si uvědomit důležitost prvních minut zápasu. Tohle je potřeba ještě důsledně nacvičit. Kluci cítí svou příležitost a hrají kombinační kopanou, která je srovnatelná s kluky o rok staršími. Již několikrát ukázali, že "umí", když o něco jde. Otrkáni soutěžemi a turnaji se staršími ročníky prokazují své fotbalové kvality ve své skupině.

Letošní podzimní část mistrovské ligy je celkem dobře rozehrána. Tempo přezimuje na čele tabulky a na jarní část se bude koncentrovat na jarním soustředění. Tým spolu s trenéry čeká náročné jaro. Věřme, že náročná příprava spolu s podmínkami na Tempu povede stejně jako v loňské sezóně k odpovídajícím výsledkům.

Celý článek | Autor: Oldřich Novotný | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk